PODPOWIEDZI:

Piątkowe Granie #7 – UnEpic

Piątkowe Granie #7 – UnEpic

Marzyliście kiedyś, aby stać się jednym z bohaterów RPG? Z grą UnEpic to możliwe! Zapraszam was na kolejny odcinek Piątkowego Grania!

UnEpic to jeden z tych tytułów, który wyśmiewa wielkie gry z gatunku RPG. Nie ma jakieś rozbudowanej historii czy ciekawych bohaterów. Już sam nazwa UnEpic wiele nam zdradza. Nie oznacza to jednak, że gra jest niezwykle słaba i nie należy się ją interesować. Niezwykle nietypowo natrafiłem na tą grę. Bardzo lubię przeglądać 9gaga i tam często trafiałem na taki obrazek.

UnEpic Humor

Cieszył on się dość dużą popularnością i nawet nie sądziłem, że pochodzi on z jakiejś gry. Dlatego postanowiłem dać szanse UnEpic i przekonać się na własnej skórze, czy to dobra gra.

Grupa przyjaciół, spotyka się na partyjce w karciane gry RPG. Każdy, kto był na tego typu zabawach pewnie wie jak to wygląda. Główny bohater Daniel musi skorzystać z toalety. Nagle gaśnie światło i bohater znajduje się w jakimś zamku. Natrafia na złego ducha Harnakona, który pilnuje tego miejsca. Zadaniem gracza jest przywrócić Daniela do domu. To jednak nie będzie łatwe, ponieważ zamek posiada bardzo dużo pułapek.

UnEpic 2

Tytuł cieszy się niezwykłą popularnością wśród nerdów. Jest tutaj bardzo dużo humoru, przede wszystkim w dialogach. Główny bohater lubi sobie zażartować i zrobić „na szaro” innych bohaterów. Bardzo dużo jest tutaj nawiązań do Gwiezdnych Wojen. Jeżeli ktoś lubi tego typu poczucie humoru na pewno będzie się czuł dość swojsko. Warto zauważyć, że gra jest dostępna w polskiej wersji językowej w cyfrowej dystrybucji Steam.

UnEpic 1

UnEpic to gra platformowa z elementami RPG i Hack’n’Slasha. Główny bohater potrafi atakować mieczem, posługiwać się magią, skakać czy kucać. To wszystko pozwoliło na stworzenie naprawdę trudnej i wymagającej gry RPG. Zamek posiada bardzo dużo pułapek, które mogą okazać się dość katastroficzne w skutkach. Już na samym początku Zły Duch namawia nas do wzięcia dużej ilości złota ze skarbca. Jest to pierwsza groźna pułapka, ponieważ jeżeli weźmiemy łup, po jakimś czasie zginiemy. Autor niektóre poziomy stworzył specjalnie, aby wywołać u niektórych graczy frustrację. Sam kilka krotnie wyłączałem grę po nie udanej próbie wykonania zadania. Jednak bardzo często wracałem do UnEpic, aby spróbować jeszcze raz.

UnEpic 3

Recenzja Delux K9020 - Tania Klawiatura Dla Graczy

Na swojej drodze możemy znaleźć bardzo dużo przedmiotów. Daniel posiada niezwykle pojemne kieszenie, w których gromadzi swoje łupy. Bardzo mi się podoba, że niektóre typy broni są podatne na niektórych przeciwników. Rywale są wrażliwe na niektóre ataki, tak więc łatwiej jest zabić węża przy pomocy miecza, niż buławy. Takie rozwiązania powodują, że bardzo często musimy przełączać się na odpowiedni oręż. Na szczęście autor zaimplementował skróty klawiszowe, które to nam umożliwią.

UnEpic 4

Pokonując przeciwników zdobywamy doświadczenie. Te pozwala nam na awans na wyższe poziomy i przyznanie punktów do statystyk. Tych jest naprawdę dużo i możemy rozwijać się wybranym przez nas kierunku. Gra daje nam naprawdę bardzo dużo swobody w działaniu. Możemy robić co chcemy przemierzając pomieszczenia zamku. W niektórych miejscach są rozgałęzienia do innych lokacji. Gra nie jest liniowa do bólu, a możemy poczuć się dość swobodnie.

UnEpic 5

UnEpic jest w polskiej wersji językowej i dostępnej na Steamie. Gra jest w przystępnej cenie, ale jeżeli chcecie sprawdzić grę to możecie pobrać darmowe demo. Oferuje one kilka minut zabawy i będziecie mogli ocenić, czy gra jest warta zakupu. Zdecydowanie warto sprawdzić od razu pełną wersję. UnEpic to niezwykle ciekawy tytuł. Jest dość trudny i oferuje bardzo dużo godzin zabawy. Bawiłem się świetnie i jeszcze pewnie nie raz wrócę do tej produkcji.

Piątkowe Granie #6 – Deep Dungeons of Doom

Ocena: 4/5

blog comments powered by Disqus
Piątkowe Granie #7 – UnEpic