PODPOWIEDZI:

Niesamowite Technologie Przyszłości, Które Już Istnieją

Niesamowite Technologie Przyszłości, Które Już Istnieją

Rozwój technologii jest tak szybki, że jesteśmy w stanie łatwo przeoczyć narodziny niesamowitych, nowych wynalazków. Większość z nich prezentowana jest na dużych targach technologicznych, takich jak IFA, CES czy MWC i nie są nawet wprowadzane do sprzedaży. W tym artykule poznasz tego typu wynalazki.

1. Szklane i rolowane telewizory od LG

Już na początku 2016 roku koreański gigant zaprezentował swój flagowy ekran OLED w zwiniętej formie. Można go dowolnie wyginać, nawet do postaci przypominającej rolkę papieru. Jeżeli skończy wam się papier w toalecie, będziecie mogli skorzystać z ekranu od LG. To nie oznacza, że jest to wynalazek "gówniany". Koncepcja jest bardzo ciekawa, jednakże na rynek nie weszła.

Rok później producenci poszli do przodu, tworząc matrycę OLED w szkle! To oznacza, że nasze okno może być również ekranem. Niestety, te zastosowanie nie jest dostępne dla szarego Kowalskiego, a oferta produktowa skierowana jest wyłącznie do wybranych klientów biznesowych.

Zrolowany telewizor LG

2. Elastyczny telefon od Lenovo

Według Lenovo jeszcze w tym roku na rynek mają wejść telefony, które można dowolnie wyginać. Chcesz stylowo wyglądać? Zrób ze swojego smartfona zegarek. Za mało miejsca na ekranie?

Rozłóż swój telefon i zamień go w tablet. Koncepcja bardzo ciekawa, ale jesteśmy w drugiej połowie drugiego kwartału 2017 roku, a wieści na temat tych smartfonów ucichły. Warto przypomnieć o modelu FLEX od LG, który miał wygięty ekran, lecz nie mogliśmy go zginać. Technologia idzie do przodu, ale jak na razie, niestety takich gadżetów nie możemy kupić.

3. Genialna doniczka

Mieliście kiedyś problem z utrzymaniem przy życiu roślinki? Ja niestety tak. Moja muchołówka o imieniu Janusz zmarła śmiercią naturalną, bo nie miała nic do jedzenia. Ten genialny wynalazek pomoże wam utrzymać przy życiu swoje ukochane roślinki. Analizuje jakiego typu zielenina znajduje się w środku i wysyła nam informacje o tym, czego dokładnie potrzeba, by ją odżywić.

Inteligentna doniczka

4. Całkowicie wyginalne ekrany

Chiński start-up tworzy całkowicie wyginalny ekran, który możemy wykorzystać podobnie, jak w poprzednim przypadku (ten od Lenovo), na przykład jako bransoletkę. Różnica jest taka, że ekrany od Lenovo wyginają się tylko w konkretnych punktach. Ten możemy wygiąć całkowicie i ułożyć dowolnie. Technologia jest wykonana z grafenu, czyli bardzo cienkiego węgla.

Prototypy są już w użytku, lecz również nie na sprzedaż.  Pierwsza generacja pojawi się w sklepach na początku 2018 roku i wyświetlać będzie tylko dwa kolory. Czarny i biały.

wyginalny ekran przyszlosci technologie przyszlosci ciekawostki

5. Lodówka LG Signature

Produkt, o którym nagraliśmy już materiał na naszym kanale youtube. Wystarczy puknąć kilka razy w drzwi lodówki, nie będziemy nawet musieli ich otwierać, a ujawnią nam się produkty, które w niej trzymamy. Powstała też druga wersja tego urządzenia, z zainstalowanym Windowsem 10 lub Web OS-em. Dzięki temu nie będziemy musieli już przykładać do niej karteczek na magnesie, a wystarczy włączyć aplikację naklejek, które wyświetlą się na ekranie, na drzwiach od lodówki. Przyszłość? Zdecydowanie tak! Czy jest to nam potrzebne? Niekoniecznie.

6. Wyświetlacz w oku

Pamiętacie Google Lens? Projekt miał być rewolucją, a okazał się totalną klapą sprzedażową. Okulary, które wyświetlają nam na soczewkach mapę, nagrywają zdarzenia, wysyłają powiadomienia. Cool. Kwestia tego, czy ludzie są na to gotowi? Gotowość sprzedażowa nie jest potrzebna, gdy mowa o innowacjach, które mogą uratować komuś życie. Soczewki kontaktowe, które analizują nasz stan zdrowotny, a przede wszystkim poziom cukru we krwi, byłyby zbawieniem dla niejednego diabetyka. Albo dla jego palców, bo nie będzie trzeba ich już regularnie przekuwać, aby sprawdzić poziom cukru.

Nowoczesne soczewki

blog comments powered by Disqus
Niesamowite Technologie Przyszłości, Które Już Istnieją