PODPOWIEDZI:

Ranking i Porównanie Ofert Komórkowych - Najlepsze Abonamenty i Prepaid - Luty 2024

Ranking i Porównanie Ofert Komórkowych - Najlepsze Abonamenty i Prepaid - Luty 2024

Abonament czy Prepaid - co wybrać? Który operator sieci komórkowej oferuje najlepsze warunki? Na te podstawowe pytania znajdziesz odpowiedź poniżej. Przygotowaliśmy bowiem bardzo szczegółowe zestawienie najlepszych ofert z abonamentem lub prepaid. Dzięki temu wybierzecie dla siebie najkorzystniejszą opcję!

W tym zestawieniu uwzględnione zostały zarówno oferty bez telefonów, jak i te z telefonami. Co prawda jest to lista wybiórcza i subiektywna, bo nie sposób jest porównać całego, stale zmieniającego się rynku, ale z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

ABOKARTADUETFIRMA
OrangeOrangePlushOrange
T-MobileT-MobileNJUT-Mobile
PlusPlusVirginPlus
PlayPlayPlayPlay

Jaki abonament jest najlepszy?

Dla kogo abonament jest dobrą ofertą? Jest to jedyna słuszna droga dla osób przede wszystkim ze stabilną sytuacją finansową. Stałe opłaty to poważna sprawa - są wygodne, ale i wymagają rozplanowania budżetu.

ORANGE - Abonament

Prawda jest taka, że nie każdy przepada za tym francuskim gigantem telekomunikacyjnym, ale prawie wszyscy posiadają w nim jakąś usługę. Tak przynajmniej wynika z ostatnio przeprowadzanych badań statystycznych. Co stoi za takim, a nie innym stanem rzeczy? Przywiązanie użytkowników czy może niebagatelna oferta?

Cóż, dzięki temu materiałowi możemy się nieco temu przyjrzeć i dowiedzieć o paru rzeczach. Zawczasu mówię, że owe oferty będą zbliżone do siebie cenowo, by łatwiej było naświetlić obraz stanu rzeczy.

Sprawdź Ofertę Tygodnia Orange>>>

Optymalnym wyborem będzie abonament w cenie zbliżonej do kwoty 60 złotych. Orange oferuje nam plan taryfowy opiewający na kwotę 60 zł wraz z okresem umowy wynoszącym 24-mce. Należy dodać, że trzeba dodatkowo opłacić usługę aktywacyjną, opiewającą na 50 zł. Co w zamian otrzymujemy?

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu

 • 60 GB Nielimitowanego Internetu 5G

 • 300 GB Pakietu internetowego na 3-mce

 • Pierwszy miesiąc darmowy przy zakupie telefonu online

Orange tworzy ciekawe oferty

Dodatkowym plusem francuskiego giganta jest zniżka na pakiet HBO Max. Przez cały okres trwania umowy, opłata za HBO Max wyniesie 20 zł miesięcznie. Warto jednak pamiętać, że 60 złotych to kwota z rabatem, a na rabat składają się:

 • terminowe opłacanie faktur - 5 zł

 • wyrażenie zgody marketingowej - 5 zł

Wiedzcie, że Wasza kwota nie obniży się o wymienione 10 złotych, a jedynie może wzrosnąć jeśli nie spełnicie tych kryteriów. To jest niestety swego rodzaju haczyk, o którym należy pamiętać.

Jaki smartfon wybrać w abonamencie Orange?

Przy okazji mamy dla Was kilka smartfonów, które są dostępne w abonamentach Orange. Wybraliśmy naszym zdaniem najatrakcyjniejsze modele. Pod nazwami telefonów ukryte zostały linki do cen detalicznych, tak byście mogli szybko sprawdzić jak się one mają do opłat w abonamencie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nic nie umknie Waszej uwadze!

SmartfonKwota abonamentuOpłata miesięcznaOpłata na start
Samsung Galaxy S21 FE 5G60 zł116,00 zł x 24 mies.0 zł
Samsung Galaxy S2260 zł160,99 zł x 24 mies.0 zł
Apple iPhone 1360 zł140,00 zł x 24 mies.0 zł
Realme GT Master Edition 5G60 zł74,95 zł x 24 mies.0 zł
Realme 8i60 zł25,01 zł x 24 mies.0 zł
Xiaomi Redmi Note 10 5G60 zł27,99 zł x 24 mies.0 zł

Konieczne do odnotowania jest to, że we wspomnianych powyżej opłatach miesięcznych, nie zawiera się koszt samego abonamentu. Zatem, do każdej opłaty miesięcznej należy doliczyć kwotę abonamentu, w tym przypadku 60 złotych.  

T-MOBILE - Abonament

Jaką ofertę może zaproponować nasz sąsiad zza Odry w kwocie 59 zł? Pamiętajcie, że T-Mobile pobiera 20 zł opłaty aktywacyjnej. Przyjrzyjmy się nieco bliżej.

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu UE

 • 5 GB internetu w Polsce

Oferta jako całość wychodzi raczej przeciętnie. Ceny poszły w górę, a dodatkowych pakietów brak. Jedynym plusem jest możliwość przyłączenia bliskich osób w dowolnym momencie.
T-Mobile to niemiecka firma zajmująca się telefonią komórkową

Oferta operatora zza naszej zachodniej granicy została poszerzona i skoncentrowana na usługach, które są najczęściej dobierane przez klientów. W obecnej ofercie abonamentowej, T-Mobile oferuje zniżkę na wybrane platformy streamingowe. Za usługi Legimi, HBO Max, Eleven Sports, Tidal przyjdzie nam płacić jedynie 20 zł miesięcznie przez okres 6 miesięcy od podpisania umowy abonamentowej, 

Jaki smartfon wybrać w abonamencie T-Mobile?

Zestaw różnych telefonów znajduje się również w ofercie abonamentowej T-Mobile. Zarówno jak w przypadku Orange, również T-Mobile oferuje urządzanie mobilne w systemie ratalnym. Jeśli chodzi o kwotę abonamentową, wybór mógł być tylko jeden, Oferta M Nielimitowana za 65 złotych miesięcznie. Zobaczcie warunki ustalone przez tego operatora:

SmartfonKwota abonamentuOpłata miesięcznaOpłata na start
Samsung Galaxy S21 FE 5G65 zł175,00 zł x 24 mies.209 zł
Samsung Galaxy S20 FE65 zł145,00 zł x 24 mies.29 zł
Xiaomi 11 Lite65 zł135,00 zł x 24 mies.69 zł
Realme GT 2 Pro65 zł205,00 zł x 24 mies.289 zł
Xiaomi Redmi Note 10 Pro65 zł125,00 zł x 24 mies.9 zł
Realme 9 Pro65 zł120,00 zł x 24 mies.29 zł

PLUS - Abonament

Czas nadszedł na obiekt naszych ostatnich badań, a dla niektórych nawet westchnień. Czy oferta Plusa w cenie 50 zł jest nas w stanie jakkolwiek zaskoczyć? Spójrzmy na najważniejsze wyróżniki:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu UE

 • 12 GB Internetu LTE w telefonie (1 Mb/s po wykorzystaniu)

W tym przypadku mamy darmową aktywację. Jeżeli posiadamy już abonament w cenie 50 lub 70 zł, drugi dostaniemy w połowie ceny. Ponadto, Plus oferuje ofertę Ipla i HBO GO przez 2 miesiące za 0 zł. Dzięki temu obejrzycie ulubione seriale i filmy z poziomu telefonu lub tableta.

Warto wiedzieć, że osoby korzystające z programu smartDOM mają zniżkę wynoszącą 10 zł na miesiąc. Na dodatek nawet bez specjalnych układów nie będziecie musieli płacić za rozpoczynanie umowy.

Plus to stary gracz na rynu telefonii komórkowej

Jaki smartfon wybrać w abonamencie Plusa?

Są tu opłaty miesięczne za telefon i mniejsze opłaty na start, czyli nic nadzwyczajnego. Zresztą zobaczcie sami wybraną ofertę abonamentu Plusa z telefonem:

SmartfonKwota abonamentuOpłata miesięcznaOpłata na start
Oppo A7250 zł28 zł x 36 mies.0,98 zł
Huawei P30 PRO50 zł85 zł x 36 mies.298,99 zł
Motorola Moto G8 Plus50 zł30 zł x 36 mies.1 zł
Sony Xperia 150 zł100 zł x 36 mies.399 zł
Xiaomi Redmi 7A50 zł14 zł x 36 mies.1 zł

PLAY - Abonament

Play, czyli fioletowy młody gigant na rynku. Firma wybierana przez wielu, chociaż korzysta z infrastruktur innych sieci. Rzućmy okiem na ofertę SOLO w kwocie 55 zł:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu UE

 • 20 GB Internetu w telefonie

 • Podstawowy pakiet kanałów PLAY Now

 • 3 miesiące muzyki TIDAL

 • Amazon Prime Video przez 6-miesięcy za darmo

Przy wyborze większej ilości kart sim zmniejsza się koszt abonamentu na każdej z nich. W pakiecie rodzina (3-10 osób) w niższej o 5 zł cenie można uzyskać dodatkowo internet bez limitu w pełnej prędkości do 35 GB i dodatkową kartę na internet o limicie pełnej prędkości 150 GB. Poza tym dostęp do TIDALA wydłuża się do pół roku.

Play - purpurowe logo kojarzy nam się z solidnością od lat

Dodatkowo, dla przenoszących numer, Play oferuje 6 miesięcy bez konieczności opłacania abonamentu!

Jaki smartfon wybrać w abonamencie Play?

Są tu większe opłaty na start, ale brak opłat miesięcznych za nowego smartfona. W tym przypadku, Play oferuje rozłożenie części należności za smartfona w formie rat, które są bezpośrednio zawarte w kwocie abonamentowej. Przedstawiane tu oferty mają gwarancję najniższej ceny telefonu w ofercie Solo.

SmartfonKwota abonamentuOpłata na start
Sony Xperia 1065 zł499 zł
Huawei P30 Lite65 zł829 zł
LG K4065 zł199 zł
Xiaomi Mi 8 Lite65 zł389 zł
LG Q6065 zł499 zł
Huawei Y6 201965 zł279 zł


Jaka oferta na kartę jest najlepsza?

Komu można polecić ofertę na kartę? Do takiej grupy zaliczyć można zarówno uczniów, studentów, jak i młodych, którzy dopiero co postanowili pójść na swoje, co bezpośrednio wiąże się z okresem stabilizacyjnym. Sprawdźmy co mają dla nas operatorzy!

W przypadku ofert typu “pre-paid”, postanowiliśmy skupić się na możliwościach jakie dają nam pakiety kosztujące ok. 25 złotych. By nie owijać zbytnio w bawełnę, przejdźmy od razu do konkretów i spójrzmy na ofertę prezentowaną nam przez Orange.

ORANGE - Karta

Nadszedł czas na ofertę Orange, która nieco bardziej przypadnie do gustu osobom, które nie chcą wiązać się z usługodawcą na kilka najbliższych lat.

Orange na kartę jest rozwiązaniem dla studenta

Szukasz Startera Dla Dziecka? Orange Dysponuje Świetną Ofertą>>>

Co oferuje Orange na kartę?

 • Nielimitowane rozmowy w kraju

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju

 • 15 GB Internetu w telefonie (powiększa się co miesiąc o 1 GB)

 • 2.09 GB Internetu w UE

Ciężko jest zaprzeczyć temu, że Orange ma mocną ofertę, którą ciężko będzie przebić, czyż nie? Warto jeszcze pamiętać, że usługa cykliczna będzie się odnawiać automatycznie po upływie 31 dni. Wraz z kolejnym odnowieniem usługi niewykorzystanych danych przechodzą na kolejny okres. W wersji na 31 dni pakiet bazowy GB zależy od Twojego stażu w Orange na kartę - 15/17/20 GB.

T-MOBILE - Karta

Czym zaskoczą nas zachodni sąsiedzi? Czy mają coś ciekawego w zanadrzu? W kwocie 30 złotych miesięcznie otrzymamy to:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu UE

 • 10 GB Internetu w telefonie

 • Serwisy VOD bez limitu danych

T-mobile na kartę oferuje wiele serwisów

Wśród serwisów, z których można korzystać w tym pakiecie nie przejmując się utratą bezcennych gigabajtów znajdują się takie jak Youtube, Netflix, TVP VOD i Prime Video. Są też różne dodatkowe kanały, mniej lub bardziej znane.

W cenie o 5 złotych niższej otrzymasz to samo, ale bez MMS bez limitu i serwisów VIDEO.

PLUS - Karta

Czy jest coś porywającego w ofercie Plusa? W gruncie rzeczy, za 25 zł ta firma nie ma złej propozycji na tej liście. Zresztą, sprawdźcie sami!

 • Nielimitowane rozmowy w kraju

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju

 • 20 GB Internetu w telefonie

 • Darmowy transfer w Plus Music, Ipla, Facebook i Viber

Plus na kartę wypada całkiem blado

Świetna sprawa z darmowym transferem w tych serwisach, ale nie przebija to oferty T-Mobile zaledwie o 5 złotych droższej.

PLAY - Karta

Za sobą mamy już prezentacje ofert Orange, T-Mobile oraz naszego rodzimego Plusa. Co na to wszystko powie Play? Spójrzcie sami, co otrzymamy w kwocie 25 złotych:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju 

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju

 • 10 GB Internetu w telefonie

Play na kartę nie prezentuje się źle, ale dopiero w cenie 25 zł

Nie jest to zła oferta - w końcu otrzymuje się nielimitowane rozmowy i smsy za zaledwie 25 zł. Nadal wydaje się, że mogło być lepiej. Co prawda, możliwość posiadania aktywnych pakietów do ich wyczerpania jest pewnym atutem oferty Play, ale już sama wielkość pakietu danych bije po oczach pewnymi brakami.

Warto jednak pamiętać, że za 5 złotych więcej można otrzymać Internet bez limitu GB (pełna prędkość do 15 GB) i Roaming w UE - 100 min, 50 SMS, 500 MB internetu.

Jaka oferta duet jest najlepsza?

Czy "duet" może być opłacalny? Oczywiście, bowiem oferta “Duet” może być dobrym rozwiązaniem zarówno dla młodych par jak i przyjaciół, którzy chcą zaoszczędzić. Gdzie znajdziemy najlepszą ofertę? Sprawdźmy!

PLUSH - Duet

Dobrze mieć swoją drugą połówkę i równie dobrze jest to zmyślnie wykorzystać! Duet, niezależnie od płci jest w modzie, gdyż takie rozwiązanie pozwala nam nieco zaoszczędzić. Na pierwszy ogień pójdzie oferta Plusha.

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu UE

 • 15 GB Internetu w telefonie (Social Media za darmo)

 • Pakiet Video bez limitu przez 3 miesiące i HBO Go na 2 miesiące

Oferta Plusha w duecie jest całkiem niezłą opcją

To wszystko w cenie 40 złotych za dwa numery. Co jak co, ale dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy sobie dychę na przysłowiowe waciki! Jedyną wadą tego rozwiązania jest wiążąca nas umowa na 2 lata. 

Jeżeli jednak zdecydujemy się na umowę na czas nieokreślony otrzymamy 10 GB internetu i stażowe - im dłużej się zostaje, tym więcej się dostaje. Nawet do 10 dodatkowych GB po 2 latach.

NJU - Duet

Rzeczą dość oczywistą jest świadomość, że NJU Mobile to submarka francuskiego potentata, Orange. Mówi się nawet, że NJU ma obecnie najlepszą ofertę spośród wszystkich, ale czy warto wierzyć tym opowieściom? W cenie 19 złotych przy wyborze dwóch numerów otrzymujemy:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu UE

 • 10 GB Internetu w telefonie do podziału, może wzrosnąć nawet do 30  GB po 2 latach

 • Roaming w UE bez dodatkowych opłat

Nju mobile w duecie to rozwiązanie dla pary

Koniecznie Zobacz Co Oferuje NJU Mobile Nowym Klientom>>>

Przyznacie, że oferta ta bije na głowę konkurencję. Pamiętajcie jednak, że obydwa numery wykorzystują tę samą pulę profitów. Co ciekawe, po roku pakiet internetowy zwiększy się do 25 GB, zaś po dwóch latach już do 30 GB!

VIRGIN - Duet

Żeby uzyskać ofertę duet, trzeba wziąć plan rodzinny na dwa numery. Można go jeszcze bardziej rozszerzyć oczywiście zmniejszając cenę całości. Zerknijcie sami jednak na ofertę dla dwóch:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu UE

 • 20 GB Internetu w telefonie

 • Roaming w UE - internet wynosi 2,53 GB

To wszystko w cenie 43,50 złotych, co daje po 19,25 zł na głowę. Powyżej zaprezentowana oferta konkurencji pokazała nam znacznie więcej, zatem ofertę Virgin można pozostawić jako ostateczną alternatywę.

PLAY - Duet

Oto i ostatni konkurent na szczeblu usługodawstwa telekomunikacyjnego. Czy firma spod znaku znanych gwiazd może zaoferować nam coś wyjątkowego?

Play duet to bardzo droga opcja

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu UE

 • 20 GB Internetu w telefonie

 • Podstawowy pakiet kanałów TV

 • 3 miesiące muzyki w TIDAL

Czyżby oferta Play była wisienką na torcie? Nie do końca, bo to oferta za 45 złotych za osobę. To naprawdę dużo. Można rozważyć tańszy pakiet, ale nie oferuje on nielimitowanych SMSów i MMSów więc to dosyć słaba opcja.

Abo Czy Karta

Jaki abonament dla firm jest najlepszy?

Z roku na rok, przybywa nam nowych przedsiębiorców, którzy pragną spróbować swoich sił na rynku. Jak doskonale wiadomo, w dzisiejszych czasach każda szanująca się firma (nawet mała) może skorzystać ze specjalnie skonstruowanej oferty abonamentowej. Co mają do zaoferowania najwięksi mobilni gracze? Sprawdźmy oferty dla małych firm!

ORANGE - Abonament Dla Firm

Zacznijmy od najbardziej cenionego gracza na rynku, który cieszy się największą popularnością wśród konsumentów. Co dobrego przygotował nam Orange? Będzie to oferta w kwocie 40 zł/msc. Oto najważniejsze jej cechy:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu UE

 • 17 GB Internetu w telefonie (w Multipak XL bez limitu)

 • 4,11 GB w UE

Orange dla firm - dla ciebie?

Szukasz Najkorzystniejszej Oferty Dla Firm? Orange Przygotowało Coś Specjalnego>>>

Kto zdoła przebić taką ofertę? Co bardzo ciekawe, Orange oferuje nam zakup Huawei P30 lite w cenie 50 zł za miesiąc z dodatkowym abonamentem Multipak XL i za 0 zł na start. Zanim jednak zdecydujecie się na wybór, warto spojrzeć na kolejne propozycje.

T-MOBILE - Abonament Dla Firm

Nasz zachodni sąsiad przygotował coś równie ciekawego, jak ma to miejsce w przypadku oferty Orange. Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale przede wszystkim rzućcie okiem na to, co przygotował nam T-Mobile w ofercie MagentaBiznes S 40 zł/mc, gdzie dodatkowa karta to koszt rzędu 30 złotych:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu UE

 • 10 GB Internetu w telefonie + 30 GB przez pierwsze 3 miesiące

 • 100 minut z Polski do UE

T-mobile dla firm nie jest najlepszą opcją

Jeżeli proponowany pakiet internetowy w podstawowym wariancie jest zbyt mały, wówczas wystarczy doliczyć 15 złotych do abonamentu, by móc korzystać z nielimitowanego internetu! Co ciekawe, T-Mobile oferuje nam ofertę specjalną w postacitelefonu tygodnia. Pojawiają się tu niezłe modele w niezłych umowach.

PLUS - Abonament Dla Firm

Czas nadszedł na ofertę naszego rodzimego gracza! Niestety, ale w tym przypadku nie jest już tak różowo, co ma miejsce powyżej, ale… zobaczcie, co dostaniemy w najniższej ofercie za 30 zł/msc plus VAT:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu UE

 • 7 GB Internetu w telefonie

Oferta Plusa dla małych firm jest uboga

Trzeba przyznać, że oferta jest dość uboga, czego nie można powiedzieć o wcześniej prezentowanych ofertach. Co ciekawe, wraz z kolejną kartą SIM, pakiet internetowy powiększany jest o kolejne 7 GB. W ofercie za 40 zł na miesiąc otrzymacie 12 GB miesięcznego transferu z wyższym przesyłem danych po wykorzystaniu pakietu (1 MB/s vs. 32 kb/s przy 30 zł na miesiąc). Na dodatek dostaniecie też 120 minut do wykorzystania w rozmowach w całej Unii Europejskiej.


PLAY - Abonament Dla Firm

Jak prezentuje się oferta fioletowej firmy? Czy jest coś, czego nie znajdziemy u najbliższej konkurencji? Zobaczmy ofertę Perfect dla biznesu w kwocie 40 zł/msc plus VAT:

 • Nielimitowane rozmowy w kraju i w roamingu w UE

 • Nielimitowane SMS/MMS w kraju i w roamingu UE

 • 17 GB Internetu w telefonie

 • 6 miesięcy Tidal

Play dla firm to rozwiązanie dla osób nielubiących oszczędności

Oferta nie prezentuje się nader zachwycająco, czyż nie? Lepiej wziąć ofertę za 55 zł, z dodatkową kartą na internet ULTRA (150 GB miesięcznie) do biura i 30 GB internetu na każdej karcie SIM.

Podsumowanie zestawienia ofert komórkowych

Jak podoba Wam się nowa formuła porównawcza? Sprawa jest taka, że każdy lubi coś zgoła innego. Może to być zarówno pakiet internetowy, dodatkowe usługi lub też ogólne przywiązanie do operatora. Nie mamy zamiaru wcisnąć Wam konkretnej oferty, a jedynie pomóc w wyborze i przedstawić te najrozsądniejsze.

Ostatnie słowo zawsze należy do Was i to na waszą opinię właśnie stawiamy. Jeśli macie jakieś pytania lub ewentualne sugestie co do formy tego materiału to śmiało wbijajcie w strefę komentarzy, a my postaramy się jak najlepiej na owe komentarze zareagować.

PS: Materiał ten jest na bieżąco aktualizowany! Jeżeli interesują Cię najnowsze oferty największych operatorów, to zaglądaj tu systematycznie.

blog comments powered by Disqus
Ranking i Porównanie Ofert Komórkowych - Najlepsze Abonamenty i Prepaid - Luty 2024