PODPOWIEDZI:

8 Rzeczy, Które Powinieneś Wiedzieć O Nowych iPhone’ach

8 Rzeczy, Które Powinieneś Wiedzieć O Nowych iPhone’ach

Dziś jest wielki dzień dla fanów Apple, firma wprowadza błyszczący, nowiuśki iPhone. Właściwie, Apple wprowadza dwa nowe telefony iPhone: iPhone 6 o zwykłym rozmiarze i nowe, większe iPhone 6 Plus. Nowe smartfony trafią do sprzedaży 19 września.

Oto osiem rzeczy, które musisz wiedzieć o tych telefonach:

1. Są to największe w historii, najcieńsze iPhone

Telefon jest w dwóch wersjach, 4,7-calowy iPhone 6 i 5,5-calowy iPhone 6 Plus.

iPhone Modele

Oryginalny iPhone w 2007 roku miał ekran 3,5 cala, mierząc po przekątnej. Apple stoi na stanowisku, że rozmiar iPhonów - iPhone 3G, 3GS, 4 i 4S od kilku lat, są tej samej wielkości i kształtu. W 2012 roku, firma Apple wypuściła na rynek iPhone 5, który miał taką samą szerokość, ale był nieco wyższy, zwiększając tym samym ekran telefonu do 4 cali. iPhone 5S był takiego samego rozmiaru jak iPhone 5. iPhone 6 natomiast, posiada największy rozmiar ekranu w historii iPhone. Większy rozmiar oznacza więcej pikseli, a zatem tym więcej aplikacji, z którymi można pracować. iPhone 5 miał rozdzielczość ekranu 640 na 1136. Nowe telefony posiadają rozdzielczość do 750 przez 1334 i 1080 przez 1920, odpowiednio. W tym samym czasie, to będą najcieńsze iPhone do tej pory: będą miały odpowiednio 6.9mm i 7.1mm, w porównaniu do 7.6mm w iPhone 5S.

2. Apple dogania androidowy świat

Podczas gdy Apple pozostał przy tym samym rozmiarze, inne ekrany rosły. Obecnie jednym z najlepiej sprzedających się smartfonów z systemem Android jest Samsung Galaxy S5. Posiada on 5,1-calowy ekran o rozdzielczości 1920 na 1080.

Ogłoszenie firmy Apple. S5 ma jeszcze większego kuzyna, Galaxy Note, z wyświetlaczem 5,7-calowym w tej samej rozdzielczości 1080 na 1920. Urządzenia te są na granicy telefonów i tabletów, zostały nazwane tym samym przez prasę technologiczną "phablets". I mimo, że jak dotąd, może to być największy iPhone, wciąż jest mniejszy niż te największych telefony z systemem Android. Mniejszy iPhone 6 nadal ma mniej pikseli w porównaniu do konkurencyjnych Androidów.

3. Apple utrzymuje, że to najbardziej wydajne i energooszczędne iPhone’y jak dotychczas

iPhone 6 i 6 Plus będą wykorzystywać zupełnie nowy, zaprojektowany przez Apple procesor o nazwie A8. Według Apple, ma 2 miliardy tranzystorów, co sprawia, że działa 25 procent szybciej dla zwykłych zadań obliczeniowych i 50 procent szybciej w przypadku grafiki. Jednocześnie, Apple podkreśla, że nowe telefony będą miały nieco lepszą żywotność, gdy chodzi o baterię. Czas przeglądania WIFI został zwiększony od 10 godzin dla iPhone 5 s do 11 godzin dla iPhone 6 (do 12 godzin na 6 plus). Sprawa staje się tym poważniejsza, że Apple utrzymuje, iż można rozmawiać przez telefon przez 14 godzin na iPhone 6 i aż o 24 godzin z iPhone 6 Plus, w porównaniu do zaledwie 10 godzin w przypadku poprzedniego iPhone.

4. Będą kosztować mniej więcej tyle samo co stare modele

iPhone 6 będzie kosztować 199 dolarów za model low-end z 16 GB pamięci. To powoduje wzrost ceny do 299 dolarów za 64 GB i 399 dolarów modelu do 128 GB. (Wszystkie te ceny są z umową bezprzewodową.) Jeśli chcesz większy rozmiar iPhone 6 Plus, będziesz musiał zapłacić 100 dolarów ekstra: jest to 299 dolarów za 16 GB modelu, podczas gdy za model z pamięcią 128 GB zapłacisz do 499 dolarów. Zgodnie z polityką firmy, i tym razem, Apple będzie nadal sprzedawać stare modele po niższej cenie. iPhone 5S będzie sprzedawany za 99 USD, podczas gdy iPhone 5C będzie darmowy wraz z podpisaniem umowy.

iPhone 6 Ceny

Doom Uruchomiony Na Drukarce? – To Możliwe!

5. Nowy iPhone będzie robił lepsze zdjęcia

Aparat w iPhone 6 będzie mieć kilka ulepszeń w stosunku do swojego poprzednika. iPhone 6 (i 6 Plus) posiadać będzie nowy czujnik, który umożliwi aparatowi ustawianie ostrości dwukrotnie szybciej od poprzednich iPhone'ów. Więc jeśli będziesz chciał szybko użyć telefonu w celu zrobienia zdjęcia, jest mniej prawdopodobne, że próba ta zakończy się rozmytą migawką. Nowy iPhone obsługuje także nową funkcję wideo w zwolnionym tempie. Możesz wziąć wideo przy 240 klatkach na sekundę, a następnie zwolnić, aby zobaczyć je po ułamkach. Nowe telefony również wspiera "burn selfies." Dzięki tej funkcji, można zrobić kilka zdjęć w sekwencji, a następnie przeglądać je, aby wybrać ten, który najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Wreszcie, iPhone 6 Plus - ale nie ten regular iPhone'a 6 - oferuje optyczną stabilizację obrazu. Czasami użytkownicy mogą nieznacznie poruszyć aparatem w momencie robienia zdjęcia, co prowadzi do rozmazania. Optyczna stabilizacja obrazu automatycznie wykrywa takie zachowanie i kompensuje te ruchy, pomagając stworzyć krystalicznie czysty obraz.

6. iPhone 6 oferuje nowy sposób na zakup rzeczy jednym kliknięciem

Komunikacja bliskiego pola, lub NFC, to technologia, która pozwala zamienić dane urządzenia, poprzez wzajemną styczność tych urządzeń. Ta technologia nie jest już totalnie nowa –jest dostępna w niektórych telefonach z systemem Android od 2010 roku - ale do tej pory, nie była intensywnie wykorzystana. Apple ma nadzieję to zmienić podczas nowej funkcji wykorzystywania płatności mobilnych.

Dzięki temu urządzeniu będziesz mógł korzystać z informacji o karcie kredytowej, które już masz w pliku z konta iTunes, lub też dodać kilka nowych. Wtedy wystarczy okazać urządzenie sprzedawcy zamiast korzystać z karty płatniczej, a płatność zostanie wysłana za pośrednictwem firmy Apple, co następnie obciąży rachunek bankowy. Podkreśla się,, że ideą jest iż podczas tej transakcji kasjer nie dostanie numeru karty kredytowej - to wszystko będzie obsługiwane przez system płatności jednorazowych i "dynamicznego kodu bezpieczeństwa ". A zatem możemy liczyć na ochronę prywatności. To jest przypuszczalnie elementem wyróżniającym Apple od innych dużych firm technologicznych, takich jak Google, Facebook i Amazon, z których wszystkie są mocno zaangażowane w gromadzenie informacji użytkownika zbioru jako podstawowy element swojej strategii biznesowej.

7. iPhone 6 oferuje szybsze i bardziej wszechstronne możliwości sieciowe

Istnieją dwa sposoby komunikowania się poprzez iPhone z szerszym światem bezprzewodowo. Jednym z nich jest internet, standard sieci krótkiego zasięgu, która pozwala na komunikację z naszych sieciach domowych lub firmowych. Inne używa już zasięgu sieci komórkowych. iPhone 3G był pierwszym, który obsługuje szybsze sieci 3G. Niedawno, iPhone nadal został uaktualniony do sieci 4G co daj nam tym samym szybsze standardy, czasami nazywany jest LTE.

iPhone 6 i jego „brat” posiadają kilka znaczących ulepszeń w stosunku do możliwości sieciowych poprzednich smartfonów Apple. Po pierwsze, obsługuje więcej częstotliwości niż poprzednich iPhone’ach - 20 różnych pasm częstotliwości, co pozwoli mu działać w kilku krajach. Po drugie, używa techniki zwanej agregacji przewoźnika aby mogła ona korzystać z wielu pasm częstotliwości w tym samym czasie, co zdaniem Apple może prowadzić do prędkości do 150 Mbps, tj. 50 procent szybciej niż iPhone 5S. Wifi ma również znaczącą aktualizację. iPhone 6 obsługuje najnowszy standard WiFi, znany jako 802.11ac, który oferuje prędkość do trzech razy szybciej niż chipy wifi na iPhone 5S.

8. iPhone 6 będzie posiadał nową wersję iOS 8

W czerwcu, została zapowiedziana najnowsza wersja oprogramowania działającą na iPhone'a i iPada. Zostanie ona wydana w dniu 17 września 2014 r. Aktualizacja ma kilka ważnych funkcji: Bezproblemowa integracja z Mac i iPhone: Nasze życie cyfrowe jest wykorzystywane na wielu urządzeniach. Lepszych klawiatur ekranowych, nowa technologia zwana QuickType, próbuje odgadnąć słowo, które użytkownik będzie mógł wpisać obok. W przeszłości Apple iCloud pozwoliła konsumentom na synchronizację ich muzyki, kalendarzy i innych danych osobowych między ich komputery Mac, iPhone, i innych urządzeń. Ale teraz Apple konkuruje bezpośrednio z Dysku Google i Dropbox, wprowadzając iCloud Drive, usługę, która pozwoli użytkownikom na zapisywanie dowolnego pliku na jednym komputerze i automatycznie synchronizowanie ich z innymi urządzeniami.

Jailbreak iOS 7.1.2 W Kilku Prostych Krokach

blog comments powered by Disqus
8 Rzeczy, Które Powinieneś Wiedzieć O Nowych iPhone’ach