PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Lodówek do zabudowy do 2000 zł

Ranking i Porównanie Ofert Komórkowych - Najlepsze Abonamenty i Prepaid - Maj 2019

Ranking i Porównanie Ofert Komórkowych - Najlepsze Abonamenty i Prepaid - Maj 2019

Abonament czy Prepaid - co wybrać? Który operator sieci komórkowej oferuje najlepsze warunki? Na te podstawowe pytania znajdziesz odpowiedź poniżej. Przygotowaliśmy bowiem bardzo szczegółowe zestawienie najlepszych ofert z abonamentem lub prepaid. Dzięki temu wybierzecie dla siebie najkorzystniejszą opcję!

W naszym jakże świeżym zestawieniu, uwzględniliśmy przede wszystkim oferty bez telefonu w zestawie, gdyż to takie są obecnie najbardziej pożądane. Nie obawiajcie się jednak, bowiem w niedalekiej przyszłości pojawi się stosowny materiał z telefonami w tle! Tymczasem, zapraszam do rzucenia okiem na to:

ABOKARTADUETFIRMA
OrangeOrangePlushOrange
T-MobileT-MobilleNJUT-Mobile
PlusPlusVirginPlus
PlayPlayPlayPlay

Jaki abonament jest najlepszy?

Dla kogo może być abonament? Jest to jedyna słuszna droga dla osób przede wszystkim ze stabilną sytuacją finansową. Tylko wtedy możemy pozwolić sobie na stałe opłaty, które konieczne są do spłaty… nie czuję jak rymuję? Tak czy inaczej, sprawdźmy czy warto!

ORANGE - Abonament

Nie wszyscy lubią Orange, ale prawie wszyscy mają w nim jakąś usługę. Tak przynajmniej wynika z ostatnio przeprowadzanych badań statystycznych. Co stoi za takim, a nie innym stanem rzeczy? Przywiązanie użytkowników czy może niebagatelna oferta?

Cóż, dzięki temu materiałowi możemy się nieco temu przyjrzeć i dowiedzieć o paru rzeczach. Zawczasu mówię, że owe oferty będą zbliżone do siebie cenowo, by łatwiej było naświetlić obraz stanu rzeczy.

Sprawdź Ofertę Tygodnia Orange>>>

Optymalnym wyborem będzie abonament w cenie zbliżonej do kwoty 50 złotych. Orange oferuje nam plan taryfowy opiewający na kwotę 49,99 zł wraz z okresem umowy wynoszącym 24-mce. Co za to otrzymujemy?

Oferta ORANGEABO

Dodatkowym atutem tej francuskiej firmy jest darmowy abonament przez 3-mce dla osób przenoszących numer. Warto jednak pamiętać, że na opłatę abonamentową 49,99 zł składają się:

  • terminowe opłacanie faktur - 5 zł

  • wyrażenie zgody marketingowej - 5 zł

Wiedzcie, że Wasza kwota nie obniży się o wymienione 10 złotych, a jedynie może wzrosnąć jeśli nie spełnicie tych kryteriów. To jest niestety, ale swego rodzaju haczyk...

Jaki smartfon wybrać w abonamencie Orange?

Przy okazji mamy dla Was kilka smartfonów, które są dostępne w abonamentach Orange. Wybraliśmy naszym zdaniem najatrakcyjniejsze modele. Pod nazwami telefonów ukryte zostały linki do cen detalicznych, żebyście mogli szybko sprawdzić jak się one mają do opłat w abonamencie, a być może kupić je osobno.

Warto zauważyć, że Orange w przypadku niektórych modeli smartfonów, sam opłaca pierwszych sześć opłat za telefon!

SmartfonKwota abonamentuOpłata miesięcznaOpłata na start
Samsung Galaxy S9+49,99 zł117,99 zł x 24 mies.0 zł
OPPO AX7 dual SIM49,99 zł33 zł x 24 mies.0 zł
iPhone XS 64GB49,99 zł196 zł x 24 mies.0 zł
Huawei P3049,99 zł121 zł x 24 mies.0 zł
Huawei P30 Pro49,99 zł154 zł x 24 mies.0 zł
Samsung Galaxy S10e 128 GB49,99 zł104 zł x 24 mies.0 zł

T-MOBILE - Abonament

Cóż ciekawego może oferować nasz sąsiad zza Odry? Przyjrzyjmy się nieco bliżej.

Abonament w tmobile

Przyznacie, że szału w przypadku pakietu danych nie ma, ale ten element jest rekompensowany pakietem wideo oraz nielimitowanym dostępem do usług: MyBox, Nawigacja, MyDysk, Radio internetowe, Tidal, OLX, OtoMoto, OtoDom, Migam, Mój T-Mobile oraz Usługi Bankowe. Ale, czy to wystarczy?

Jeśli to nie wystarczy by przekonać Was do oferty T-Mobile, wiedzcie, że nasz zachodni sąsiad przygotował niezwykle przystępną i odważną ofertę! Jeżeli przeniesiecie swój numer (lub wybierając nowy), wówczas będziecie mogli w przeciągu sześciu miesięcy zerwać umowę i odzyskać wszystkie wpłaty na rzecz opłaty faktur! Warto zauważyć, że nie dotyczy to wszystkich ofert.

Jaki smartfon wybrać w abonamencie T-Mobile?

Zestaw różnych telefonów znajdziemy także w ofercie abonamentowej w T-Mobile.  Co ciekawe, nie ma tutaj rat za telefon - mamy "tylko" opłatę jednorazową na start, no i oczywiście miesięczną stawkę samego abonamentu. Zobaczcie warunki ustalone przez tego operatora:

SmartfonKwota abonamentuOpłata na start
Huawei P smart 201990 zł1 zł
Huawei P20 Lite90 zł1 zł
Nokia 1 Plus90 zł1 zł
Samsung Galaxy A4090 zł99 zł
Huawei P3090 zł1549 zł
Samsung Galaxy S1090 zł2749 zł

PLUS - Abonament

Czas nadszedł na obiekt naszych ostatnich badań, a dla niektórych nawet westchnień. Czy oferta Plusa jest nas w stanie jakkolwiek zaskoczyć? Cóż, koszt miesięczny jest identyczny jak w przypadku Orange. Spójrzmy na najważniejsze wyróżniki:

Plus Abonament

Oferta jest mocno zbliżona do tego, co prezentuje u siebie Orange. Jednak, w tym przypadku mamy darmową aktywację oraz darmowy dostęp do HBO GO przez miesiąc.

Ponadto, Plus oferuje nielimitowany dostęp do LTE przez pełen okres umowy, Czasoumilacz przez 30-dni (2,02 zł./mc) oraz 2-mce darmowego dostępu do IPLA TV (10 zł/mc). Co ważne, Roaming liczony jest jak typowe połączenie krajowe. Ciekawa oferta, nieprawdaż?

Dodatkowo, Plus oferuje sześć pierwszych miesięcy za darmo! Niestety, ale oferta dotyczy jedynie klientów przenoszących numer do Plusa.

Wybierając nową ofertę abonamentową Plusa możemy otrzymać niezwykle ciekawą propozycję. Jeżeli wybierzemy nową ofertę przez internet, wówczas otrzymamy usługę HBO GO za darmo! Warto jednak wiedzieć, że promocja obowiązuje jedynie przez pierwszy miesiąc.

Jaki smartfon wybrać w abonamencie Plusa?

Są tu opłaty miesięczne i mniejsze opłaty na start, czyli bardzo podobnie jak w przypadku Orange. Zobaczcie sami:

SmartfonKwota abonamentuOpłata miesięcznaOpłata na start
Samsung Galaxy S10+50 zł111 zł x 36 mies.399 zł
Huawei P30 Pro50 zł106 zł x 36 mies.499 zł
Motorola Moto G7 Plus50 zł39 zł x 36 mies.1 zł
Sony Xperia 1050 zł42 zł x 36 mies.1 zł
LG V40 Thinq50 zł100 zł x 36 mies.399 zł

PLAY - Abonament

Przed nami ostatni gracz w kwestii ofert abonamentowych, u którego “stołują się” najbardziej znani celebryci! Czy nikt nie chce oferty Play, że firma ucieka się do takich rozwiązań? Rzućmy okiem na ofertę SOLO w kwocie 50 zł:

Play Abonament

Na pierwszy rzut oka, wszystko wygląda o niebo lepiej od pozostałych ofert. Czar może delikatnie prysnąć, gdy ujrzymy ofertę w nieco mocniejszym świetle. Wspomniany internet bez limitu GB to tak naprawdę pakiet 10 GB, którego przekroczenie spowoduje zmniejszenie się dostępnej prędkości.

Podstawowy pakiet danych jest pomniejszany o 3,15 GB na potrzeby “nielimitowanego” pakietu danych w obrębie UE. Cóż, jak widzimy, nie wszystko jest tak kolorowe, jakby mogło nam się wydawać. Dodatkowo, dla przenoszących numer, Play oferuje 6 miesięcy bez konieczności opłacania abonamentu!

Jaki smartfon wybrać w abonamencie Play?

Są tu większe opłaty na start, ale brak opłat miesięcznych za nowego smartfona. W tym przypadku, Play oferuje rozłożenie części należności za smartfona w formie rat, które są bezpośrednio zawarte w kwocie abonamentowej.

SmartfonKwota abonamentuOpłata na start
Samsung Galaxy A4090 zł389 zł
Huawei P20 Pro90 zł1189 zł
Apple Iphone XS MAX90 zł4739 zł
LG G7 Thinq90 zł1269 zł
Motorola Moto G7 Power90 zł1 zł
Xiaomi Mi 8+ Mi Dash90 zł1429 zł


Jaka oferta na kartę jest najlepsza?

Komu można polecić ofertę na kartę? Do takiej grupy zaliczyć można zarówno uczniów, studentów, jak i młodych, którzy dopiero co postanowili pójść na swoje, co bezpośrednio wiąże się z okresem stabilizacyjnym. Sprawdźmy co mają dla nas operatorzy!

ORANGE - Karta

Nadszedł czas na część ofert, które nieco bardziej przypadną do gustu osobom, które nie chcą wiązać się z usługodawcą na kilka najbliższych lat. W przypadku ofert typu “pre-paid”, postanowiliśmy skupić się na możliwościach jakie dają nam pakiety kosztujące ok. 25 złotych. By nie owijać zbytnio w bawełnę, przejdźmy od razu do konkretów i spójrzmy na ofertę prezentowaną nam przez Orange.

Szukasz Startera Dla Dziecka? Orange Dysponuje Świetną Ofertą>>>

Orange na kartę

Ciężko jest zaprzeczyć temu, że Orange ma mocną ofertę, którą ciężko będzie przebić, czyż nie? Warto jeszcze pamiętać, że usługa cykliczna będzie się odnawiać automatycznie po upływie 31 dni.

Kwota doładowania5 zł10 zł30 zł50 zł100 zł200 zł
Bonus internetowy2.5 GB5 GB15 GB25 GB50 GB100 GB
Ważność bonusu2 dni5 dni1 mies.3 mies.5 mies.5 mies.

Powyższa tabelka przedstawia cykliczny bonus pakietu internetowego po uprzednim doładowaniu konta w przypadku oferty Orange Free na kartę.

T-MOBILE - Karta

Czym zaskoczą nas zachodni sąsiedzi? Czy mają coś ciekawego w zanadrzu, co rozniesie w pył, ofertę Orange? W kwocie 25 złotych miesięcznie otrzymamy to:

T-mobile karta

Niestety, ale w porównaniu do francuskiego konkurenta, niemiecka blednie w oczach. Delikatnie krótszy okres ważności, ale co ważne, znacznie mniejszy pakiet danych może znacząco zniechęcić nas do wybrania właśnie tego operatora. Warto wiedzieć, że dodatkowy 1 GB danych kosztować nas może 5 złotych.

PLUS - Karta

Czy jest coś porywającego w ofercie Plusa? Na tę chwilę, jedynie Orange może pochwalić się solidną ofertą w tej kwestii. W gruncie rzeczy, Plus nie ma najlepszej propozycji w porównaniu do francuskiego konkurenta. Zresztą, sprawdźcie sami!

Plus na kartę

Skromna ta oferta, ale przynajmniej nasze konto może być aktywne przez co najmniej rok czasu. Nie mniej jednak, oferta ta nabiera kolorytu w formie “duetu”. ale to omówimy w nieco dalszej części materiału.

Ciekawostką jest to, że przy doładowaniu konta kwotą 25 złotych, otrzymamy dodatkowy pakiet 10 GB do wykorzystania przez 30 dni!

PLAY - Karta

Za sobą mamy już prezentacje ofert Orange, T-Mobile oraz naszego rodzimego Plusa. Co na to wszystko powie Play? Cóż, w kwestii nielimitowanych rozmów oraz dużych pakietów danych może być nieprzyjemnie. Spójrzcie sami, co otrzymamy w kwocie 25 złotych:

Play na kartę

Co prawda, możliwość posiadania aktywnych pakietów do ich wyczerpania jest pewnym atutem oferty Play, ale już sama wielkość pakietu danych bije po oczach pewnymi brakami.

Jaka oferta duet jest najlepsza?

Czy "duet" może być opłacalny? Oczywiście, bowiem oferta “Duet” może być dobrym rozwiązaniem zarówno dla młodych par jak i przyjaciół, którzy niekoniecznie śmierdzą przysłowiowym groszem. Gdzie znajdziemy najlepszą ofertę? Sprawdźmy!

PLUSH - Duet

Dobrze mieć swoją drugą połówkę i równie dobrze jest to zmyślnie wykorzystać! Duet, niezależnie od płci jest w modzie, gdyż takie rozwiązanie pozwala nam nieco zaoszczędzić. Na pierwszy ogień pójdzie oferta Plusha, którą mieliście już okazję poznać:

Plush Duet

To wszystko w cenie 40 złotych za dwa numery. Co jak co, ale dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy sobie dychę na przysłowiowe waciki! Jedyną wadą tego rozwiązania jest wiążąca nas umowa.

NJU - Duet

Rzeczą dość oczywistą jest świadomość, że NJU Mobile to submarka francuskiego potentata, Orange. Mówi się nawet, że NJU ma obecnie najlepszą ofertę spośród wszystkich, ale czy warto wierzyć tym opowieściom? Sprawdźmy!

Koniecznie Zobacz Co Oferuje NJU Mobile Nowym Klientom>>>

Nju Duet

Przyznacie, że oferta ta bije na głowę konkurencję. Osobno płacimy maks. 29 złotych, ale w duecie już po 19 złotych na głowę. Pamiętajcie jednak, że obydwa numery wykorzystują tę samą pulę profitów. Co ciekawe, po roku pakiet internetowy zwiększy się do 25 GB, zaś po dwóch latach już do 30 GB!

VIRGIN - Duet

Znaki na niebie i ziemi mówią mi, że w przypadku tego usługodawcy może być nieco gorzej. Mogę się mylić, ale zerknijcie sami:

Virgin Duet

To wszystko w cenie 38,50 złotych, co daje po 19,25 zł na głowę. Powyżej zaprezentowana oferta konkurencji pokazała nam znacznie więcej, zatem ofertę Virgin można pozostawić jako ostateczną alternatywę.

PLAY - Duet

Oto i ostatni Mohikanin….. znaczy się konkurent na szczeblu usługodawstwa telekomunikacyjnego. Czy firma spod znaku znanych gwiazd może zaoferować nam coś wyjątkowego?

Play Duet

Czyżby oferta Play była wisienką na torcie? Tak wiele (lub niewiele) za… tak… 40 złotych za osobę. Jeśli jednak przeniesiecie swój numer do Play, wówczas uzyskacie dodatkowy rabat w postaci 10 złotych i dobierając przy tym nowy telefon.

Abo Czy Karta

Jaki abonament dla firm jest najlepszy?

Z roku na rok, przybywa nam nowych przedsiębiorców, którzy pragną spróbować swoich sił na rynku. Jak doskonale wiadomo, w dzisiejszych czasach każda szanująca się firma (nawet mała) może skorzystać ze specjalnie skonstruowanej oferty abonamentowej. Co mają do zaoferowania najwięksi mobilni gracze? Sprawdźmy oferty dla małych firm!

ORANGE - Abonament Dla Firm

Zacznijmy od najbardziej cenionego gracza na rynku, który cieszy się największą popularnością wśród konsumentów. Co dobrego przygotował nam Orange? Będzie to oferta w kwocie 34,99 zł/msc. Oto najważniejsze jej cechy:

Szukasz Najkorzystniejszej Oferty Dla Firm? Orange Przygotowało Coś Specjalnego>>>

Orange firma

Kto zdoła przebić taką ofertę? Co bardzo ciekawe, Orange oferuje nam zakup Huawei P30 lite w cenie 92 zł za miesiąc z dodatkowym abonamentem Multipak XL i za 0 zł na start. Zanim jednak zdecydujecie się na wybór, spójrzcie proszę na kolejne propozycje.

T-MOBILE - Abonament Dla Firm

Nasz zachodni sąsiad przygotował coś równie ciekawego, jak ma to miejsce w przypadku oferty Orange. Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale przede wszystkim rzućcie okiem na to, co przygotował nam T-Mobile w ofercie 60 zł/mc, gdzie dodatkowa karta to koszt rzędu 30 złotych:

T-mobile dla firm

Jeżeli proponowany pakiet internetowy w podstawowym wariancie jest zbyt mały, wówczas wystarczy doliczyć 15 złotych do abonamentu, by móc korzystać z nielimitowanego internetu! Co ciekawe, T-Mobile oferuje nam ofertę specjalną w postacitelefonu tygodnia. Pojawiają się tu niezłe modele w niezłych umowach.

PLUS - Abonament Dla Firm

Czas nadszedł na ofertę naszego rodzimego gracza! Niestety, ale w tym przypadku nie jest już tak różowo, co ma miejsce powyżej, ale… zobaczcie sobie, co dostaniemy w najniższej ofercie za 30 zł/msc plus VAT:

Plus Firma

Trzeba przyznać, że oferta jest dość uboga, czego nie można powiedzieć o wcześniej prezentowanych ofertach. Co ciekawe, wraz z kolejną kartą SIM, pakiet internetowy powiększany jest o kolejne 7 GB.


PLAY - Abonament Dla Firm

Jak prezentuje się oferta firmy, w której “stołują się” największe polskie gwiazdy show biznesu? Czy jest coś, czego nie znajdziemy u najbliższej konkurencji? Zobaczmy ofertę Perfect dla biznesu w kwocie 30 zł/msc plus VAT:

Play firma

Oferta nie prezentuje się nader zachwycająco, czyż nie? Koszt dodatkowej karty SIM jest dość spory w przypadku konkurencji, no i ograniczenia z tytułu pakietu internetowego w UE jest delikatnie odpychające.

Podsumowanie zestawienia ofert komórkowych

Jak podoba Wam się nowa formuła porównawcza? Sprawa jest taka, że każdy lubi coś zgoła innego. Może to być zarówno pakiet internetowy, dodatkowe usługi lub też ogólne przywiązanie do operatora. Nie mamy zamiaru wcisnąć Wam konkretnej oferty, a jedynie pomóc w wyborze i przedstawić te najrozsądniejsze.

Ostatnie słowo zawsze należy do Was i to na waszą opinię właśnie stawiamy. Jeśli macie jakieś pytania lub ewentualne sugestie co do formy tego materiału to śmiało wbijajcie w strefę komentarzy, a my postaramy się jak najlepiej na owe komenty zareagować.

PS: Materiał ten będzie na bieżąco aktualizowany! Jeżeli interesują Cię najnowsze oferty największych operatów, to zaglądaj tu systematycznie.

blog comments powered by Disqus
Ranking i Porównanie Ofert Komórkowych - Najlepsze Abonamenty i Prepaid - Maj 2019