PODPOWIEDZI:

Aplikacje Biurowe Android

Aplikacje Biurowe Android

Telefony komórkowe to obecnie zaawansowane technicznie produkty, które dysponują dużą mocą obliczeniową, o której jeszcze parę lat temu mogliśmy pomarzyć. W związku z tym, że obecne telefony korzystają z zaawansowanych systemów operacyjnych, możemy na nich zainstalować szereg różnych aplikacji. Dziś skupimy się na opcji przeniesienia na smartfony programów wykorzystywanych w pracy biurowej. W artykule przedstawimy ciekawe i przydatne aplikacje biurowe dostępne pod system Android.

DocumentsToGo Full Version Key

Program mimo, że drogi (pełna wersja to koszt 41 złoty) jest wart swojej ceny. Dzięki tej aplikacji będziemy mogli edytować pliki Word, Excel, a także będziemy mogli wyświetlić prezentację prosto z Power Point'a. Oprócz tego aplikacja umożliwia otwieranie plików PDF. Nowością w programie jest obsługa chronionych hasłem plików Word i Excel 97-2007. Aplikacja umożliwia dwukierunkową synchronizację przez kabel USB. Przenoszenie plików z urządzenia do komputera jest wygodne i bezproblemowe. Praca z plikami Word pozwala tutaj na zmianę podstawowych parametrów formatowania jak między innymi krój pisma, rozmiar czcionki, ułożenie tekstu, kolor. W Excelu będziemy mogli edytować dane w komórkach, możemy wstawiać formuły. Niestety aplikacja nie pozwala na edytowanie i tworzenie wykresów.

DocumentsToGo Full Version Key2

DocumentsToGo Full Version Key

Quickoffice Pro

Inną aplikacją, która umożliwia pracę z dokumentami Microsoft Office, jest Quickoffice Pro. Program pozwala na pracę z dokumentami Word, arkuszami kalkulacyjnymi Excel i prezentacjami Power Point. Oprócz tego program umożliwia wygodny dostęp do plików z Google Docs, Dropbox, Box, Huddle, Sugar Sunc i konta Mobile Me. Aplikacja zawiera również zaawansowaną przeglądarkę plików PDF. Przygotowane przez nas pliki możemy udostępnić, poprzez pocztę e-mail, SMS lub Bluetooth. Program ma ograniczone możliwości edycyjne. Niestety nie możemy tutaj stworzyć na przykład tabel i list i mamy ograniczony wpływ na style. Aplikacja również dostępna jest w wersji Quickoffice ​​Pro HD pracującej w wyższej rozdzielczości.

Quickoffice Pro2

Quickoffice Pro

TimeClock - Time Tracker

TimeClock - Time Tracker to przydatna aplikacja dla wszystkich osób, które pracują na zlecenia i są rozliczani według czasu. Program potrafi bardzo uprościć życie. Mamy tutaj dostępne bardzo proste i intuicyjne możliwości śledzenia rozliczanych godzin, określenia nad czym pracujemy i dla kogo. Producenci gwarantują jego bezpieczeństwo i niezawodność mówiąc, że jest to solidny program, któremu zaufało tysiące użytkowników na świecie. Po zakończonej pracy możesz przenieść dane do arkusza kalkulacyjnego w postaci plików CSV. Podczas pracy, możemy aplikacje zamknąć lub nawet wyłączyć telefon, a i tak czas będzie mierzony, aż do momentu ponownego uruchomienia aplikacji i zatrzymania minutnika.

TimeClock - Time Tracker

 TimeClock - Time Tracker2

Wyse PocketCloud Pro RDP/VNC

Aplikacja pozwala na zdalne połączenie się z pulpitem naszego komputera który stoi na przykład w domu. Mamy możliwość połączenia się z komputerem z systemem Windows i Mac. Program jest łatwy w obsłudze dzięki zastosowaniu wirtualnej myszki i klawiatury. Mamy do wyboru trzy opcje połączenia: RDP (Remote Desktop Protocol), VNC (Virtual Network Computing) i Auto Discovery (przez konto Google). Aplikacja obsługuje wielozadaniowość. Wyse PocketCloud Pro RDP/VNC nie jest aplikacją tanią, ponieważ jej cena w Android Market wynosi 41 złoty. Jednak jest ona warta wydania takich pieniędzy.

Wyse PocketCloud Pro RDP/VNC

Wyse PocketCloud Pro RDP/VNC2

Enhanced Email

Enhanced Email to bardzo przyjazny klient poczty przeznaczony pod telefony z systemem Android. Aplikacja oferuje wsparcie dla protokołów POP / IMAP. Program umożliwia sprawne wyszukiwanie wiadomości, oferuje wsparcie dla Yahoo Plus!, oferuje możliwość zapisu załączników na kartę SD. Przy przeglądaniu treści wiadomości mamy możliwość zmiany wielkości czcionek, poprzez klawisze głośności. Program pozwala na zaznaczanie wszystkich e-maili na raz. Aplikacja oferuje szerokie opcje dostosowania wyglądu konta do naszych potrzeb. Przy odczytywaniu wiadomości mamy możliwość zaznaczenia i skopiowania całego bądź fragmentu tekstu. Usuwanie wiadomości z kosza odbywa się bardzo szybko i bardzo łatwo.

Enhanced Email

Enhanced Email2

ABBYY Business Card Reader

Bardzo interesujący program, który pozwala w łatwy sposób dodać nowe kontakty do książki adresowej. Kiedy ktoś daje nam swoją wizytówkę i chcemy zachować z niej numer telefonu w naszej książce adresowej, już nie musimy ręcznie go wpisywać. Wystarczy zrobić zdjęcie wizytówki i kontakt zapisze się sam w naszej bazie adresów. ABBYY Business Card Reader bardzo dobrze rozpoznaje różne informacje znajdujące się na wizytówkach jak np. imię i nazwisko, stanowisko, firma, numer telefonu, adres e-mail, adres strony internetowej. Wszystkie te informacje są zapisywane w odpowiednich polach w naszej książce adresowej w komórce. Aplikacja działa pod systemem operacyjnym Android 2.1 lub nowszym. Komórka musi posiadać również aparat fotograficzny z automatycznym fokusem.

ABBYY Business Card Reader

PolyClock

Osoby mobilne, które w swojej pracy bardzo dużo podróżują mogą się zainteresować tą aplikacją. Dzięki niej zniknie problem stref czasowych i ustalania która jest godzina w danym miejscu na świecie. Aplikacja to więcej niż tylko zegar wielu stref czasowych. Technologia DaylightClock pozwala zrozumieć różnice czasu, dzień i noc porównane między miastami. Program umożliwia ustawienia alarmów dla każdej strefy czasowej. Zaledwie jednym ruchem palca po ekranie, możemy przejść bezpośrednio do dowolnej daty i czasu.

PolyClock

PolyClock2

blog comments powered by Disqus
Aplikacje Biurowe Android