PODPOWIEDZI:

Granie z Dysku Zewnętrznego? Przenośna Biblioteka Gier!

Granie z Dysku Zewnętrznego? Przenośna Biblioteka Gier!

Pewnie wielu z Was denerwuje jedna sprawa. Posiadając gry na takiej platformie jak chociażby Steam musimy liczyć się z tym, że są to tylko cyfrowe licencje i każdą z tych gier musimy ściągnąć i zainstalować by się nią cieszyć. Jednak powiedzmy sobie szczerze, każdorazowe ściąganie prawie 50GB Wiedźmina 3 po jakimś formacie lub zmianie komputera może być uciążliwe. Owszem, nie robi się tego często ale jednak. Ale co by było gdyby każdą z tych gier trzymać na zewnętrznym dysku HDD lub SSD i mieć w kieszeni przenośny dysk z którego odpalimy każdą naszą grę na jakimkolwiek sprzęcie bez ściągania praktycznie niczego? Na to pytanie odpowiem Wam w dzisiejszym artykule.

Sprawa jest o wiele prostsza niż mogłoby się wydawać. Dzięki platformom takim jak Steam czy Origin możemy bez problemu zgrać folder instalacyjny lub kopię naszej gry na zewnętrzny dysk a korzystając z portów USB 3.0 i lepszych bez żadnego problemu możemy prosto z takiego dysku włączyć i cieszyć się każdą, nawet najbardziej wymagającą grą.

Jedyne co potrzebujemy to zewnętrzny dyskoraz zainstalowany Steam na komputerze.

Adata SD700

Zacznijmy od początku. Jak zgrać nasze gry na dysk, aby wszystko działało na każdej innej jednostce, laptopie, tablecie czy innym sprzęcie, gdzie chcemy pograć z zewnętrznego dysku.Kopiowanie Gry Na Steam

Podłączamy nasz dysk, w moim przypadku będzie to zewnętrzny SSD od Adatya dokładnie model SE730 oraz SD700, jednak możemy to robić również na zewnętrznym HDD a nawet pendrivie. Oczywiście, żeby zgrać grę lub jej pliki na nasz dysk musimy ją mieć pobraną na nasz komputer.

Kiedy wszystko jest gotowe wystarczy wejść w Steam, następnie w górnym lewym rogu aplikacji wejść w Steam -> Ustawienia -> Pobieranie - > Foldery biblioteki Steam i w tym miejscu musimy kliknąć “Dodajfolder biblioteki” a następnie dodać nasz zewnętrzny dysk, w moim przypadku będzie to dysk G.

ADATA SE730Jeśli mamy dodany nasz dysk to teraz wystarczy przenieść folder instalacyjny naszej gry na ten dysk. Aby to zrobić wchodzimy w zakładkę Bilbioteka -> Gry następnie szukamy gier, które chcemy przenieść i wystarczy kliknąć prawym by następnie wybrać opcję Właściwości -> Pliki lokalne -> Przenieś folder instalacyjny i zatwierdzić to wybierając nasz zewnętrzny dysk. Dzięki temu nasza gra będzie już dostępna na zewnętrznym dysku i dostępna do odpalenia na każdym innym sprzęcie ze Steama. Są jeszcze inne proste sposoby przeniesienia gry, ale powiem Wam o jeszcze jednym, dość intuicyjnym. Wystarczy w bibliotece wejść w pliki lokalne i otworzyć folder z plikami danych gier, a następnie folder z grą po prostu skopiować do dysku zewnętrznego, ten sposób dokładniej pokazuję w filmie.

Jak już mamy nasze gry skopiowane do dysku to bierzemy dysk i podłączamy go gdziekolwiek. W moim przypadku gry z dysku podłączę do laptopa.

Wiedźmin Na Laptopie (Przenośny SSD)

Więc zacznijmy od początku. Podłączamy zewnętrzny dysk do laptopa, następnie musimy wejść w Steam na laptopie, wybrać Steam -> Ustawienia -> Pobieranie - > Foldery biblioteki Steam i dodać folder biblioteki tak samo jak robiliśmy to na PC. W moim przypadku dodajemy dysk G, czyli mój dysk zewnętrzny. Następnie wchodzimy do Biblioteki naszych gier i po prostu klikamy “instaluj” lub “graj” (jeśli przenieśliśmy folder instalacyjny) i cieszymy się rozrywką. Czasami może się zdarzyć tak, że Steam w bibliotece nie pokaże Wam zainstalowanej jakiejś gry, która jednak znajduje się na dysku zewnętrznym. W tym przypadku po prostu w Bibliotece klikamy “pobierz”, a Steam automatycznie wyszuka, że na dysku są już dostępne pliki tej gry i nie będziemy musieli nic pobierać.

Następnie odpalamy grę i możemy się cieszyć naszą przenośną biblioteką gier, gdziekolwiek nam się zechce. Jak sami widzicie jest to sprawa naprawdę banalnie prosta a jakże przydatna. Podłączasz swój dysk i grasz w swoje gry z własnymi zapisami gdziekolwiek Ci się to podoba.

blog comments powered by Disqus
Granie z Dysku Zewnętrznego? Przenośna Biblioteka Gier!