PODPOWIEDZI:

5 Zakazanych Gier Przez Kościół! W Tym CS:GO!

5 Zakazanych Gier Przez Kościół! W Tym CS:GO!

Jeżeli grasz w CS:GO to według Kościoła Katolickiego masz na sumieniu ciężki grzech! Co z ludźmi, którzy oglądają transmisje z wydarzeń e-sportowych, typu Intel Extreme Masters? Są współgrzesznikami? Więcej na temat "przeklętej" rozrywki w tym artykule.

1. CS:GO

Według artykułu z miesięcznika "Sygnały Troski" z 2010 roku (który wielokrotnie cytuje portal fronda.pl) istnieje kilka kategorii gier przeklętych, między innymi: gry zawierające przemoc i elementy satanistyczne, gry zawierające elementy okultyzmu i satanizmu oraz gry antychrześcijańskie.

CS:GO zalicza się do tej pierwszej kategorii. Nie byłoby w tym problemu, gdyby nie fakt, że elementy satanistyczne oraz przemoc zostały wrzucone do jednego wora. Owszem. W tej produkcji od VALVE widać mord na pikselach, ale czy znaleźliście w niej elementy satanistyczne? Ja nie chyba, że dzieci wyzywające waszych rodziców na CS-owym czacie są opętane. W to nie śmiem wątpić.

CS:GO - jedna z map


2. RollerCoaster Tycoon

Co złego jest w tworzeniu swojego własnego wirtualnego biznesu, a jednocześnie w spełnianiu marzeń o przejażdżce roller coasterem? Ta z pozoru prosta i niewinna gra, autorstwa Chrisa Sawyera to podobno dzieło szatana! "Przecież w tej grze tworzysz coś z niczego! Tak tylko Bóg potrafi! Człowiek może co najwyżej dzieci robić". Nie znam powodów osadzenia tego tytułu na tej liście, ale podejrzewam, że autor mógł przedstawić właśnie taką tezę. Ewentualnie nie znał angielskiego, a słowo "coaster" skojarzyło mu się ze słowem koza. A czym jest koza? Znakiem zła! Skoro tak to dlaczego Goat simulator nie pojawił się na tej liście...?

Roller Coaster Tycoon

3. Populous 3

Ten sam los spotkał grę podobną stylistycznie do poprzednika. W tym tytule mamy jednak większą swobodę, a autorzy oskarżani są o "bawienie się w boga". W skali od jednego do dziesięciu - jak bardzo jest to głupie? Dla niewtajemniczonych: Populous 3 jest to gra z 1998 roku, autorstwa Bullfrog Productions, która rzeczywiście polega na wcielaniu się w boga.

Fabuła tej gry opowiada o walkach różnych plemion, które rozwijają się w swoim tempie, w zależności od poczynań gracza. Zastanawia mnie jeden fakt. Skoro zabawa w boga jest taka zła to dlaczego seria The Sims nie znajduje się na tej liście? Przecież jest to prawdziwy generator złoczyńców, którzy mordują ludzi w basenach.

Populous 3

4. DOOM

Jeden z niewielu słusznie wypunktowanych przykładów. Satanizm jest? Jest. Okultyzm jest? Jest. Przemoc jest? Jest. Wyśmianie religii chrześcijańskiej jest? Jest. Dobra zabawa przy mordowaniu demonów jest? Jest i za to lubię tą grę.


Doom

Rankingi nowoczesnych monitorów - sprawdź, zanim kupisz >>>

5. GTA

Ta seria jest znana z przemocy, prostytucji, narkotyków... wszystkiego, ale nie z czczenia diabła.Jednakże na tej liście gra należy do grupy "z przemocą i elementami satanizmu". Tak samo oberwało się grze Assassin's Creed, która w zasadzie... wyjątkowo zalicza się do tej grupy. Obalanie chrześcijaństwa i przedstawianie tej religii jako wielkiej manipulacji, raczej nie jest korzystne dla kościoła.

Zobacz też: Polecane zestawy komputerowe

GTA V

Pełna lista "grzechów" dostępna jest na portalu fronda.pl.

blog comments powered by Disqus
5 Zakazanych Gier Przez Kościół! W Tym CS:GO!