PODPOWIEDZI:

Czy Warto Kupić Nowego iPhone’a – Cena i Dostępność w Polsce

Czy Warto Kupić Nowego iPhone’a – Cena i Dostępność w Polsce

Na polski rynek wkrótce trafią najnowsze smartfony Apple - iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus. Niedługo później, przyjdzie nam powitać w sklepach iPhone'a X. Sprawdzamy jak wygląda dostępność i cena w Polsce premierowych urządzeń amerykańskiego producenta.

Powoli opadają emocje po prezentacji najnowszych smartfonów od Apple. Gwoli przypomnienia – w tym roku otrzymaliśmy aż dwie nowe propozycje amerykańskiego giganta. Pierwszy z nich to naturalny następca iPhone’a 7, czyli iPhone 8 (dostępny również w wersji Plus). Z kolei drugi, to iPhone X - najciekawszy smartfon Apple. Na premierę sklepową przyjdzie jeszcze chwilę poczekać. Zastanówmy się zatem, czy warto w ogóle zaprzątać sobie głowę kupnem w Polsce tych urządzeń?

Wielka premiera

Konferencja Apple, która odbyła się 12 września w Steve Jobs Theatre, nie zdążyła się dobrze zakończyć, a wielu już nerwowo wyczekiwało premiery sklepowej nowych modeli iPhone’a. Na tę chwilę jeszcze przyjdzie poczekać. Bezpośredniego następcę „siódemki”, czyli model iPhone 8, a także iPhone 8 Plus – będziemy mogli kupić 29 września. Bez przedsprzedaży. Tydzień po światowej premierze sklepowej. Z kolei na zaprezentowany z okazji dziesięciolecia smartfon iPhone X, poczekamy dłużej. Przedsprzedaż ma ruszyć 27 października, z kolei dostępny w normalnej sprzedaży będzie od 3 listopada. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że premierowy iPhone Xbędzie dostępny w Polsce w dzień premiery światowej. To z pewnością dobra informacja, bowiem do tej pory musieliśmy uzbroić się w nieco większą cierpliwość niż chociażby nasi zachodni sąsiedzi.

Sprawdź co wiemy o nowych smartfonach Apple>>>

Najnowszy smartfon od Apple - iPhone X

Dostępność

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że z dostępnością nowych modeli od Apple nie powinno być większych problemów. Przynajmniej teoretycznie. Kilka dużych sklepów ze sprzętem RTV „zawiesiło” na swoich stronach informacje zarówno o iPhonie 8, jak i iPhonie X. Podobnie operatorzy sieci komórkowych. Na stronie Play, już teraz czeka na nas informacja, o planowanym wprowadzeniu tych urządzeń do oferty. Można więc przypuszczać, że tak łakomy kąsek nie przejdzie bez echa u konkurencji. Na stronie producenta, żaden z produktów nie jest na ten moment dostępny (z racji daty premiery w Polsce). Co również może szybko się zmieniać – zarówno w jedną, jak i drugą stronę, gdy ruszy sprzedaż. Jedno jest pewne – nowe iPhony 8 trafią do Polski pod koniec września, i wiele osób będzie mogło się nimi cieszyć od samego początku. Nie da się jednak ukryć, że zapotrzebowanie może przekroczyć początkowo ilość dostępnych na rynku egzemplarzy. Dlatego jeśli naprawdę chcecie załapać się na pierwszą falę – odświeżajcie na bieżąco wszystkie strony, na których oferowany jest premierowy sprzęt od Apple. Ostatni piątek września może być sprawdzianem wytrzymałości dla kilku serwerów.

Cena

Użytkownicy sprzętu od Apple przyzwyczaili się, że sprzęt tej firmy nie należy do tanich. Podobnie będzie z nowymi iPhonami. Modele będą dostępne w dwóch wersjach pamięci – 64GB i 256GB. W dniu premiery za iPhone’a 8 zapłacimy – w zależności od wielkości pamięci – 3479 zł lub 4229 zł. Z kolei iPhone 8 Plus, to koszt 3979 zł lub 4729 zł. Znamy również cenę iPhone’a X – 4969 zł lub 5729 zł. Warto też zaznaczyć, że polskie ceny są zawyżone w stosunku do kwot w USA. Podając na przykładzie iPhone’a 8 – wersja 64GB kosztuje $699, a 256GB - $849. Kurs dolara wynosi obecnie około $1 = 3.60zł. Łatwo więc obliczyć, że za najtańszy z nowych smartfonów przepłacamy blisko tysiąc złotych. Widocznie taki mamy klimat...

blog comments powered by Disqus
Czy Warto Kupić Nowego iPhone’a – Cena i Dostępność w Polsce