PODPOWIEDZI:

TOP 13 Gier Logicznych na Androida - Uzależniające Hity!

TOP 13 Gier Logicznych na Androida - Uzależniające Hity!

W pewnym momencie kończą Ci się strony internetowe, które zwykle i na co dzień przeglądasz w komórce? Nie bój żaby! Nie musisz się nudzić! Zawsze można ugryźć sprawę od innej strony i zanurzyć się w świecie gier komórkowych. Nie przepadasz za grami akcji? A co powiesz na gry logiczne? Nie znasz żadnych interesujących? Przeczytaj artykuł, a poznasz moją osobistą, znakomitą trzynastkę - tylko postaraj się od niej nie uzależnić!

Wstęp

Niemal każdy uwielbia w wolnej chwili postukać w ekran smartfona swoimi paluchami, rozwiązując różnego rodzaju logiczne zagadki i zagwozdki. Wydaje się to znacznie bardziej produktywne od machania gałkami ocznymi po ścianie w kolejce do lekarza, leniwego odliczania kolejnych minut w oczekiwaniu na tramwaj, czy też nawet od zapętlonego czytania etykiety szamponu i żelu pod prysznic w sam wiesz jakim momencie. Odrobina tego typu rozrywki nie tylko odpręża, ale również ćwiczy naszą zdolność do rozwiązywania mniej i bardziej złożonych problemów. Gier logicznych jest na ten moment w Google Play cała masa, a nieodkryte perełki czekają na swoje 5 minut. Jeżeli sam nie masz czasu zanurzyć się w otchłani sklepu Google, przeczytaj nasz artykuł, w których przedstawiamy najlepsze naszym zdaniem gry logiczne dostępne obecnie na Androida. Są one najczęściej darmowe lub z niewymaganymi do rozgrywki mikropłatnościami. Jeżeli jesteś gotowy, przejrzyj naszą szczęśliwą trzynastkę – miłej zabawy!

2048

Niezwykle prosta, intuicyjna i automatycznie zwiększająca swój poziom trudności. Można by rzec: logiczna gra idealna. Polega ona na dopasowywaniu dwóch klocków o tych samych wartościach do siebie, które następnie tworzą pojedynczy klocek, na którym widnieje suma dwóch poprzednich. W opisie gra może wydawać się odrobinę nudna, ale nie wierz pozorom. Spróbuj ją ściągnąć i zagrać, a prosty mechanizm i przyjemna, stonowana grafika spowodują, że tramwaj, na którego czekasz przyjedzie znacznie szybciej niż myślałeś.

2048

Farm Heroes Saga

Ile czasu spędziłem nad tą grą to nie policzy chyba nikt! Świetna rozrywka dla szarych komórek, w niesamowicie przyjemnej, kolorowej grafice. Gra polega na takim zamienianiu leżących obok siebie elementów (m.in. słoneczek, marchewek czy jabłek), aby łączyć je w sekwencje przynajmniej trzech tych samych „składników” w jednej linii. Aby wygrać konieczne jest zebranie odpowiedniej ilości surowców, w zależności od planszy i jej poziomu trudności. Ilość bonusów i uatrakcyjnień gry jest ogromna. Co ważne, dodatkowe atrakcje nie są zrzucane na gracza jednorazowo, a powoli wprowadzane do gry, aby spełnić jednocześnie dwa cele. Po pierwsze: nie zmęczyć nadmierną ilością skomplikowania. Po drugie: zapewnić ciągłą świeżość rozgrywce. Twórcom gry udało się to w 100%.

Cut The Rope

Block! Hexa Puzzle

Całkiem przyjemna gra, którą ściągnięto już ponad 300 tysięcy razy z Google Play. Musimy w niej układać z góry zdefiniowane i połączone w pewną całość klocki w kształcie heksagonów w taki sposób, aby dopasować je do struktury planszy i w całości ją zabudować. Gra sprawia czasami wrażenie zbyt łatwej, choć czuć lekko zmieniający się poziom trudności wraz z przechodzeniem kolejnych etapów. Dobra na zabicie kilku minut nudy.

BLOCK! HEXA PUZZLE

Make Hexa Puzzle

Dalej przebywamy w krainie sześciokątów. Fajna, pastelowa grafika nie męczy wzorku, a rozrywka w postaci układania heksagonów w tych samych kolorach z trójkątnych klocków, jest bardzo przyjemna. Jest to w pewnym sensie połączenie dwóch poprzednich gier – Farm Heroes Saga i Block! Hexa Puzzle. Jeżeli któraś z nich wpadła Ci w oko, to Make Hexa Puzzle z pewnością również zajmie Ci trochę czasu.MAKE HEXA PUZZLE

100 Doors Puzzle Box

Poczuj się jak w grze z cyklu „Let me Out” i spróbuj otworzyć drzwi rozwiązując różnego rodzaju logiczne zagadki. Co trzeba zrobić aby przejść dalej? Być może pociągnąć za jakąś wajchę, przestawić komodę, przestrzelić zamek albo wygrać w specjalną mini-grę. Pomysłów możesz mieć sporo, ale znalezienie tego prawidłowego, zwłaszcza kiedy od dłuższej chwili ślęczysz nad czymś trudnym, może przynieść sporo satysfakcji. Gra być może nie aż tak dynamiczna jak wspomniane wyżej, ale kompletnie nie przeszkadza to w miłym spędzeniu czasu.

100 DOORS PUZZLE BOX

96% Quiz

Rozrywka z trochę z innej beczki. Jeżeli miałbym ją do czegoś porównać, to jest to Familiada dla jednej osoby: gra podaje hasło, a Ty musisz dopasować jak najwięcej słów które mogą do tego hasła pasować. Dla przykładu, hasłem może być np. „Polska potrawa narodowa”, a jedną z odpowiedzi „Rosół”. Albo „Bilety obowiązują w…”, a przykładowe rozwiązanie to „kino” czy „teatr”. Aby przejść do kolejnej rundy musisz odgadnąć przynajmniej 96% z odpowiedzi ankietowanych, a zdarza się, że jest to naprawdę trudne. Jeżeli jednak zawsze do weekendowego obiadu zgadujesz odpowiedzi na pytania Karola Strasburgera, jednocześnie popijając kompotem jego żarty, to gra na pewno Ci się spodoba!

A tak swoją drogą: więcej niż jedno zwierzę to…?

96%

Plants vs. Zombies 2

Dosyć długo zastanawiałem się nad tym, czy dodać tę grę do artykułu. Nie jest ona wprawdzie stricte logiczna i wytrawny gracz określi ją znacznie prędzej jako „Tower Defence”. Jednak bez odpowiedniej, logicznej strategii, nie będziemy w stanie wygrać z Zombiakami dysponując jedynie tym, co matka Ziemia nam oferuje. Gra sama w sobie jest niezwykle wciągająca, oferuje wiele poziomów, różnorodność broni i równie szeroką „ofertę” zombi, którą odkrywany coraz dokładniej w trakcie gry. Są zombiaki słabe, są mocne, są strzelające, są w kaskach, jest Zombie-Elvis i Zombie jeżdżące na ptaku Dodo. Jednym słowem – jest ich masa. A nasze roślinki, które musimy ustawiać na planszy aby przetrwać nadchodzące fale umarlaków? Strzelają, blokują, wybuchają niczym miny, katapultują kapustę i kukurydzę, a nawet uderzają swoimi liśćmi mocniej niż Andrzej Gołota u szczytu kariery. Jako ciekawostkę podam, że gra ta trafiła również na PC w formie… strzelanki TPP.

PLANTS VS. ZOMBIES 2

Sudoku – Darmowe i Polskie

Nazwa może niezbyt chwytliwa, ale przynajmniej mówiąca prawdę – jest to darmowa, polska odsłona słynnej łamigłówki znanej z gazet. Od teraz wystarczy aplikacja na smartfona, żeby pobudzić nasze szare komórki do działania. Można wybierać z kilku poziomów trudności, a połączenie z Internetem nie jest wymagane. Grafika spełnia swoje cele – jest przejrzyście i czysto - tak jak być powinno!

SUDOKU – DARMOWE I POLSKIE

Roll the Ball – slide puzzle

Jest to gra, w której należy tak przesuwać klocki z jednego miejsca na drugie, aby stworzyć strukturę rury, przez którą może przelecieć piłeczka. Wbrew pozorom idzie się czasem mocno napocić zanim dojdziemy do odpowiedniej konkluzji. Brakuje trochę urozmaicenia i z czasem gra może się odrobinę znudzić. Mimo wszystko jak najbardziej na plus.

ROLL THE BALL – SLIDE PUZZLE

Alchemy Classic

Zostań prawdziwym alchemikiem i łącz elementy na pierwszy rzut oka nie do połączenia. Wytwarzaj nowe substancje, mechanizmy, budynki, wspomóż w ewolucji gatunki, twórz kreatury z innych światów i baw się żywiołami – wszystko dzięki nie zawsze oczywistym połączeniom surowców. Ciekawy mechanizm, czasami zbyt trudny, a połączenia mogłyby mieć za sobą głębszą logikę. Mimo wszystko gra się bardzo przyjemnie - nawet przez kilka godzin pod rząd!

ALCHEMY CLASSIC

Cut the Rope

Przesympatyczny potworek jest żądny słodyczy! W jaki sposób możemy mu pomóc? Jak sama nazwa gry wskazuje – poprzez przecinanie liny. A przecinać możemy bardzo różnie: czasami potrzebujemy pomyśleć, a czasami gra z logicznej zamienia się w zręcznościówkę, kiedy kilka lin musimy odciąć w odpowiednim momencie. Przepiękna, kreskówkowa grafika powinna skusić nie tylko dzieciaki, ale również dorosłych. Doskonała rozrywka!

Cut the Rope

TETRIS Blitz!

Chyba najlepsza odsłona Tetrisa na Androida! Mnóstwo trybów rozgrywki, ciekawe power-upy, sympatyczna grafika oraz intensywność, dynamizm i prostota. Do tego możliwość konkurowania ze znajomymi i innymi graczami. Dla wszystkich fanów układania klocków pozycja obowiązkowa!

TETRIS BLITZ!

I Love Hue

Ostatnia już gra – moim zdaniem jedna z trudniejszych w tym zestawieniu. Świetna przede wszystkim dla wzrokowców oraz osób, które rozróżniają więcej niż 10 podstawowych kolorów. Twoim zadaniem jest umiejętne wyszukiwanie płytek z kolorami i takie ich przekładanie, aby otrzymać idealnie ułożone spektrum barw. Choć na początku płytki znacznie się od siebie różnią i chyba nikt nie powinien mieć z nimi problemu, to w miarę upływu czasu i gry, układanki stają się naprawdę trudne.

i love hue

Podsumowanie

Tak wygląda szczęśliwa trzynastka najciekawszych moim zdaniem gier logicznych oferowanych obecnie przez sklep Google. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – jeśli lubisz szybszą akcję: wybierz Plants vs. Zombies lub Farm Heroes Saga. Jeśli preferujesz stonowaną rozgrywkę wymuszającą używanie szarych komórek w stopniu znacznym – spróbuj I Love Hue i Sudoku. Co ja tam zresztą będę Ci tu pisał – ściągnij je wszystkie i sam zadecyduj, które z nich są stworzone dla Ciebie – być może zachowasz je wszystkie!

blog comments powered by Disqus
TOP 13 Gier Logicznych na Androida - Uzależniające Hity!