PODPOWIEDZI:

Laptop Dla Gracza Pod Choinkę - Lista Polecanych Modeli

Laptop Dla Gracza Pod Choinkę - Lista Polecanych Modeli

Jak wybrać laptopa dla gracza pod choinkę? To pytanie pojawia się w okolicy grudnia dość często, ze względu na nachodzące święta. Zapraszam Was więc do zestawienia najlepszych laptopów dla graczy!

Zacznę może od dość klasycznej informacji, która zapewne pojawi się wszędzie, gdzie zapytacie o laptopa dla gracza pod choinię. Tak, komputer stacjonarny za te same pieniądze będzie wydajniejszy, nawet licząc w zestawie przyzwoity monitor i klawiaturę. Jest to prawda uniwersalna, do której obalenia upłynie jeszcze sporo wody w Wiśle, ale czuje się w obowiązku od tego zacząć, z resztą, jak już na tym etapie stawiacie krzyżyk na mobilnym graniu, to mam dla Was artykuł z gotowymi zestawami komputerowymi.

Polecane laptopy dla gracza pod choinkę

Zapraszamy Was serdecznie do listy polecanych laptopów dla graczy. Z uwagi na pewne niedociągnięcia, zarówno serwisowe, jak i konstrukcyjne, pominęliśmy parę modeli, ale mamy nadzieje, że ich posiadacze nie będą mieli nam tego za złe. No to zaczynamy!

1. MSI

MSI to jedna z wielkiej trójki marek, które produkują sprzęt dla graczy, zarówno ten mobilny, jak i stacjonarny. Za wielki plus uznaje lokalizację serwisu gwarancyjnego, jako że ten trafił na podwrocławskie Bielany, co znacznie przyspieszy rozwiązanie ewentualnych problemów. Co do unikatowych technologii, to mamy przede wszystkim usprawnione chłodzenie Cooler Boost 4, które bazuje na dwóch wentylatorach usytuowanych z tyłu po prawej i lewej stronie obudowy. Kultura pracy jest także bardzo ważna dla inżynierów z MSI, stąd w zestawie mamy oprogramowanie MSI "SHIFT", w którym możemy wybrać profil wydajności komputera, by zarówno ograniczyć hałas przy lżejszych zadaniach, jak i zapobiec przegrzewaniu i obniżaniu taktów procesora i karty graficznej w trakcie grania, czy renderingu. Nawet bardziej "budżetowe" laptopy od MSI wyposażone są w bardzo przyzwoitą kartę muzyczną, która wsparta została technologią wirtualnego dźwięku od Nahimic. Dzięki niej lokalizacja przeciwników, nawet przy zwykłych słuchawkach stereo, staje się znacznie łatwiejsza, czego wielu z Was wymaga od konstrukcji gamingowej. Warto na koniec wspomnieć też o klawiaturach w laptopach od MSI, przy których do współpracy zaproszono Steelseries, które czuwa zarówno nad żywotnością przełączników, jak i jakością podświetlenia.

laptop dla gracza pod choinkę

Proponowane laptopy dla graczy od MSI:

2. Hyperbook i Dream Machines, czyli laptopy oparte o kadłubek Clevo

Jako że wiele mniejszych firm korzysta z konstrukcji od Clevo, to uznałem, że wrzucę je do jednego worka. Główne różnice między nimi to zastosowane matryce, dyski czy polerka układu chłodzenia, która ma odczuwalnie zmniejszyć temperatury podzespołów. Producenci potrafią nawet pochwalić się marką zastosowanej pasty termoprzewodzącej, więc widać, że starają się marketingowo zagrać tam, gdzie się tylko da. Tak czy inaczej, laptopy dla graczy na bazie Clevo są ciekawymi konstrukcjami, szczególnie biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i możliwości kompozycji wielu komponentów bezpośrednio u producenta. Przy okazji możemy też wspomóc polskie firmy jak Hyperbook z Białegostoku, czy Dream Machines z Warszawy.

laptopy pod choinkę

Proponowane laptopy dla graczy na bazie Clevo: 

3. Asus

Republika Graczy znana jest chyba przez wszystkich, którzy chodź trochę liznęli sprzętu komputerowego. Zarówno płyty główne, jak i karty graficzne z tym logo cechują się najwyższą jakością wykonania i dbałością o zautomatyzowany proces produkcyjny. Nic więc dziwnego, że laptopy dla graczy od Asus trafiły do naszego zestawienia. Co prawda podobnie jak przy MSI musimy za nie wyłożyć trochę więcej pieniędzy, niż za podobne konfiguracje np. od Lenovo, ale moim zdaniem warto pójść w jakość przy sprzęcie mobilnym.

najlepsze prezenty pod choinkę

Proponowane laptopy dla graczy od Asus:

4. Dell Alienware

Dell na rynku jest już od dawna, oferując laptopy, deksktopy i monitory na jego wszelkie segmenty. Biznesowy laptop tej marki jest obiektem westchnień wielu managerów i nie tylko, podczas gdy gamingowa seria pod nazwą Alienware zawstydza konkurencję od lat świetną wydajnością i przyjaznym dla użytkownika serwisem. Jest jednak jedno ale, które musimy zaadresować, a mianowicie cena. Konstrukcje Della nie należą do tanich, więc biorąc pod uwagę tylko specyfikację może wydawać się, że to zdzierstwo, ale gdy pierwszy raz będziecie mieli styczność z obsługą techniczną, czego Wam oczywiście nie życzę, to poczujecie gdzie poszły Wasze pieniądze.

laptop gamingowy pod choinkę

Polecane laptopy od Dell/Alienware:

5. Acer Predator

Od kiedy na rynku pojawiła się linia Predator od Acera wiedziałem, że w temat wchodzą na poważnie i z przytupem. Pomimo faktu, że wcześniej kojarzyłem tą firmę głównie z klapek smutnych jak listopadowy wieczór netbooków, przyglądałem się jej uważnie na targach i dzisiaj mogę śmiało polecać Wam ich serię dla graczy, bo udowodniła, że niesie ze sobą przyzwoitą jakość za przystępną cenę.

LAPTOP DLA GRACZA POD CHOINKĘ ACER

Polecane laptopy od Acer Predator:

6. HP

Podobnie jak Dell, HP na rynku laptopów jest właściwie od zawsze. Pomimo paru potknięć, jak nieszczęsna seria DV6 czy Envy, dzisiaj HP wyszło na prostą, serwując nam dobre Omeny. Serwis także działa przyjaźnie wobec klienta i przeprowadza niektóre drobne naprawy, jak wymiana matrycy, na miejscu, z resztą podobnie jak Dell. HP prowadzi też system zniżek "HP Out of warranty Voucher", o którym więcej dowiecie się w linku. Polega on na tym, że gdy skończy Wam się gwarancja na laptopa HP, możecie zadzwonić na Call Center i ubiegać się o zniżkę na następny na podstawie numeru seryjnego i dowodu zakupu. Jeżeli macie więc już laptop od HP, to warto spróbować.

LAPTOPA DLA GRACZA POD CHOINKĘ OMEN

Polecane laptopy od HP:

Parę słów o sposobie wyboru laptopa dla gracza pod choinkę

Głównymi kryteriami doboru najlepszych laptopów dla graczy pod choinkę były jakość wykonania i serwisu gwarancyjnego w Polsce. Nie chcemy Wam serwować konstrukcji z wadliwymi zawiasami, czy wpędzać Was w stresujące batalie z mało przyjaznymi klientowi serwisami. Dell i HP potrafią przeprowadzać naprawy u Was w domach, bez pozbawiania Was sprzętu na długie tygodnie, podczas gdy MSI serwis ma w Polsce, co znacznie przyspiesza całą procedurę. Chcemy, żebyście byli zadowoleni na każdym etapie użytkowania, więc nie próbujemy maksymalnie oszczędzić, a dobrać Wam sprzęt, z którym problemu nie będzie, nawet jak coś jednak pójdzie z nim nie tak.

blog comments powered by Disqus
Laptop Dla Gracza Pod Choinkę - Lista Polecanych Modeli
Autor: Paweł Rudy