PODPOWIEDZI:

Videonews #80 - Obama naśmiewa się z Samsunga, Bill Gates Wiceprezydentem Stanów?

Videonews #80 - Obama naśmiewa się z Samsunga, Bill Gates Wiceprezydentem Stanów?

W dzisiejszym odcinku o: Największym ataku hakerskim w historii internetu, Atakach na Amerykańskie serwery rządowe, Instagramie, który wprowadza nową funkcję, Nintendo Switch, SONY dołożyło 1GB RAMU do PS4 PRO oraz Niesamowitej animacji Pixara. Zapraszamy do oglądania

 OBAMA NAŚMIEWA SIĘ Z SAMSUNGA

Zobacz to zdarzeniem w naszym filmie na youtube. Nie da się tego opisać. Najlepiej zobaczyć.

Największe ataki hakerskie w historii

Prawie połowa internetu padła w jednym momencie. Usługi takie jak: Playstation Network, Netflix, Twitter, HBO GO, Spotify; były niedostępne. Najprawdopodobniejszą przyczyną był atak DDoS na firmę DYN, która zajmuje się DNS'ami tej firmy. Więcej informacji będziecie mogli uzyskać w filmie podanym poniżej:

Specjalnie dla osób ciekawskich przedstawiamy stronę, która w czasie rzeczywistym analizuje, bada oraz wyświetla nam ataki hakerskie. Panie i panowie. Poznajcie Norse. Jak działa strona, możecie zobaczyć w naszym nowym Videonews.

norse mapa hakerow

ATAKI NA AMERYKAŃSKI RZĄD

Kontynuując temat hakerski. Rosyjscy hakerzy zaatakowali serwery Amerykańskich demokratów. Jeżeli nie wiecie co to za partia to szybkie przypomnienie. W stanach są tylko dwie partie, które od wojny secesyjnej ubiegają się o władzę. Republikanie i demokraci. Donald Trump jest przedstawicielem republikan. Hillary Clinton należy do demokratów. I to właśnie serwery jej partii zhakowali rosyjscy hakerzy. Wszystkie informacje przesłali do WikiLeaks.

Strony, która zajmuje się aferami. Baza danych jest ogromna. Możemy dowiedzieć się np: jakie haki szykowali demokraci na reprezentanta republikan, czy kogo planowali obsadzić na zastępce Hillary Clinton, gdyby tylko wygrała wybory. Wśród nich takie osobliwości jak Bill Gates, którego raczej nie trzeba przedstawiać. WikiLeaks udostępniło ponad 30 tysięcy maili Hillary Clinton. Robi wrażenie. Wszystkie dostępne w PDFie.

wikileaks hillary clinton

WiĘCEJ POLITYKI...

Kontynuując temat polityczny, Facebook zastanawia się, czy zablokować profil Donalda Trumpa ze względu na mowę nienawiści. W skrócie wszystko zaczęło się od postów nawiązujących do zabronienia imigracji muzułmanów do Stanów. Temat rozkręcił się przy ostatnim livestramie Donalda na FB.

Donald Trump vc Hillary Clinton

Mark Zuckerberg nie zabrania niczego kandydatowi republikanów, lecz wielu pracowników największego portalu społecznościowego na świecie nie zgadzają się z poczynaniami szefa. A Wy, co byście zrobili? Jesteście bardziej za Hillary czy za Donaldem Trumpem? 


Ekspresy do Kawy

INSTAGRAM WPROWADZA LIVESTREAMY

Zejdźmy na lżejsze tematy. Instagram, który należy do facebooka idzie za ciosem popularności i również wprowadza transmisje na żywo. Funkcja będzie nazywać się GO INSTA. Transmisje na żywo pokazują się w pasku wraz z tak zwanym Stories.  Swoją drogą zapraszamy na naszego instagramagdzie będziecie na bieżąco z naszą pracą, ciekawostkami i relacjami. To i wiele więcej.

Czy Waszym zdaniem nowa funkcja instagrama to kit czy hit? Napiszcie w komentarzu.

instagram liveastream

NINTENDO SWITCH CORAZ SŁABSZE

Niedawno w jednym z naszych artykułów( a nawet w dwóch!) przedstawialiśmy wam wszystkie dostępne informacje na temat Nintendo Switch. Okazuje się, iż stacja dokująca jest tylko ładowarką  oraz przejściówką HDMI Wielkie rozczarowanie.


Niestety nie możemy liczyć na dodatkową moc obliczeniową, gdy zapragniemy zagrać na większym ekranie. Więcej na temat konsoli w filmie do którego link w opisie, adnotacji oraz karcie. Już niedługo na naszym kanale!

Nintendo Switch

SONY DOKŁADA 1GB RAMU DO PS4 PRO

Mieliśmy wrażenie, że gry potrzebują jeszcze trochę więcej pamięci, tak ok. 10% więcej. Dodaliśmy zatem do ujawnionej specyfikacji 1 GB wolnej, konwencjonalnej pamięci DRAM

wypowiedź: Mark Cerny dla IGN

Podmiot tej wypowiedzi tłumaczy też dlaczego wprowadzany jest ten zabieg. PS4 potrzebuje dodatkowej pamięci do obsługi programów działających w tle np: Spotify.  Dodatkowo w nowej czarnulce, będziemy mogli wymieniać dyski twarde z odczytem  do 6GB/s.

Konsola Play Station 4

13 października premierę miał zestaw PS VRJak na razie jakość obrazu nie zachwyca, ponieważ widoczne są pixele. Możliwe, iż z wykorzystaniem PS4 PRO nie będzie takiego problemu.

NOWY FILM PIXARA...albo filmik

Nowa produkcja Pixara została stworzona tylko przez dwóch pracowników! Znacząco odstaje od reszty z dwóch powodów. Po pierwsze ma tylko 6 minut. Po drugie, klimat jest ciężki, ponury oraz bardzo melancholijny. Otoczka westernowa dodaje grozy. Historia opowiada o szeryfie, który przybywa do traumatycznego dla niego miejsca wypadku sprzed lat. Warto obejrzeć. Film nazywa się Borrowed Time. Jesteśmy ciekawi waszych przemyśleń. 

blog comments powered by Disqus
Videonews #80 - Obama naśmiewa się z Samsunga, Bill Gates Wiceprezydentem Stanów?