PODPOWIEDZI:

5 Powodów, Dla Których Warto Kupić Samsunga Galaxy J5 (2017) i J7 (2017)

5 Powodów, Dla Których Warto Kupić Samsunga Galaxy J5 (2017) i J7 (2017)

Najnowsza seria modeli smartfonów z serii J od Samsunga, od niedawna spotykana jest w licznych sklepach i ofertach u operatorów. Urządzenia z tej gamy są nam bardzo dobrze znane, ale co sobą reprezentują w przypadku tegorocznych wariantów? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i tym samym, ułatwić Wam potencjalny wybór konkretnego modelu. Zapraszam!

Smartfony z serii J od Samsungazawsze wzbudzały nader duże zainteresowanie wśród konsumentów. Bowiem, Koreańczycy za pośrednictwem tychże modeli oferuje nam przyzwoitą specyfikację, nienaganny wygląd oraz przyjemną dla oka i portfela, cenę! Czy i tak będzie w przypadku modeli J5 i J7 z rocznika 2017? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania w kilku ważnych punktach, które bezpośrednio odnoszą się do zalet wymienionych słuchawek.

Samsung Galaxy J7 vs Samsung Galaxy J5


Aluminiowa obudowa

Cechą wspólną obydwu słuchawek bezapelacyjnie jest świetnie wykonana aluminiowa obudowa. Co prawda, już od dawna Samsung nie wykorzystuje w swoich produktach znienawidzonego przez wielu plastiku, ale w tym przypadku mamy do czynienia ze świetnie zaprojektowaną obudową pod względem designu.

nowa galaktyka od samsunga

Obudowa jest na tyle dobrze zaprojektowana, że zainstalowana na jej wierzchu matryca, znakomicie się komponuje, tworząc przy tym harmonijną jedność. Wydaje się Wam, że przesadzam? Spójrzcie na zamieszczane przez nas fotki i przekonajcie się sami!

Ekran

Jest to kolejny punkt, dla którego warto przyjrzeć się nieco bliżej nowym słuchawkom z serii J od Samsunga! Bowiem, mamy tu do czynienia z ponad 5-calowymi matrycami, wykonanymi w dobrze znanej Wam technologii! Tak, są to matryce Super AMOLED, które w zależności od konkretnego wariantu, różnią się specyfikacją:

  • Samsung Galaxy J5 2017 - 5.2-cala 1280x720
  • Samsung Galaxy J7 2017 - 5.5-cala 1920x1080

Daje nam to zagęszczenie pikseli 282 jednostek w przypadku modelu J5 oraz 401 jeśli chodzi o pokrewny model J7. Interesującą cechą obydwu słuchawek jest bez wątpienia hartowane szkło chroniące ekran, jak i sama matryca, która została zaprojektowana w myśl technologii 2.5D. Oznacza to, że ekran jest delikatnie zakrzywiony, co znacznie pogłębia wrażenie (niekiedy złudne) przestrzeni. Porównując ze sobą smartfony, większość ma płaskie ekrany bez bajerów jak ten Samsung.

Aparat

Zdawać by się mogło, że jak na "średniaka" przystało, obie komórki nie powinny wyróżniać się niczym szczególnym na tym polu. Ale jednak! Domorośli amatorzy tych mniej i tych nieco bardziej okazyjnych fotografii, zostaną pozytywnie zaskoczeni faktem, iż mamy tutaj do czynienia z nadzwyczaj jasną przesłoną, której wartość wynosi F1.7! Matryca w obu przypadkach ma 13 mpix rozdzielczości... zarówno z przodu jak i z tyłu obudowy!

samsung miażdży konkurencję

Przyjemność jaką doznajemy przy korzystaniu z funkcji aparatu modeli J5 i J7 2017, potęgują liczne funkcje aparatu takie jak:

  • Szybkie przełączenia się pomiędzy matrycami - wystarczy muśnięcie palca by przełączyć się z przedniej na tylną matrycę aparatu
  • Predefiniowane filtry - jeszcze przed zrobieniem zdjęcia, jesteśmy w stanie wykorzystać jeden z trzech opcjonalnych filtrów: Basic, Beauty oraz Food
  • Pływający spust migawki - niezależnie od tego w jakiej pozycji trzymamy smartfon w trybie aparatu, możemy bezproblemowo przesuwać ikonkę spustu migawki dla swojej wygody

Akumulator

Dobre zasilanie to jedno z podstawowych kryteriów jakie bierzemy pod uwagę w przypadku zakupu konkretnego modelu smartfona. W tym przypadku żaden z niżej prezentowanych modeli nas nie zawiedzie! W przypadku nieco słabszego modelu J5, otrzymamy solidne ogniwo o pojemności 3000 mAh. Wystarczyć to powinno na jeden dzień intensywnej eksploatacji telefonu lub maks. dwa dni typowego użytkowania.

stare kontra nowe

Zaś, Samsung Galaxy J7 2017 ma nam do zaoferowania nieco większe ogniwo, bo już o pojemności 3600 mAh! Pamiętajcie jednak, że w przypadku tegoż wariantu mamy nieco większą matrycę i natywną rozdzielczość, co przekłada się na zwiększone zapotrzebowanie na energię. Mimo wszystko, ostateczne wyniki powinny być zachowane na podobnym poziomie, co w przypadku modelu J5 2017.

CENA

Tak, to właśnie ten element może całkowicie przekreślić chęć i możliwość zakupu preferowanego przez nas urządzenia. Niekorzystna cena może definitywnie odstraszyć potencjalnych kupujących, którzy byliby skorzy do zakupu. Jak to bywa w przypadku Samsunga? Patrząc przez pryzmat lat... bywało różnie, ale z czasem polityka firmy ulegała zmianie w tej kwestii, zatem w tym przypadku nie musimy obawiać się nadmiernie wygórowanej ceny!

samsung pokazuje pazurki

Wg obecnych założeń, Samsunga Galaxy J5 2017 zakupimy w cenie 1099 złotych, który dostępny jest w kolorze czarnym lub złotym. Przyznajcie, że cena jest nadzwyczaj przystępna, zważywszy na jakość ogółu i przyzwoitą specyfikację. Dzięki niskiej cenie, model ten może powalczyć w niektórych rankingach najlepszych smartfonów.

W przypadku J7 2017, koszt zakupu wyniesie nas nieco więcej, bo już 1299 złotych. Czy to dużo? Cóż, mając do dyspozycji spory ekran o przyzwoitej specyfikacji, ponadprzeciętny procesor wspomagany pokaźną liczbą RAM-u i rozsądnym aparatem... cena stoi na dobrym poziomie w porównaniu do najbliższej konkurencji.

poprzednie modele samsungaCo o tym myślicie? Czy wg Waszej opinii, opisane powyżej słuchawki zasługują na uznanie? Czy jesteście skorzy zapłacić za nie takie pieniądze? Może macie jakieś dodatkowe pytania, które do końca rozwiałyby wątpliwości? Jeśli tak, to zapraszamy Was serdecznie do sekcji komentarzy i na nasze jakże przepastne forum! Nie zapomnijcie także o pozostawieniu łapki, byśmy wiedzieli czy tego typu materiał przypadł Wam do gustu!

blog comments powered by Disqus
5 Powodów, Dla Których Warto Kupić Samsunga Galaxy J5 (2017) i J7 (2017)