PODPOWIEDZI:

PORADA: Zmiana czasu, zmora systemu Windows Mobile 6.5

PORADA: Zmiana czasu, zmora systemu Windows Mobile 6.5

Automatyczna zmiana czasu z letniego na zimowy i odwrotnie, jest pewnego rodzaju sprawdzianem dla nowych wersji oprogramowania w telefonach komórkowych. Było dość głośno o błędnym funkcjonowaniu budzika w iPhone'ach. Zegarek systemowy, przestawił się automatycznie, podczas gdy alarm pozostał bez zmian, część użytkowników produktów Apple'a zaspała do pracy.

Innego rodzaju błąd pojawił się w urządzeniach pracujących na platformie Windows Mobile 6.5 i 6.5 Professional, w których czas aktualizuje się samoistnie. Dotyczy to chociażby HTC HD2 i HTC HD Mini, oraz większości innych modeli z WM 6.5. W wielu wypadkach czas nie uległ przestawieniu, a co gorsze, nie pozwala na przestawienie ręczne i przy restarcie systemu "powraca" do czasu letniego.

Windows Mobile 6.5

Rozwiązanie: Wystarczy uniemożliwić programowi aktualizowanie czasu. Należy wykonać dwie czynności.

  1. Start > Ustawienia > Usługi danych > opcja Synchronizacji czasu z internetem > odznaczyć: "Pobierz czas z internetu" oraz "Pobierz czas z internetu w roamingu".
  2. Ustawienia > Menu > Więcej > ikona Osobiste > ikona Telefon > zakładka Usługi GSM / UMTS > wybrać opcję Synchronizacja czasowa > Pobierz Ustawienia > odznaczyć: "Automatyczna zmiana strefy czasowej i ustawienia zegara" To wszystko.

Windows Mobile 6.5

Jest to oczywiście rozwiązanie doraźne i wkrótce na stronach producentów powinny pojawić się odpowiednie aktualizacje. Firma HTC, która posiada najwięcej telefonów posługujących się tym systemem na rynku, obiecuje, że jest to kwestia tygodnia.

blog comments powered by Disqus
PORADA: Zmiana czasu, zmora systemu Windows Mobile 6.5