PODPOWIEDZI:

Najlepsze aplikacje do edycji zdjęć na Androida

Najlepsze aplikacje do edycji zdjęć na Androida

Smartfony mają coraz lepsze aparaty, a co za tym idzie - możemy dzięki nim uzyskać naprawdę profesjonalnie wyglądające zdjęcia. Żeby wasze fotki nie były zwykłymi "strzałami", potrzebują obróbki by nadać im niepowtarzalny klimat! Zobaczcie jakie są najlepsze aplikacje na Androida do obrabiania fotografii!

Google Snapseed

Aplikacja stworzone przez giganta z Mountain View, jak wszystkie aplikacje w tym zestawieniu jest w 100% darmowa. Służy oczywiście do edycji zdjęć, począwszy od zastosowania gotowych filtrów, które uatrakcyjnią nasze zdjęcia, skończywszy na szczegółowej edycji zdjęcia, poprzez zmianę takich parametrów jak prześwietlenia, cienie, ekspozycja, kontrast, saturacja itd.. Snapseed oferuje również ogrom innych narzędzi, które wpłyną pozytywnie na wygląd naszego zdjęcia. Długo by wymieniać, sprawdźcie sami!

Google Snapseed

VSCO

VSCO jest to aplikacja bardzo podobna do poprzedniej wymienionej, czyli Snapseed. Tutaj również mamy gotowe filtry, lecz ich ilość w wersji darmowej jest mniejsza i są zdecydowanie mniej zróżnicowane. Ustawienia konkretnych parametrów również nie są tak rozbudowane jak w Google Snapseed, co nie zmienia faktu, że VSCO ma spore możliwości i możemy bez problemu osiągnąć efekt, jakiego pragniemy.

VSCO

Retrica

Ta aplikacja diametralnie różni się od poprzednich. Retrica jest skierowana raczej do casualowego użytkownika, a bardziej użytkowniczki J Zdjęcia możemy wykonywać w aplikacji lub edytować już wykonane. Oferowane filtry to w głównej mierze słodkie, cukierkowe upiększenia, które przypadną do gustu raczej płci pięknej oraz najmłodszym. Niektóre z filtrów przypominają do złudzenia te, których możemy doświadczyć w takich aplikacjach jak Snapchat czy Instagram.

Retrica

Open Camera

Open Camera przychodzi z pomocą dla użytkowników, którzy lubią mieć wpływ na parametry technicznie zdjęcia, a ich smartfon nie oferuje żadnego trybu manualnego. Tutaj, w zależności od posiadanego modelu, aplikacja pozwala nam na mniejszą lub większą ingerencję w ustawienia aparatu. Tu nie chodzi jedynie o zdjęcia, ale za pomocą Open Camera możemy także nagrywać filmy. W telefonie, na którym testowałem aplikację, pozwoliła mi ona m.in. na zmianę ISO, ekspozycji, trybu autofocusa i wiele więcej. Jest to gratka dla każdego fana fotografii.

Open Camera

Photoshop Express

Nazwę tej aplikacji powinniście wszyscy kojarzyć, dzięki pełnoprawnej wersji PC. Photoshop Express to darmowa aplikacja na smartfony dająca podobne możliwości do Snapseed czy VSCO. Aplikacja posiada wiele opcji edycji zdjęcia, które również spotkamy w poprzednich aplikacjach, ale znajdziemy tutaj też autorskie narzędzia, tj. redukcja kolorowych szumów. Photoshop Express oferuje szeroki wachlarz gotowych filtrów, które oczywiście możemy edytować. Apka wydaje się najbardziej intuicyjna i najatrakcyjniejsza wizualnie.

Photoshop Express na Androida

Podsumowanie

Wszystkie te aplikacje mają swoje plusy oraz minusy i każdy powinien znaleźć spośród nich coś dla siebie. Dzięki nim wasze zdjęcie nie będą już takie same. Należy pamiętać, że zdjęcie najwięcej zyskuje właśnie na obróbce. Staje się wtedy unikalne i bardziej atrakcyjne!

blog comments powered by Disqus
Najlepsze aplikacje do edycji zdjęć na Androida