PODPOWIEDZI:

Audio Video Show - Największa i Najdroższa Wystawa Sprzętu w Polsce [RELACJA]

Audio Video Show - Największa i Najdroższa Wystawa Sprzętu w Polsce [RELACJA]

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w 20 edycji targów Audio Video Show - największej w Polsce wystawie sprzętu audio i video. W luksusowych przestrzeniach warszawskich hoteli Golden Tulip, Radisson Blu Sobieski oraz na stadionie PGE Narodowy zarezerwowano aż 160 sal wystawowych. To przełożyło się na ponad 7000m2 powierzchni, co także jest rekordem wystawy Audio Video Show.

Największa w Polsce wystawa sprzętu audio-video przyciągnęła naprawdę dużą liczbę zwiedzających. Na targach można było zobaczyć m.in. system audio za 2 mln złotych, najdroższe słuchawki świata, powalające kolumny o mocy 8200 W, pierwszy na świecie telewizor OLED z systemem Ambilight czy powrót legendy świata gramofonów - Technicsa.

Audio Video Show

Najdroższe urządzenia na targach

Podczas naszej wycieczki po targach zatrzymywaliśmy się przy jednych z najdroższych urządzeń. Trafiliśmy między innymi na gramofon za 500 000 złotych czy kolumny głośnikowe o ciekawym designie za… 40 000 euro od pary.


 

Audio Video Show

Rosnąca popularność vinyli

Na Audio Video Show nie trudno było zaobserwować sprzedaż vinyli – coraz większe stoiska przyciągały chętnych kolekcjonerów. Jak opowiedział nam ekspert sprzedaż vinyli wzrasta z roku na rok o kilkadziesiąt procent. Powody? Przejęcie rynku muzycznego przez usługi online typu Spotify – w tej sytuacji jedyną wartość designerską, kolekcjonerską i fizyczną mają vinyle, które praktycznie zupełnie wypychają płyty CD.

Audio Video Show

Jak było na Audio Video Show?

Muszę przyznać, że były to dla mnie bardzo nietypowe targi – inne niż te z branży technologicznej czy gier wideo. Nie widzieliśmy tłumów nastolatków, rzucania gadżetów ze sceny czy pół nagich hostess. Zamiast tego kilkadziesiąt sal ze sprzętem audio i wideo, przed którym dorośli ludzie po prostu siedzieli i słuchali lub oglądali. Producenci słuchali z zaciekawieniem opinii gości, a także szukali potencjalnych dystrybutorów swojego drogiego sprzętu. Wśród produktów za bajońskie kwoty można było znaleźć także ciekawe urządzenia za nieco mniejsze pieniądze, dlatego mimo wszystko warto było wybrać się do Warszawy i obejrzeć największą wystawę audio-video w Polsce.
 

Audio Video Show

NAJDROŻSZE Urządzenia na Audio Video Show 2016

blog comments powered by Disqus
Audio Video Show - Największa i Najdroższa Wystawa Sprzętu w Polsce [RELACJA]