PODPOWIEDZI:

Lenovo Moto G4 Plus - 5 Rzeczy, Które Musisz Wiedzieć!

Lenovo Moto G4 Plus - 5 Rzeczy, Które Musisz Wiedzieć!

W nasze ręce trafił smartfon Lenovo Moto G4 Plus, ale ten film możecie także odnieść do nieco tańszego modelu Moto G4, któremu względem drugiej wersji brakuje czytnika linii papilarnych i laserowego autofocusa.

Design i Wyświetlacz

Lenovo Moto G4 Plus względem poprzedniej wersji zyskało na gabarytach. Tym razem smartfon wyposażono w aż 5,5-calowy wyświetlacz, natomiast rozdzielczość podwojono do 1920 x 1080 pikseli. Telefon jest co prawda dużo większy od poprzednika, ale wykorzystanie powierzchni panelu przedniego jest nadal bardzo efektywne. Sama bryła zyskała z kolei na smukłości, bowiem grubość wynosi zaledwie 9,8 mm. Kształt pozwala na pewny chwyt urządzenia, mimo że plecki mają regularną teksturę. Jakość wyświetlanego obrazu stoi na przyzwoitym poziomie i w swoim segmencie cenowym jest zdecydowanie konkurencyjna. Wykorzystano technologię wyświetlenia obrazu IPS, która charakteryzuje się nieprzesyconym odwzorowaniem barw, poprawnym kontrastem, a także dobrymi kątami widzenia i jasnością, która bez problemu umożliwi korzystanie z Moto G4 Plus w pełnym słońcu.


 

Lenovo Moto G4 Plus

Oprogramowanie

Wersja G4 Plus, w przeciwieństwie do Lenovo Moto G4ma na wyposażeniu czytnik linii papilarnych. Być może taki design nie każdemu przypadnie do gustu, ale należy przyznać, że sensor działa niezwykle szybko i skutecznie, a co najważniejsze jest aktywny, zatem smartfon odblokujemy, nawet wtedy gdy ekran jest wygaszony. Nie pełni on jednak funkcji klawisza home, gdyż ten zlokalizowany jest na krawędzi i został okraszony chropowatą teksturą, która pozwala go łatwo znaleźć.

Firma Lenovo kontynuuje politykę instalowania na swoich smartfonach systemu Android bez dodatkowej nakładki graficznej oraz zbędnych aplikacji. Dzięki temu telefony Lenovo Moto działają bardzo płynnie i bez zająknięcia. W tej chwili na pokładzie znajdziemy Androida w wersji 6.0.1 Marshamallow, ale chiński producent gwarantuje aktualizację do edycji 7.0 Nougat. Moto G4 Plus wydajnościowo poradzi sobie ze wszystkimi aplikacjami ze sklepu Play. Na telefonie wrażenia nie zrobiły także takie gry, jak Real Racing 3 czy X-Plane 10. Dla mnie personalnie istotna jest także możliwość zamknięcia procesów pracujących w tle jednym kliknięciem.

Nie można zapomnieć o gestach Moto. Smartfom G4 Plus obsługuje manewr podnieś, aby wybudzić, który podświetli wyświetlacz, kiedy podniesiemy telefon z blatu, czy wyjmiemy z kieszeni. Uruchomienie latarki poprzez gest siekania, a więc podwójne potrząśnięcie urządzeniem, to coś czego po spróbowaniu będzie wam brakować w innych smartfonach. Obrócenie nadgarstka uruchomi z kolei aparat, a ponowne wykonanie tego ruchu przełączy aparat. Bardzo wygodne gesty pozwolą na szybszy dostęp do wymienionych funkcji.

Lenovo Moto G4 Plus

DualSIM i microSD

Jako jeden z niewielu tegorocznych telefonów Moto G4 Plus ma demontowalną tylną klapkę. Pozwala to nie tylko na zmianę kolorystyki smartfona w trakcie użytkowania, ale także na umieszczenie w urządzeniu nie jednej, a dwóch kart SIM, jak również karty microSD do 256 GB. Sloty działają zupełnie niezależnie, toteż możemy używać jednocześnie każdego z nich. Ponadto firma Lenovo do zestawu dodaje przejściówki z nanoSIM na microSIM, na wypadek gdyby użytkownik posiadał obie karty w tym standardzie. Jeżeli chodzi o łączność to Moto G4 Plus obsługuje LTE Cat4 o prędkości 150 Mbit/s.

Świetny aparat

Aparat w Moto G4 Plus ma matrycę o rozdzielczości 16 Mpix, która wspierana jest przez podwójną diodę doświetlająca scenerię. Względem tańszego modelu G4, w Plusie zastosowano także laserowy autofocus z detekcją fazy. W praktyce, jak widać działa ustawienie ostrości działa naprawdę szybko. Interfejs aparatu jest niezwykle prosty, choć został ulepszony w porównaniu do zeszłorocznego G3. Tym razem mamy tutaj osobny spust migawki, a także łatwy dostęp do ustawień aparatu. Smartfon obsługuje automatyczny tryb HDR, a prosty gest dostosowania ekspozycji nadal spisuje się świetnie. Dla fanów fotografii Lenovo oddaje do dyspozycji tryb panoramy, a także tryb ręczny, w którym można edytować czas naświetlania czy ISO. Przeciągnięcie od prawej krawędzi spowoduje z kolei przejście do galerii wykonanych fotografii. Warto wspomnieć, że aplikacja aparatu ma wbudowany czytnik kodów QR, więc nie trzeba doinstalowywać dodatkowego programu.

Moto G3 w swoim segmencie robiła świetne zdjęcia i nie inaczej jest z tegorocznym modelem. G4 Plus nie rozczarowuje – zdjęcia mają wysoką szczegółowość i nie wykazują problemów z ostrością. Barwy są reprodukowane poprawnie, a tryb HDR pomoże w trudniejszych przypadkach, tak aby zachować odpowiedni kontrast. Wieczorem smartfon automatycznie przełączy się w tryb nocnych fotografii, który wymusi dłuższy czas naświetlenia, co faktycznie przekłada się na jaśniejsze zdjęcia, choć i w tym przypadku należy odnotować zauważalną ilość szumów, jednakże w tym segmencie zupełnie zrozumiałą.

Lenovo Moto G4 Plus

Przednia kamerka ma z kolei 5 Mpix, także wspiera HDR i również wykonuje bardzo dobre fotki. Jakość wideo także pozostawia dobre wrażenie, Moto G4 Plusoferuje rozdzielczość nagrywania FullHD.

Przykładowe zdjęcia wykonane przez Lenovo Moto G4 Plus:

Bateria i szybkie ładowanie

W zestawie z telefonem znajdziemy szybką ładowarkę 5V 1,6A z odpinanym przewodem microUSB, która naładuje akumulator o pojemności 3000 mAh w mniej niż 90 minut.Moto G4 Plus umożliwi nawet do dwóch dni pracy bez ładowania przy średnim użytkowaniu, natomiast przy bardziej intensywnych zadaniach, jak np. praca na dwóch kartach SIM dotrwanie do późnych godzin wieczornych nie będzie dla tego smartfona żadnym wysiłkiem.

blog comments powered by Disqus
Lenovo Moto G4 Plus - 5 Rzeczy, Które Musisz Wiedzieć!