PODPOWIEDZI:

Huawei Nova i Nova Plus - Pierwsze Wrażenia / Specyfikacja / Cena

Huawei Nova i Nova Plus - Pierwsze Wrażenia / Specyfikacja / Cena

Bardzo dobrze radzący sobie w Polsce Huawei w Berlinie zaprezentował dwa zupełnie nowe smartfony. Średnio-półkowe modele Nova i Nova Plus trafią na rynek już w tym miesiącu.

Specyfikacja obu smartfonów jest bardzo zbliżona. Zastosowanie znalazł tutaj procesor Qualcomm Snapdragon 625 z ośmioma rdzeniami Cortex-A53 o taktowaniu 2,0 GHz. Układ graficzny to Adreno 506, z kolei ilość pamięci RAM to 3 GB. Zintegrowano również pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB. Punktem spójnym Huawei Nova i Nova Plus jest także jednorodna aluminiowa konstrukcja, której nie da się rozebrać.

Huawei nova

Sprawdź także smartfon Huawei  P9 Lite!

Podstawową różnicą są wymiary. W obu przypadkach zastosowano wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1080p, w modelu Nova ma on przekątną równą 5”, z kolei Nova Plus zaoferuje aż 5,5”. To spowodowało również różną pojemność baterii - 3020 mAh oraz 3340 mAh w Plusie. Trzecia i ostatnia rozbieżność, na wzór firmy Apple, to aparat. Z tyłu regularnej Novy znajduje się matryca o rozdzielczości 12 Mpix, natomiast Nova Plus otrzyma ich aż 16, choć ważniejszym punktem będzie optyczna stabilizacja obrazu, której w tańszym modelu nie ma. Z przodu uświadczymy kamerki 8 Mpix zarówno w modelu Nova, jak i Nova Plus. Urządzenia będą dostępne w trzech barwach: Prestige Gold, Mystic Silver oraz Titanium Grey. Za Novę przyjdzie zapłacić ok. 1700 zł, a za Novę Plus 1850 zł.

▼▼ CENY nowych smartfonów Huawei ▼▼

blog comments powered by Disqus
Huawei Nova i Nova Plus - Pierwsze Wrażenia / Specyfikacja / Cena