PODPOWIEDZI:

Jak wybrać transmiter FM? Kiedy i do czego się przyda?

Jak wybrać transmiter FM? Kiedy i do czego się przyda?

Jak kupić transmiter FM? Do czego służy transmiter i jak działa? W tym artykule pochylamy się nad kwestią działania i przydatności takich urządzeń. Dlaczego lepszy jest transmiter FM z blueetoth i który sposób zasilania będzie optymalny - o tym i kilku innych aspektach przeczytacie w poradniku Videotestów.

Zastanawiasz się jak wybrać transmiter FM? Podpowiadamy na co musisz zwrócić uwagę. Transmiter jest urządzeniem, które sprawdzi się w każdym samochodzie. I nie jest skierowane tylko do miłośników słuchania muzyki w aucie – ma więcej ciekawych zastosowań. Jak działa transmiter, kiedy się przyda oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie? O tym wszystkim przeczytacie w tym artykule.

Jak działa transmiter FM?

Opisywane urządzenie, to niewielki gadżet mający ułatwić nam m.in. słuchanie ulubionej muzyki w samochodzie. Jak to działa? Do transmitera FM podłączymy np. telefon komórkowy, pendrive czy kartę SD – coś na czym znajdą się pliki muzyczne. Z kolei sam transmiter zadziała tu jak stacja radiowa, którą „znajdziemy” na radiu samochodowym. Ustawiamy odpowiednią falę na transmiterze i szukamy jej w radiu.

To tak naprawdę wszystko jeśli chodzi o komunikację transmitera z radiem samochodowym. Czy to działa? Tak. Na niewielkiej odległości (do kilku metrów) możemy spokojnie „złapać” w samochodowym radiu falę wygenerowaną za pomocą transmitera. Oczywiście mogą wystąpić momentami drobne szumy, gubienie sygnału czy gorsza jakość dźwięku – wszystko jak w normalnym radiu. Mimo wszystko jest to tanie i skuteczne rozwiązanie.

Transmiter FM podłączymy np. do zapalniczki samochodowej

Pamiętać musimy jeszcze o zapewnieniu ładowania do transmitera – najczęściej poprzez złącze zapalniczki samochodowej, oraz o dostarczeniu odpowiednich plików. Transmiter FM odtwarzający pliki MP3 jest oczywistością – w przypadku innych rozszerzeń lepiej sprawdzić czy producent oferuje opcję ich obsługi.

Do czego przyda się transmiter FM?

Jak już mogliście przeczytać zastosowań takiego urządzenia jest kilka. Najbardziej oczywistym jest odtwarzanie muzyki. Złącza USB, slot kart SD czy wejście mini-jack dają wiele możliwości na podłączenie banku plików. W niektórych przypadkach będzie to po prostu pendrive. W innych z kolei karta czy telefon komórkowy. Dzięki temu ulubiona playlista bez ograniczeń znajdzie swoje miejsce w samochodowych głośnikach.

Transmiter FM

Z drugiej strony spójrzmy na transmiter FM jako element zestawu głośnomówiącego. By wygodnie korzystać z tej funkcji warto kupić transmiter FM z bluetooth. Wówczas możemy przesłać dźwięk połączenia do głośników w samochodzie. To spore ułatwienie, które sprawdzi się gdy musimy odebrać ważny telefon podczas prowadzenia pojazdu.

Transmiter FM i ładowarka samochodowa? To kolejne z zastosowań. Dzięki złączu USB możemy do transmitera podłączyć telefon. Więc decydując się na zakup tak skonstruowanego urządzenia zyskujemy kolejną funkcję, która będzie bardzo przydatna przy dłuższej trasie. Mając na uwadze korzystanie z zapalniczki samochodowej jako źródła energii – równocześnie możemy odtwarzać muzykę i ładować smartfona.

Jak wybrać dobry transmiter?

Powyżej znajdziecie kilka możliwości wykorzystania tego sprzętu. By jednak w pełni z nich skorzystać musicie kupić odpowiedni transmiter FM. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę? Zacznijmy od kwestii muzyki, czyli tego co w tym gadżecie jest najważniejsze.

Większość dobrych transmiterów ma – poza standardowym złączem/wtykiem mini-jack – wejście USB. Znajdziemy również takie, które oferują ich więcej niż jedno. To z pewnością zwiększa zalety urządzenia i pozwala na podłączenie np. drugiego telefonu, który będzie mógł się ładować. Ciekawym rozwiązaniem jestczytnik kart SD. Co prawda nie jest to już najpopularniejszy nośnik danych, ale nadal z niego korzystamy w wielu sytuacjach i możliwość podłączenia będzie plusem transmitera.

Dobry transmiter FM posiada m.in. łączność przez Bluetooth

Osobnym aspektem będzie współpraca poprzez bluetooth – to ważne dla tych, którzy chcą dodatkowo korzystać z zestawu głośnomówiącego bądź po prostu cenią szybkie i bezprzewodowe łączenie z telefonem. Nie każdy transmiter FM oferuje taką opcję, a jest ona niezwykle przydatna.

Poza łącznością liczy się również wygoda użytkowania i jakość wykonania. Większość transmiterów podłączać będziemy do zapalniczki samochodowej, zatem jego gabaryty nie mogą ograniczać naszych ruchów np. przy skrzyni biegów. Zwróćcie uwagę na to czy uchwyt można regulować oraz jaka jest jego wielkość. W tym przypadku możemy też zweryfikować czy odpowiada nam wielkość wyświetlacza, a także jego opcje – chociaż przyznajmy szczerze, że nikt w transmiter nie będzie się wpatrywał godzinami.

Transmiter zasilany akumulatorem? Czemu nie!

Ostatnia kwestia, to sposób ładowania. Pisaliśmy już, że najpopularniejsze jest podłączenie do złącza zapalniczki samochodowej. Na rynku znajdziemy jednak niejeden transmiter FM z akumulatorem. Co oznacza konieczność ładowania urządzenia co pewien czas. Przy dłuższych trasach bateria może nie wytrzymać i wówczas pojawi się problem.

Transmiter FM – Dlaczego warto go kupić?

Jeśli szukacie prostego i skutecznego rozwiązania, które pozwoli Wam skomunikować smartfona, kartę pamięci czy pendrive z radiem w samochodzie – to gadżet trafiający idealnie w potrzeby. Dodatkowo musimy przyznać, że cena takiego transmitera nie jest duża. Dobrej klasy urządzenie kupimy za mniej niż 100 złotych, a dodatkowych możliwości dostaniemy co najmniej kilka. Opcjonalnie opcje ładowarki czy zestawu głośnomówiącego są równie kuszące, co sama możliwość przesłania ulubionej muzyki do radia samochodowego. I tu powiedzmy wprost – nie każde radio zagra co chcemy, a wożenie kilkudziesięciu płyt jest bardziej uciążliwe niż jednej karty pamięci. Dużo możliwości, za tak niewiele.

Transmiter FM - dobry i tani gadżet

Podsumowanie – Jak wybrać transmiter FM?

Wybór transmitera FM nie jest sprawą tak skomplikowaną jak zakup nowego samochodu, a mimo to przy tym prostym urządzeniu warto na chwilę się pochylić. Za kilkadziesiąt złotych dostajemy bowiem całkiem funkcjonalny gadżet, który może rozwiązać problem słuchania muzyki w aucie, a także stać się np. ładowarką. Na co zwrócić uwagę? Na jak najwięcej opcji podłączenia i komunikacji urządzeń zewnętrznych z samym transmiterem, a także na funkcjonalność. Bowiem zawsze komfort prowadzenia pojazdu powinien być priorytetem i nic nie powinno go przesłonić. Wśród godnych polecenia modeli, mając większość atutów znajdziecie np. ART MP3TR FM-05BT. Więcej propozycji możecie sprawdzić w rankingu transmiterów FM.

blog comments powered by Disqus
Jak wybrać transmiter FM? Kiedy i do czego się przyda?