PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Granie z Dysku Zewnętrznego? Przenośna Biblioteka Gier!

Granie z Dysku Zewnętrznego? Przenośna Biblioteka Gier!

Pewnie wielu z Was denerwuje jedna sprawa. Posiadając gry na takiej platformie jak chociażby Steam musimy liczyć się z tym, że są to tylko cyfrowe licencje i każdą z tych gier musimy ściągnąć i zainstalować by się nią cieszyć. Jednak powiedzmy sobie szczerze, każdorazowe ściąganie prawie 50GB Wiedźmina 3 po jakimś formacie lub zmianie komputera może być uciążliwe. Owszem, nie robi się tego często ale jednak. Ale co by było gdyby każdą z tych gier trzymać na zewnętrznym dysku HDD lub SSD i mieć w kieszeni przenośny dysk z którego odpalimy każdą naszą grę na jakimkolwiek sprzęcie bez ściągania praktycznie niczego? Na to pytanie odpowiem Wam w dzisiejszym artykule.

Sprawa jest o wiele prostsza niż mogłoby się wydawać. Dzięki platformom takim jak Steam czy Origin możemy bez problemu zgrać folder instalacyjny lub kopię naszej gry na zewnętrzny dysk a korzystając z portów USB 3.0 i lepszych bez żadnego problemu możemy prosto z takiego dysku włączyć i cieszyć się każdą, nawet najbardziej wymagającą grą.

Jedyne co potrzebujemy to zewnętrzny dyskoraz zainstalowany Steam na komputerze.

Adata SD700
Kosiarka spalinowa czy elektryczna – Sprawdź, która będzie dla Ciebie lepsza!

Zacznijmy od początku. Jak zgrać nasze gry na dysk, aby wszystko działało na każdej innej jednostce, laptopie, tablecie czy innym sprzęcie, gdzie chcemy pograć z zewnętrznego dysku.Kopiowanie Gry Na Steam

Podłączamy nasz dysk, w moim przypadku będzie to zewnętrzny SSD od Adatya dokładnie model SE730 oraz SD700, jednak możemy to robić również na zewnętrznym HDD a nawet pendrivie. Oczywiście, żeby zgrać grę lub jej pliki na nasz dysk musimy ją mieć pobraną na nasz komputer.

Kiedy wszystko jest gotowe wystarczy wejść w Steam, następnie w górnym lewym rogu aplikacji wejść w Steam -> Ustawienia -> Pobieranie - > Foldery biblioteki Steam i w tym miejscu musimy kliknąć “Dodajfolder biblioteki” a następnie dodać nasz zewnętrzny dysk, w moim przypadku będzie to dysk G.

ADATA SE730Jeśli mamy dodany nasz dysk to teraz wystarczy przenieść folder instalacyjny naszej gry na ten dysk. Aby to zrobić wchodzimy w zakładkę Bilbioteka -> Gry następnie szukamy gier, które chcemy przenieść i wystarczy kliknąć prawym by następnie wybrać opcję Właściwości -> Pliki lokalne -> Przenieś folder instalacyjny i zatwierdzić to wybierając nasz zewnętrzny dysk. Dzięki temu nasza gra będzie już dostępna na zewnętrznym dysku i dostępna do odpalenia na każdym innym sprzęcie ze Steama. Są jeszcze inne proste sposoby przeniesienia gry, ale powiem Wam o jeszcze jednym, dość intuicyjnym. Wystarczy w bibliotece wejść w pliki lokalne i otworzyć folder z plikami danych gier, a następnie folder z grą po prostu skopiować do dysku zewnętrznego, ten sposób dokładniej pokazuję w filmie.

Jak już mamy nasze gry skopiowane do dysku to bierzemy dysk i podłączamy go gdziekolwiek. W moim przypadku gry z dysku podłączę do laptopa.

Wiedźmin Na Laptopie (Przenośny SSD)
Nowoczesne Piekarniki BEKO. Sprawdź Promocje na wybrane modele z technologią Spli&Cook

Więc zacznijmy od początku. Podłączamy zewnętrzny dysk do laptopa, następnie musimy wejść w Steam na laptopie, wybrać Steam -> Ustawienia -> Pobieranie - > Foldery biblioteki Steam i dodać folder biblioteki tak samo jak robiliśmy to na PC. W moim przypadku dodajemy dysk G, czyli mój dysk zewnętrzny. Następnie wchodzimy do Biblioteki naszych gier i po prostu klikamy “instaluj” lub “graj” (jeśli przenieśliśmy folder instalacyjny) i cieszymy się rozrywką. Czasami może się zdarzyć tak, że Steam w bibliotece nie pokaże Wam zainstalowanej jakiejś gry, która jednak znajduje się na dysku zewnętrznym. W tym przypadku po prostu w Bibliotece klikamy “pobierz”, a Steam automatycznie wyszuka, że na dysku są już dostępne pliki tej gry i nie będziemy musieli nic pobierać.

Następnie odpalamy grę i możemy się cieszyć naszą przenośną biblioteką gier, gdziekolwiek nam się zechce. Jak sami widzicie jest to sprawa naprawdę banalnie prosta a jakże przydatna. Podłączasz swój dysk i grasz w swoje gry z własnymi zapisami gdziekolwiek Ci się to podoba.

blog comments powered by Disqus
Granie z Dysku Zewnętrznego? Przenośna Biblioteka Gier!