PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S10 - Co o nim wiemy? Będą trzy wersje i trzy aparaty?

Samsung Galaxy S10 - Co o nim wiemy? Będą trzy wersje i trzy aparaty?

Dziesiąta edycja flagowców z serii Galaxy musi być wyjątkowa i taka chyba będzie, o ile niektóre plotki się potwierdzą. Co wiemy jednak na ten moment o Galaxy S10? O tym w poniższym materiale.

Galaxy S10 - musi być wyjątkowo!

Możecie nienawidzić smartfonów Apple, ale dziesiątą edycję iPhone'ów nieźle przygotowali. iPhone X wniósł bowiem sporo nowego w porównaniu do innych wariantów czy poprzednich flagowców.

Tego samego należy się spodziewać po Samsungu, który również będzie musiał zaskoczyć smartfonowy świat w dziesiątej edycji flagowców.

Jest zresztą już kilka przecieków, które niosą za sobą ciekawe informacje.

galaxy s9 w dłoni

Trzej muszkieterowie z Korei

Wewnętrzna nazwa nowego flagowca to "Beyond". Sporo osób nieźle się zdziwiło wobec przecieków, w których pojawiły się kolejno: Beyond 0, Beyond 1 i Beyond 2.

Tak, najprawdopodobniej zobaczymy trzy wersje:

  • Beyond 0 - tańszy, z płaskim ekranem 5,8 cala, standardowy aparat z pojedynczym obiektywem
  • Beyond 1 - zakrzywiony ekran 5,8 cala, podwójny obiektyw
  • Beyond 2 - najbardziej zaawansowana wersja z 6,2-calowym ekranem i najprawdopodobniej z trzeba obiektywami w głównym aparacie

Potrójny obiektyw? Zapewne nie będzie to jedynie chwyt marketingowy i Samsungowi na tej płaszczyźnie uda się osiągnąć bardzo dobry poziom. Ba, może to być nawet deklasacja konkurencji.

aparat we flagowcu samsunga

Skanowanie facjaty 3D - będzie czy nie?

Wciąż wielu ambitnych producentów smartfonów ma problem z rozwiązaniami typu Face ID. O ile dla Xiaomi była to jedna z ważniejszych spraw w nowych flagowcach, tak Samsung chyba odpuszcza ten temat - przynajmniej w najbliższej edycji flagowców.

Jeżeli Koreańczycy czymś zaskoczą w aspekcie skanowania twarzy 3D, to będę mocno zaskoczony.

Aktualne ceny Galaxy S9:

Czy będzie notch w Samsungu Galaxy S10?

Na tę chwilę jestem w stanie obstawić swoją nerkę, że wszystkie wersje Samsunga Galaxy S10 będą POZBAWIONE notcha.

Dlaczego tak twierdzę? Paradoksalnie, ta cała moda może pomóc Samsungowi. Coraz więcej smartfonów ma zaimplementowane to rozwiązanie, a Koreańczycy mogą w prosty sposób wyróżniać się na rynku po prostu go nie stosując.

Już mało kto powie: "ojej, znów ten sam nudny design". Zamiast tego, mogą być pozytywne opinie: "O, wreszcie brak notcha, to się wyróżnia".

Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której Samsung w dziesiątej edycji swoich flagowych smartfonów wprowadziłby rozwiązanie, które wywołało najwięcej szumu przy premierze ostatnich iPhone'ów.

obiektywy w aparacie samsung

Co więc nas usatysfakcjonuje w Galaxy S10?

Jestem ciekaw Waszych opinii - czego oczekujecie po najnowszym flagowcu Samsunga? 

Jeżeli chodzi o mnie, to liczę na chociaż jedną ciekawą innowację z prawdziwego zdarzenia, nieco odświeżony design, znakomity aparat i brak notcha.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S10 - Co o nim wiemy? Będą trzy wersje i trzy aparaty?