PODPOWIEDZI:

Czy Telewizja Zostanie Pogrzebana Przez Internet?

Czy Telewizja Zostanie Pogrzebana Przez Internet?

W dzisiejszych czasach kontakt z telewizją mamy na każdym kroku. Towarzyszy nam nie tylko w naszych domach, ale i na dworcach, w hotelach czy innych miejscach użyteczności publicznej. Jest ona już stałym medium towarzyszącym ludzkości.

Multiscreening, czyli jednoczesne używanie co najmniej dwóch urządzeń (np. oglądając telewizję surfujemy po internecie przez smartfona czy laptopa), stało się w dzisiejszych czasach bardzo powszechne. Szacuje się, że 73% Polaków, 75% mieszkańców Wielkiej Brytanii, oraz 77% obywateli Stanów Zjednoczonych przyznaje się do multiscreeningu.

W marcu tego roku firma SeeSpace udostępniła urządzenie pozwalające na projekcję dodatkowych informacji na ekranie telewizora. Dzięki temu można korzystać z social mediów przy jednoczesnym wyświetlaniu newsów dotyczących oglądanego materiału telewizyjnego. Projekt zaskoczył wszystkich, łącznie z twórcami - zebrał ponad 70% pieniędzy więcej niż początkowo zakładano. Świadczy to o tym, że telewizja przestała nam wystarczać jako najważniejsze media zapewniające rozrywkę. Bez wątpienia stała się ona medium towarzyszącym, to znaczy że czynności które na co dzień wykonujemy w domu (jak na przykład prasowanie, gotowanie, itp) robimy przy włączonym telewizorze.

Measy B4A

Użytkownikom jednak przestała wystarczać telewizja sama w sobie. W zastraszającym tempie wzrasta zainteresowanie telewizji połączonych z Internetem. Głównym powodem ku temu jest możliwość personalizacji - dzięki serwisom VOD możemy oglądać program czy serial na jaki w danym momencie mamy ochotę, nie ograniczając się do tego co akurat jest nadawane w telewizji.

» 8 Rzeczy, Które Powinieneś Wiedzieć O Nowych iPhone'ach

Na przeciw potrzebom użytkowników, którym standardowa telewizja nie wystarcza, wychodzą producenci urządzeń Smart TV. Pozwalają one na pełną personalizację, a pracując pod kontrolą Androida dają możliwość korzystania na telewizorze z szerokiej palety aplikacji znanych ze smartfonów czy tabletów.

Measy B4A

Wbrew przewidywaniom telewizja w dzisiejszych czasach ciągle ma się dobrze i nie zapowiada się na jej koniec. Towarzyszy ludziom w banalnych, codziennych sytuacjach. Jednak mimo wszystko musi zaadaptować się do wymogów współczesnych czasów, dlatego ewoluuje. Pomimo ogromu mediów w dzisiejszych czasach, telewizja wciąż jest łatwo przyswajalnym źródłem wiedzy.

blog comments powered by Disqus
Czy Telewizja Zostanie Pogrzebana Przez Internet?