PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S7 vs Samsung Galaxy S8 - Jakie są Najważniejsze Różnice?

Samsung Galaxy S7 vs Samsung Galaxy S8 - Jakie są Najważniejsze Różnice?

Zapewne, w tym momencie wielu z Was właśnie kończy się umowa abonencka u operatora i rozważacie wybór nowej słuchawki. Część zastanawia się nad osobnym kupnem nowego flagowca i na celowniku znajduje się Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy S8. Który wybrać? Świetnie się składa, bowiem mamy przygotowany materiał wyszczególniający najważniejsze różnice obydwu modeli!

Wybór smartfona nie zawsze należy do najłatwiejszych. Nierzadko w gąszczu różnorakich słuchawek, można niejako stracić orientację. Jeśli jednak zdecydujemy się na konkretną półkę cenową, a na niej znajdują się flagowce od Samsunga, wówczas wybór ogranicza się jedynie do dwóch ostatnich modeli. Dzisiaj mamy okazję przybliżyć Wam 5 najważniejszych cech, które wyróżniają obie słuchawki, co z pewnością przyczyni się do ułatwienia podjęcia decyzji. Na końcu mamy coś specjalnego ;) Zaczynajmy!

OGÓLNA BUDOWA

Nie da się zaprzeczyć temu, że nowa "s-ka" przybrała znacząco na wadze... znaczy się... delikatnie urosła. Nowy model flagowego Samsunga został delikatnie powiększony by móc "upchać" znacząco większą matrycę ekranu głównego o rozmiarze bagatela 5.7-cala! Dla porównania, podstawowa wersja S7 miała matrycę o rozmiarze 5.1-cala!

najlepsze Samsung Galaxy pod słońcem

Smartfon ten nie należy może do najmniejszych, ale za to broni się idealnym wręcz wykorzystaniem wolnej przestrzeni na froncie bryły telefonu. Niewielu producentów może pochwalić się takimże własnie osiągnięciem, nieprawdaż?

EKRAN

Już co nieco zdążyliśmy wspomnieć odnośnie wyświetlacza, ale pozwólmy sobie na przytoczeniu jeszcze kilku smaczków traktujących o tym elemencie. Otóż, od teraz wszystkie warianty nowej galaktyki są wyposażone w zakrzywioną matrycę ekranu Super AMOLED. Natywna rozdzielczość tychże matryc to 2960x1440 pikseli.
 

porównanie Samsung Galaxy s7 i s8

Zmianie uległa także wartość odpowiadająca za proporcję, która obecnie wynosi 18,5x9. Dzięki temu rozwiązaniu, oglądanie filmów na takim ekranie będzie jeszcze bardziej przyjemne i imersyjne! Czego chcieć więcej?

KONIEC PRZYCISKÓW DOTYKOWYCH

Przez lata Samsung przyzwyczajał nas do charakterystycznego elementu... no, może trzech. Chodzi tutaj o dotykowe przyciski nawigacyjne w połączeniu z kultowym na swój sposób przyciskiem HOME. Samsung postanowił postawić na zmiany i całkowicie zrezygnował z tego elementu, celem zaoszczędzenia przestrzeni na froncie urządzenia.

koniec przycisków fizycznych w Samsung Galaxy S8

Dzięki temu zgrabnemu rozwiązaniu, matryca może zajmować znacznie większą powierzchnię, co bezpośrednio przełoży się na ergonomię użytkowania Samsunga Galaxy S8.

APARAT FOTOGRAFICZNY

Czas nie stoi w miejscu, a leci na przód. Podobną sytuację możemy zauważyć w przypadku pewnych rozwiązań technologicznych. Jednakże, zmianom w tym przypadku uległa jedynie matryca przedniego aparatu cyfrowego. Tym razem, będziemy mieć do czynienia z obiektywem szerokokątnym o rozdzielczości aż 8 mpix, a nie 5 mpix.

Porównanie ekranów w Samsung Galaxy s8 vs s7

Ostatnio rosnąca popularność robienia tzw. "selife" przekonała inżynierów Samsunga do usprawniania tegoż modułu. Czy to dobrze? Jak najbardziej, tak!

MOC OBLICZENIOWA

Bez wątpienia poprawie uległa także specyfikacja samego urządzenia, co nie ulega najmniejszej wątpliwości. Z roku na rok, urządzenia stają się istnymi "potworkami" wydajnościowymi by móc jeszcze bardziej ułatwić nam życie i jednocześnie czerpać z niego jeszcze większe wrażenia poprzez najświeższe rozwiązania technologiczne.

potwór wydajnościowy Samsung Galaxy S8

Producent postanowił umieścić tutaj aż 4 GB pamięci RAM w połączeniu z Snapdragonem 835 lub Exynosem 8895. W efekcie tego, wydajność została zwiększona o 10% w przypadku CPU i 20% w przypadku GPU. Czy to wystarczy? Na to musicie odpowiedzieć sami, poprzez Wasze konkretne potrzeby. Bowiem, to jedynie wy wiecie, co będzie najbardziej istotne przy użytkowaniu nowej galaktyki od Samsunga!

który smartfon jest najlepszy na rynku - Galaxy S8 czy Galaxy S7

MEGA PROMOCJA!

To jak? Zdecydowaliście się na któryś z modeli? Jest jeszcze coś, co z pewnością Was zainteresuje! Bowiem, sieć sklepów Media Expert prowadzi obecnie MEGA PROMOCJĘ, w której przy zakupie wybranego urządzenia (przykładowo Samsung Galaxy S8) otrzymacie aż 200 złotych upustu w ramach darmowego akcesorium!

Napiszcie nam swoją opinię w komentarzach lub na naszym forum dyskusyjnym. Nie zapomnijcie także o pozostawieniu łapki w górę, co jest nadzwyczaj motywujące! ;)

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S7 vs Samsung Galaxy S8 - Jakie są Najważniejsze Różnice?