PODPOWIEDZI:

Aplikacje biurowe dla iPhona

Aplikacje biurowe dla iPhona

W dzisiejszym artykule chcemy przedstawić listę interesujących aplikacji biurowych przeznaczonych dla telefonu komórkowego Apple iPhone. Dzięki ogromnej popularności platformy iOS, w sklepie internetowym iTunes Store możemy znaleźć bardzo dużo interesujących programów. Jednak niekiedy znalezienie czegoś interesującego, w całej masie oprogramowania, zajmuje ogromne ilości czasu. Wychodząc temu naprzeciw przefiltrowaliśmy różne aplikacje w sklepie Apple i przedstawimy tutaj te najciekawsze. Zapraszamy do zapoznania się z listą przydatnych aplikacji biurowych dla telefonu Apple iPhone.

Splashtop Remote Desktop

Warto zastanowić się nad zakupem tej aplikacji. Zamiast poszukiwać różnych programów, których funkcjonalność da radę przenieść z komputera na telefon komórkowy może warto przyjrzeć się bliżej aplikacji Splashtop Remote Desktop. Oprogramowanie pozwala na zdalne łączenie się z pulpitem komputera, z poziomu telefonu komórkowego. To co wyróżnia ten program na tle innych aplikacji tego typu to jakość jego działania. Aplikacja pozwala na połączenie się z naszym komputerem, nawet jak nie ma nas w domu, przez wykorzystanie internetu. Oczywiście komputer musi być włączony. Program gwarantuje wysoką jakość dla video i audio przesyłanego między komputerem, a telefonem komórkowym. W aplikacji nie uświadczymy lagów, dzięki czemu na prawdę przyjemnie się używa tego programu.

Splashtop Remote Desktop

Pages, Number i Keynote

Trzy sztandarowe aplikacje od Apple, do tej pory na urządzeniach mobilnych dostępne były tylko pod iPad'a. To się zmieniło niedawno i obecnie aplikacje te możemy z powodzeniem zainstalować na telefonie komórkowym od Apple. Opisując kolejno.

Pages, Number i Keynote

Pages to edytor tekstowy, w którym mamy bardzo duże możliwości przy wyborze stylów, fontów, oprócz tego aplikacja bardzo sprawnie obsługuje grafikę. Umieszczenie zdjęć w tekście nie stanowi większych problemów przy pracy nad dokumentem. Grafikę możemy dowolnie powiększać, obracać, a to wszystko w bardzo wygodny i przyjemny sposób. Aby ułatwić pracę nad dokumentem na iPhonie, aplikacja oferuje funkcję Smart Zoom, która automatycznie powiększa obraz wskazany palcem podczas edycji.

Numbers to nic innego jak arkusz kalkulacyjny. Dzięki niemu możemy na telefonie komórkowym stworzyć naprawdę nieźle wyglądające dokumenty. Aplikacja pozwala na bezproblemową pracę z różnymi funkcjami, tabelami i wykresami.

Keynote to aplikacja pozwalająca na tworzenie pięknych prezentacji, które dodatkowo możemy urozmaicić dodając różne przejścia pomiędzy slajdami i animację. Przygotowaną prezentację możemy odtwarzać na pełnym ekranie.

Trzy wymienione aplikacje pozwalają na bardzo sprawne zarządzanie dokumentami pomiędzy różnymi urządzeniami, które mają te programy zainstalowane. Przeniesienie na przykład prezentacji z iPhona na Macbooka i odtworzenie jej na komputerze nie stanowi żadnego problemu. Wszystko jest zsynchronizowane i nie uświadczymy problemów np. z rozjeżdżającym się tekstem czy złym wyświetlaniem grafiki.

PDF Reader Pro

Pliki PDF są bardzo popularnym rozwiązaniem zapisu dokumentów. Dobrze więc telefon komórkowy zaopatrzyć w aplikację, która pozwoli na odczytywanie tego rodzaju plików. Dobrym programem, który pozwala na odczytywanie plików pdf, ale także txt, doc, powerpoint jest PDF Reader Pro. Aplikacja posiada funkcje takie jak: kopiuj, wklej, wytnij, usuń, zmień nazwę. W programie możemy również zmieniać wielkość czcionek. Mamy tutaj możliwość zmiany widoku dokumentu poprzez funkcję auto rotacji. PDF Reader Pro oferuje wyświetlanie plików w bardzo dobrej rozdzielczości. Dodatkowo program zapamiętuje ostatnie położenie w wyłączanym dokumencie.

PDF Reader Pro

iSchedule

iSchedule to potężne, szybkie i bardzo intuicyjne narzędzie, które pozwala na efektywne zarządzanie harmonogramami spotkań bezpośrednio z telefonu komórkowego. Dzięki tej aplikacji można szybko i bezpiecznie sprawdzić rozkład zapisanych zajęć, łatwo dodać kolejne zadania, a także zmienić godziny już istniejących. Program dobrze synchronizuje się z aplikacją Calendar dostępną w systemie iOS.

iSchedule

CamCard(Business Card Reader)

W biurze czasem otrzymujemy informacje kontaktowe w postaci wizytówek. Żeby nie męczyć się z ręcznym wprowadzaniem informacji do telefonu, powstały programy takie jak CamCard(Business Card Reader). Aplikacja pozwala na automatyczne wprowadzenie danych znajdujących się na wizytówce, zaraz po zrobieniu jej zdjęcia telefonem komórkowym. Program pozwala na automatyczne wykrycie orientacji tekstu, automatyczne obracanie wizytówki, a także automatyczne przycinanie obrazów. Wprowadzone wizytówki możemy łatwo pogrupować wedle uznania. Kiedy wszystkie dane z wizytówki są już u nas w telefonie, możemy je wykorzystywać i np. dokonywać połączeń telefonicznych, wysyłać SMSy, emaile, przeglądać strony internetowe.

CamCard(Business Card Reader)

Scanner Pro

To aplikacja, która również wykorzystuje do swojej pracy aparat fotograficzny w telefonie komórkowym. Scanner Pro przydaje się w sytuacji gdy mamy papierowy dokument, który potrzebujemy wysłać pocztą elektroniczną, a nie mamy w pobliżu skanera. Wówczas możemy dany dokument sfotografować telefonem, używając przy tym opisywanej aplikacji. Zawiera ona specjalne algorytmy w celu zwiększenia jakości obrazu, które sprawiają, że jest on bardziej czytelny. Możemy skanować dokumenty, ale również wizytówki, recepty, tablice i wiele innych rzeczy. Aplikacja pozwala na tworzenie wielo-stronnicowych dokumentów, które są zapisywane następnie jako plik PDF. Dokumenty możemy chronić hasłem. Aplikacja może być zsynchronizowana z komputerami Mac lub PC, dzięki czemu w wygodny sposób poprzez sieć WIFI możemy przesyłać przygotowane dokumenty. Program oferuje możliwości podglądu dokumentu przed wysłaniem emaila.

Scanner Pro

HoursTracker - Time Sheet

To idealne rozwiązanie dla pracowników, którzy rozliczają się godzinowo, dla wykonawców usług, którzy potrzebują jasny i klarowny rachunek za pracę lub po prostu dla tych którzy chcą śledzić swoje zarobki. W programie możemy ustawić stawkę za godzinę, następnie uruchomić odliczanie czasu, a program automatycznie będzie nam naliczał kwotę. W aplikacji możemy też obliczyć od razu podatek. Godziny pracy i zarobki możemy eksportować za pośrednictwem poczty e-mail. Informacje są zapisywane w formacie CSV, który następnie możemy odtworzyć na komputerze.

HoursTracker - Time Sheet

blog comments powered by Disqus
Aplikacje biurowe dla iPhona