PODPOWIEDZI:

TOP 10 Aplikacji na Androida

TOP 10 Aplikacji na Androida

Android z dnia na dzień staje się coraz częściej stosowanym systemem w różnych urządzeniach mobilnych. Jego wielką zaletą jest to, że zrzesza przy sobie dużą społeczność deweloperów którzy piszą aplikacje. To niewątpliwie gwarantuje dużą popularność tego systemu. Jednak jak w gąszczu tak wielu aplikacji znaleźć te najlepsze i najbardziej wartościowe? W artykule przedstawimy Państwu 10 ciekawych i bezpłatnych aplikacji pod system Android.

Google Maps

Bardzo znana aplikacja i bardzo przydatna. Aplikacja zawiera bardzo szczegółowe mapy, które możemy wyświetlać w postaci mapy albo zdjęć satelitarnych. Program posiada funkcję "moja lokalizacja", która umożliwia pokazanie na mapie naszego aktualnego miejsca przebywania, nawet kiedy nie posiadamy odbiornika GPS.

Google Maps

Program zawiera również rozbudowany moduł informacji o firmach. Wystarczy wprowadzić interesującą nas kategorię, a program sam wskaże najbliższe firmy, wraz z ich opisami. Google Maps oferuje także wyświetlenie interesujących nas współrzędnych geograficznych. Bardzo przydatną funkcją podczas podróży jest opcja wyznaczania trasy. Funkcja Buzz pozwala sprawdzić co się dzieje aktualnie w pobliżu.

Zobacz także Google Maps offline

Google Translate

Bardzo dobra i często niezbędna aplikacja, która umożliwia tłumaczenie tekstów na ponad 50 różnych języków. Program pozwala na bardzo szybkie przetłumaczenie wprowadzonego tekstu z jednego języka na drugi. Oprócz tego aplikacja oferuje funkcje mowy, które umożliwiają przeczytanie tekstu w danym języku.

Google Translate

Aplikacja została wyposażona również w tryb konwersacji. Na razie jest ona w fazie testów ale program już oferuje tłumaczenie między dwoma językami. Wystarczy wypowiedzieć kwestię, a program wyświetli jej tłumaczenie i usłyszymy je w głośniku.
 

You Tube

Aplikacja umożliwiająca bezpośredni dostęp do filmów ze strony youtube.com. Najnowsza wersja charakteryzuje się poprawionym, bardzo ładnie wyglądającym designem. W aplikacji możemy spersonalizować nasze konto pod względem wyświetlanych filmików. Program umożliwia rotację ekranu podczas oglądania filmów.

You Tube

Flash Player 10.2

Aplikacja pozwala cieszyć się dostępem do każdej strony internetowej. Dzięki Flash Player mamy możliwość przeglądania stron opartych na technologii flash. Program przydaje się również przy korzystaniu z różnych aplikacji i gier video. Wersja Flash Player 10.2 przeznaczona jest pod system Android 2.2 i 2.3.

Flash Player 10.2

Niniejsza wersja została udoskonalona z zakresu wydajności. Posiada akcelerację sprzętową dla H.264. Umożliwia też lepsze zarządzanie energią, a więc przedłuża żywotność baterii w telefonie.
 

Ringdroid

Program pozwala stworzyć własne dzwonki dla telefonu prosto z biblioteki muzycznej w urządzeniu. Aplikacja pozwala też na nagrywanie dźwięków. Obsługa programu jest bardzo intuicyjna. Po załadowaniu interesującej nas piosenki, wyświetla się ona w postaci ścieżki dźwięku, który możemy dowolnie przycinać.

Ringdroid

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wszystko możemy zrobić automatycznie w telefonie bez podpierania się komputerem.
 

Wheres My Droid

Chyba każdy posiadacz telefonu komórkowego miał kiedyś problem z jego znalezieniem, kładąc go w jakimś miejscu i o tym zapominając. Wtedy najwygodniej zadzwonić na swój numer i nasłuchiwać gdzie dzwoni. Jednak co zrobić w momencie kiedy mieliśmy akurat włączony tryb milczący? Wówczas bardzo przydatnym programem okazuje się Wheres My Droid.

Wheres My Droid

Teraz kiedy zagubisz swój telefon, możesz wysłać na niego SMSa ze specjalnie wybranym słowem - hasłem. Kiedy SMS zostanie odebrany przez nasz telefon, tryb milczenia zostanie dezaktywowany, głośność zostanie zwiększona i telefon zacznie dzwonić. Program umożliwia także określenie lokacji GPS.
 

Skype

Bardzo przydatna aplikacja, która umożliwia prowadzenie rozmów przez internet. Rozmowy są możliwie wtedy kiedy mamy dostęp do sieci WIFI lub łączymy się przez 3G. Kiedy wykupimy specjalny abonament możemy także dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe.

Skype

Oprócz możliwości prowadzenia rozmów, program umożliwia prowadzenie czatów i wysyłania plików. Warto przed instalacją aplikacji zapoznać się z tym czy program wspiera nasz telefon komórkowy.
 

Anti-Virus Free

Antywirus dla systemów Android pozwala chronić telefon przed różnymi zagrożeniami. Program jest całkowicie darmowy. Jest to jeden z najczęściej instalowanych programów antywirusowych. Pozwala na zabezpieczenie telefonu przed wirusami poprzez: antywirusowy skaner aplikacji, ustawień oraz plików, blokadę telefonu przed nieautoryzowanym dostępem, ochronę prywatności w sieci.

 Anti-Virus Free

Aplikacja działa szybko, nie zacina się i nie zużywa dużo baterii. Aplikacja posiada narzędzie tworzenia kopii zapasowej danych i aplikacji.
 

Adobe Reader

Niezbędna aplikacja jeżeli chcemy otworzyć na naszym telefonie dokumenty PDF. Program umożliwia otwieranie plików PDF które są załącznikami do wiadomości e-mail, umieszczonych w internecie lub w pamięci urządzenia. Aplikacja pracuje w trybach wyświetlania pojedynczej strony, przewijania ciągłego jak i ponownego wlewania tekstu.

Adobe Reader

Program charakteryzuje się łatwą i skuteczną nawigacją wewnątrz plików PDF. Adobe Reader wspiera gesty sterowania multi touch, które pomagają w efektywnym przeglądaniu plików PDF.
 

Tuner - gStrings Free

Wszyscy amatorzy gry na gitarze mogą być zaciekawieni tym programem pod system Android. Program umożliwia nastrojenie instrumentu, wystarczy tylko grać daną strunę, a program przy pomocy mikrofonu w telefonie określi jaki dźwięk gramy. Aplikacja jest bardzo dokładna i pozwala bez problemu nastroić instrument.

Tuner - gStrings Free

blog comments powered by Disqus
TOP 10 Aplikacji na Androida