PODPOWIEDZI:

TOP 5 Najlepszych Aplikacji Dla Studenta

TOP 5 Najlepszych Aplikacji Dla Studenta

Wakacje powoli się kończą i warto już teraz pomyśleć o szkole. Jeżeli jesteś studentem lub uczniem, to mamy dla Ciebie znakomitą wiadomość. Dzięki przedstawionym aplikacjom w tym artykule, niezwykle ułatwisz sobie życie! Zapraszam do dalszej części artykułu.

Evernote

Tworzenie szybkich notatek jest niezwykle przydatne. Pomaga nam to zapamiętać najważniejsze nagrywania dźwięku. Zaletą tej aplikacji jest wieloplatformowość. Dostęp do danych mamy zarówno na komputerze czy smartfonie. Dzięki temu mamy praktycznie nieograniczony dostęp do naszych danych. Do tego Evernote jest darmowy, przy pewnych ograniczeniach. Jednak dla studenta czy ucznia są one wystarczające do normalnego użytkowania.rzeczy na, których nam zależy. Do tego dysponować będziemy musieli jedynie smartfonem, z którym i tak pewnie nie rozstajemy się na dłużej niż kilka minut. Evernote to platforma do tworzenia notatek (z możliwością dodania obrazka czy nagrania głosu) i list. Aplikacja dostępna jest na smartfony z system operacyjnym Android i iOS.

Evernote - Świetna aplikacja do notatek

My Student Life

Niesamowita aplikacja do zarządzania naszym planem zajęć. W My Student Life możemy stworzyć swój wirtualny plan lekcji. Aplikacja informuje nas o zbliżających się zajęciach, przypomina o pracach domowych czy zbliżających się sprawdzianach. Plan wprowadzić będziemy musieli niestety ręcznie, chyba, że chodzimy do elitarnych szkół, które udostępniają plany w tej aplikacji. To jedyny minus, jednak same korzystanie z aplikacji jest niezwykle owoce. W łatwy sposób możemy sprawdzić ile nam jeszcze pozostało zajęć do końca, co musimy przygotować na jutro czy sprawdzić dni wolne od szkoły. Aplikacją zarządzać możemy również przy pomocy przeglądarki internetowej, co jest bez wątpienia ogromnym plusem. Znacznie przyspiesz to sposób wprowadzania przez nas najistotniejszych danych. My Student Life jest dostępny za darmo na wiodące platformy mobilne.

My Student Life - Najlepsza aplikacja dla studenta

Opera VPN

W wielu publicznych szkołach czy uczelniach jest darmowy dostęp do Internetu. Niestety w większości przypadku sieć jest w znacznym stopniu ograniczona. Zwykli użytkownicy nie mają możliwości zalogowania się do swojej ulubionej aplikacji czy strony internetowej. Administratorzy sieci blokują dostęp do popularnych serwisów, aby uczniowie nie przesiadywali cały czas na smartfonach. Jest jednak sposób, aby obejść te zabezpieczanie. Z pomocą nadchodzi Opera VPN, ta prosta aplikacja pozwoli wybrać nam kilka serwerów. Łącząc się z nimi omijamy blokady szkolne, umożliwiając połączenie się z Facebookiem czy Snapchatem. Darmowa wersja posiada niestety tylko kilka lokalizacji serwerów. Jednak w zupełności to wystarczy przy normalnym korzystaniu z Internetu. Na smartfonach iPhone wystarczy kilka kliknięć, aby móc korzystać z sieci bez ograniczeń. Czy jest to legalne? Oczywiście, że tak! Chyba, że chodzicie do rosyjskiej szkoły. Tam VPN jest zabroniony.

Opera VPN - Omijamy zabezpieczenia sieci

Wunderlist

Ludzka pamięć jest ulotna. Nie jest ona tak doskonała jak komputerów, które pamiętają wszystko. Nam ludziom często przydarza się zapomnieć o ważnym wydarzeniu, odrobieniu pracy domowej czy oddaniu wypożyczonej książki. Na szczęście są takie aplikacje jak Wunderlist. W niej możemy stworzyć prostą listę zadań do wykonania, dzięki temu nigdy nie zapomnimy o tym co mieliśmy wykonać danego dnia. Wunderlist dostępny jest na smartfony za darmo z pewnymi ograniczeniami. Jednak są one na tyle elastyczne, że praktycznie nie musimy się o nie martwić. Bez problemów możemy zarządzać naszymi listami jak i udostępniać je innym użytkownikom. Wersja darmowa ma kilka interesujących motywów graficznych i posiada polski interfejs.

Wunderlist - Nigdy już o niczym nie zapomnisz

MEGA

Pracując na sporej ilości plików przyda się jakaś usługa działająca w chmurze. MEGA wydaje się interesującym rozwiązaniu, biorąc pod uwagę sporo możliwości. Darmowe konto posiada aż 50GB na nasze dane. Dostęp do nich mamy zarówno z komputera oraz ze smartfona. Pliki możemy w łatwy sposób udostępniać naszym znajomym. Aplikacja ma bardzo minimalistyczny i czytelny interfejs w języku polskim. Dostęp do naszych plików nigdy nie był tak prosty! Jeżeli będziemy potrzebować większej przestrzeni dyskowej, istnieje możliwość wykupienia większej ilości danych. MEGA jest dostępne na platformach Android i iOS.

MEGA - 50GB za darmo

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Najlepszych Aplikacji Dla Studenta