PODPOWIEDZI:

Dobre Obiektywy z Biedronki za 15 zł?

Dobre Obiektywy z Biedronki za 15 zł?

Młodzi amatorzy fotografii często przepłacają za drogi sprzęt, w celu uzyskania wysokiej jakości zdjęć. Jest to błędem, ponieważ łatwo można się zniechęcić, wydając dużo pieniędzy, nie zyskując oczekiwanych efektów. Istnieje idealne rozwiązanie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z fotografią i wystarczy im do tego tylko telefon oraz tani, dodatkowy osprzęt. 

W ofercie Biedronki jakiś czas temu pojawiły się obiektywy 3w1 firmy Hykker. Wszystko za 15 zł. Ostrzegam, że film wykonany jest z perspektywy LAIKA lub jak kto woli JANUSZA fotografii.

CO DOSTAJEMY W ZESTAWIE?

W zestawie otrzymujemy trzy różne obiektywy:

  • obiektyw Makro
  • obiektyw Szerokokątny
  • obiektyw Rybie oko
    oraz:
  • dwustronne zaślepki do obiektywów 
  • klips do sprzętu
  • woreczek na obiektywy

Zestaw obiektywów 3w1

Jak widać za niską cenę otrzymujemy spory zestaw. A co z jakością? Czy nie została ona pominięta?
Odpowiedź brzmi NIE. Zacznijmy od dodanego osprzętu.

Zestaw obiektywów 3w1 do telefonów - klips
Klips wykonany został z plastiku. Nie skrzypi, oraz jest on bardzo wytrzymały. Miejsca styku ze smartfonem obudowane są gumą, co chroni nasz ekran oraz soczewkę aparatu od niechcianych zarysowań.


Telewizory TANIEJ w Media Expert

Woreczek wykonany jest ze sztucznego, miękkiego materiału, dzięki czemu nasze obiektywy są dobrze chronione. Nie musimy przechowywać ich w kieszeni.

Obiektywy 3w1
Osłonki wykonane są z gumy. Otrzymaliśmy dwie pary. Czy to oznacza, że jeden obiektyw nie będzie chroniony? NIE. W rzeczywistości, do uzyskania zdjęć za pomocą szerokokątnego obiektywu, musimy go połączyć z obiektywem MAKRO.

WAŻNE INFORMACJE

Warto nadmienić, że jakość zdjęć zależy od matrycy jaką posiada wasz aparat. Od założenia obiektywu, nie zwiększy się ilość megapikseli, czy szczegółowość obrazu. Obiektywy jednak wpłyną na zakres widzianego przez aparat obrazu, przybliżenie oraz rozmycie. Zestaw, który otrzymujemy współpracuje dobrze z soczewkami nie większymi niż 1 cm. Obiektywy wykonane są z aluminium oraz szkła.

TEST SPRZĘTU

Montaż jest bardzo prosty oraz wygodny. Obiektywy wystarczy wkręcić do otrzymanego w zestawie klipsu. Klips nakładamy na nasz smartfon.

Zestaw obiektywów 3w1 do telefonów - woreczek

Jak już wcześniej wspomniałem jest to obiektyw 3w1. W praktyce łączymy tylko dwa obiektywy. Nie da się połączyć ich wszystkich na raz.

OBIEKTYW MAKRO

Obiektyw makro wykonuje wysokiej jakości zdjęcia. Przykładem jest materiał, który nagraliśmy. Gołym okiem widać, że środek zdjęcia jest wyostrzony, natomiast po bokach wszystko jest rozmyte. Nadaje to ciekawego efektu. Można nim sfotografować wiele szczegółów. W praktyce działa jak soczewka.

OBIEKTYW MAKRO

OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY

Przydaje się przy fotografowaniu dużych obiektów z bliska. Na przykład wieżowców. W praktyce zakres widzenia aparatu zwiększa się, ponieważ jest to obiektyw 0,65. Efekt widzicie w tym momencie. Różnica jest widoczna gołym okiem. Aby działał musimy go podczepić pod obiektyw makro.

OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY

OBIEKTYW RYBIE OKO

Bardzo popularny, szczególnie często stosowany przez vlogerów. W praktyce nie wychodzi to zbyt dobrze, ponieważ ujęcia są przycięte przez czarne narożniki. Gdy cyfrowo zbliżycie obraz, wychodzi jednak ciekawy efekt, lecz ze słabszą rozdzielczością.

OBIEKTYW RYBIE OKO

Podsumowanie

Warto sprawdzić zestaw obiektywów, szczególnie, że jest to tania alternatywa dla drogiego sprzętu. Idealne dla osób, które co dopiero zaczynają przygodę z fotografią lub filmmakingiem.

blog comments powered by Disqus
Dobre Obiektywy z Biedronki za 15 zł?