PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Granie z Dysku ZEWNĘTRZNEGO? Przenośna Biblioteka Gier!

Granie z Dysku ZEWNĘTRZNEGO? Przenośna Biblioteka Gier!

Pewnie wielu z Was denerwuje jedna sprawa. Posiadając gry na takiej platformie jak chociażby Steam musimy liczyć się z tym, że są to tylko cyfrowe licencje i każdą z tych gier musimy ściągnąć i zainstalować by się nią cieszyć. Jednak powiedzmy sobie szczerze, każdorazowe ściąganie prawie 50GB Wiedźmina 3 po jakimś formacie lub zmianie komputera może być uciążliwe. Owszem, nie robi się tego często ale jednak. Ale co by było gdyby każdą z tych gier trzymać na zewnętrznym dysku HDD lub SSD i mieć w kieszeni przenośny dysk z którego odpalimy każdą naszą grę na jakimkolwiek sprzęcie bez ściągania praktycznie niczego? Na to pytanie odpowiem Wam w dzisiejszym artykule.

Sprawa jest o wiele prostsza niż mogłoby się wydawać. Dzięki platformom takim jak Steam czy Origin możemy bez problemu zgrać folder instalacyjny lub kopię naszej gry na zewnętrzny dysk a korzystając z portów USB 3.0 i lepszych bez żadnego problemu możemy prosto z takiego dysku włączyć i cieszyć się każdą, nawet najbardziej wymagającą grą.


Zobacz Cenę Szybkiego SSD Na USB 3.1 - Adata SD700!


Jedyne co potrzebujemy to zewnętrzny dysk oraz zainstalowany Steam na komputerze.

Adata SD700
Zestaw 108 Kluczy!!! Idealny Prezent dla Mężczyzny

Zacznijmy od początku. Jak zgrać nasze gry na dysk aby wszystko działało na każdej innej jednostce, laptopie, tablecie czy innym sprzęcie gdzie chcemy pograć z zewnętrznego dysku.Kopiowanie Gry Na Steam

Podłączamy nasz dysk, w moim przypadku będzie to zewnętrzny SSD od Adatya dokładnie model SE730oraz SD700, jednak możemy to robić również na zewnętrznym HDDa nawet pendrivie. Oczywiście, żeby zgrać grę lub jej pliki na nasz dysk musimy ją mieć pobraną na nasz komputer.


Szukasz Zewnętrznego SSD Do Grania? Zobacz Naszą Propozycje!


Kiedy wszystko jest gotowe wystarczy wejść w Steam, następnie w górnym lewym rogu aplikacji wejść w Steam -> Ustawienia -> Pobieranie - > Foldery biblioteki Steam i w tym miejscu musimy kliknąć “Dodajfolder biblioteki” a następnie dodać nasz zewnętrzny dysk, w moim przypadku będzie to dysk G.

ADATA SE730Jeśli mamy dodany nasz dysk to teraz wystarczy przenieść folder instalacyjny naszej gry na ten dysk. Aby to zrobić wchodzimy w zakładkę Bilbioteka -> Gry następnie szukamy gier, które chcemy przenieść i wystarczy kliknąć prawym by następnie wybrać opcję Właściwości -> Pliki lokalne -> Przenieś folder instalacyjny i zatwierdzić to wybierając nasz zewnętrzny dysk. Dzięki temu nasza gra będzie już dostępna na zewnętrznym dysku i dostępna do odpalenia na każdym innym sprzęcie ze Steama. Są jeszcze inne proste sposoby przeniesienia gry ale powiem Wam o jeszcze jednym, dość intuicyjnym. Wystarczy w bibliotece wejść w pliki lokalne i otworzyć folder z plikami danych gier a następnie folder z grą po prostu skopiować do dysku zewnętrznego, ten sposób dokładniej pokazuję w filmie.


Zobacz Zewnętrzne Dyski HDD!


Jak już mamy nasze gry skopiowane do dysku to bierzemy dysk i podłączamy go gdziekolwiek. W moim przypadku gry z dysku podłączę do laptopa.

Wiedźmin Na Laptopie (Przenośny SSD)
Laptop do Pracy? Mamy dla Ciebie 5 Propozycji!

Więc zacznijmy od początku. Podłączamy zewnętrzny dysk do laptopa, następnie musimy wejść w Steam na laptopie, wybrać Steam -> Ustawienia -> Pobieranie - > Foldery biblioteki Steam i dodać folder biblioteki tak samo jak robiliśmy to na PC. W moim przypadku dodajemy dysk G, czyli mój dysk zewnętrzny. Następnie wchodzimy do Biblioteki naszych gier i po prostu klikamy “instaluj” lub “graj” (Jeśli przenieśliśmy folder instalacyjny) i cieszymy się rozrywką. Czasami może się zdarzyć tak, że Steam w bibliotece nie pokaże Wam zainstalowanej jakiejś gry, która jednak znajduje się na dysku zewnętrznym. W tym przypadku po prostu w Bibliotece klikamy “pobierz” a Steam automatycznie wyszuka, że na dysku są już dostępne pliki tej gry i nie będziemy musieli nic pobierać.


Dalej Niezdecydowany? Zobacz Ceny Zewnętrznych Dysków SSD!


Następnie odpalamy grę i możemy się cieszyć naszą przenośną biblioteką gier gdziekolwiek nam się zechce. Jak sami widzicie jest to sprawa naprawdę banalnie prosta a jakże przydatna. Podłączasz swój dysk i grasz w swoje gry z własnymi zapisami gdziekolwiek Ci się to podoba.

Jakie pamięci flash są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu pamięci flash z 11/2016. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które pamięci flash warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Kingston DT 100 Kingston DT 100Best of the best!
2Sandisk Ultra FIT 32GB Sandisk Ultra FIT 32GB Sprawdź sam
3Sandisk Ultra Flair 64GB Sandisk Ultra Flair 64GB Ten ma niezłą cenę!
4Seagate Expansion 500GB Seagate Expansion 500GB Polecany model
5ADATA DashDrive Durabel HD650 ADATA DashDrive Durabel HD650 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 3 Pendrive'ów i Dysków Zewnętrznych na Świąteczny Prezent!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Granie z Dysku ZEWNĘTRZNEGO? Przenośna Biblioteka Gier!