PODPOWIEDZI:

Event PlayStation Polska - Uroki Wirtualnej Rzeczywistości i Nie Tylko!

Event PlayStation Polska - Uroki Wirtualnej Rzeczywistości i Nie Tylko!

Cześć z tej strony Szakal i witam was w kolejnym odcinku na kanale VideoTesty. Jakiś czas temu mieliśmy okazję uczestniczyć w evencie organizowanym przez Playstation Polska, na którym mogliśmy sprawdzić najnowsze gry na konsolę Playstation 4 Pro i Playstation VR, a także dowiedzieć się co nieco o nowych standardach wprowadzonych w konsoli Sony. Mowa oczywiście o 4K, HDR i szerokiej palecie barw.

Na początek kilka słów o grze Farpoint. To pierwszoosobowa strzelanka. Tytuł do działania wymaga gogli PlayStation VR, a dodatkowo został od podstaw zaprojektowany z myślą o PS VR Aim Controller, czyli następcy PlayStation Move Sharp Shooter. Nowy kontroler ruchu przypomina kształtem uproszczony model karabinu. Nie potrzebujemy go do gry, ale zdecydowanie pogłębia on immersję.

PS VR Aim Controller

Gracz wciela się w jednego z członków wyprawy kosmicznej, rozbitka na nieznanej planecie. Na miejscu zastaje on z pozoru opustoszały glob, tak naprawdę zamieszkiwany jest przez groźne, obce formy życia. Fabuła przypomina zatem po części film Prometeusz.

Jeśli chodzi o moje wrażenia z gry, to muszę przyznać, że była to jedna z najbardziej immersywnych gier, w jakie miałem okazję grać w wirtualnej rzeczywistości. Jeśli planujecie zakup PS VR to w FarPointa zdecydowanie musicie zagrać.

Całe wydarzenie było zorganizowane w pięknie przystrojonym Playstation VR Exprience Room. Można było pograć tam na bardzo wygodnych stanowiskach nie tylko w gry na PS VR, ale także takie, które można obsługiwać za pomocą zwykłych kontrolerów. Przetestowaliśmy więc takie tytuły, jak Dark Souls III, Assassin’s Creed czy Driveclub.

Zobacz TEST PlayStation VR >>

PlayStation VR

Przy tej ostatniej produkcji muszę się jeszcze zatrzymać, ponieważ częścią całego eventu była także prezentacja Macieja Kopera i Piotra Gmerka na temat nowej konsoli Playstation Pro i jej współpracy ze standardami nowych telewizorów, a zatem 4K, HDR i szeroki gamut, które to elementy składają się na określenie Ultra HD. Całość prezentowano właśnie na grach Drive Club oraz Gran Turismo Sport. Szeroka paletę barw można było porównać oglądając model samochodu Mazda MX-5 w kolorze czerwonym, natomiast HDR ukazano na jednej ze słonecznych tras wyścigowych w belgijskim SPA.

Powiem Wam szczerze, że różnica pomiędzy Ultra HD, a zwykłym telewizorem jest naprawdę ogromna – niestety nie da się tego zarejestrować na kamerze, ale tak nasyconych kolorów jeszcze nie widziałem. To samo, jeśli chodzi o HDR – Playstation 4 w połączeniu z odpowiednim telewizorem generują taką jasność na partiach obrazu, w których widnieje np. słońce, że obraz aż nas oślepia, dokładnie tak, jakbyśmy faktycznie siedzieli za kierownicą auta na torze wyścigowym. Aby to osiągnąć, trzeba mieć oczywiście specjalny telewizor, ale mimo wszystko ten efekt jest tak powalający, że warto go zobaczyć chociażby na chwilę na sklepowej wystawie.

blog comments powered by Disqus
Event PlayStation Polska - Uroki Wirtualnej Rzeczywistości i Nie Tylko!