PODPOWIEDZI:

Blizzcon 2018 – Podsumowanie Konwentu

Blizzcon 2018 – Podsumowanie Konwentu

Blizzcon 2018 przeszedł do historii. Czas ochłonąć po konwencie i zabrać się za podsumowanie. Impreza dostarczyła sporo pozytywny emocji oraz pewien niesmak. Zapraszam do dalszej części artykułu!

Blizzard po raz kolejny dał swoim fanom, dwie możliwość wzięcia udziału w Blizzconie. Pierwszy sposób to przeżycia imprezy na żywo oraz drugi obserwowanie za pomocą strimów całego wydarzenia. Dlatego osoby, które nie lubią podróżować, mogły spokojnie oglądać konwent w domowym zaciszu. Ceremonia otwarcia oraz rozgrywki esportowe były transmitowane na otwartych kanałach. Spora część atrakcji odbywała się za „zamkniętymi drzwiami”. Te programy mogły oglądać osoby, które posiadły wirtualny bilet. W tym wypadku Blizzard spisał się kapitalnie. Transmisje nie zacinały się i obyło się bez poważniejszych problemów technicznych. Jednak główną atrakcją, miały być plany dotyczące gier. Dlatego skupię się na elektronicznej rozgrywce od Blizzarda.

Sztandarowe serie

Overwatch

Dużo zostało poświęcone grze Overwatch. Zapowiedziane zostały oficjalne zestawy LEGO oraz płatki śniadaniowe Lucjoszki. Jednak samych graczy te informacje mogły niezbyt interesować. Do gry już wkrótce trafi 29 postać Ashe. Kowbojka wyposażona jest: w strzelbę, która posiada dwa tryby strzału, nosi ze sobą dynamit, na bliski kontakt może korzystać z olbrzyma i towarzyszy jej omnik B.O.B. Przedstawiono zarys fabularny postaci oraz film animowany z Ashe w roli głównej. Już wkrótce Kowbojka trafi na serwery testowe, a następnie zadebiutuje w grze. Najnowsza bohaterka skradła najwięcej czasu, który był poświęcony grze Overwatch. Nie pokazano zbliżających się map czy nowych trybów rozgrywki. Trochę mało jak na tak wielką grę. Rok temu gracze otrzymali nową mapę, bohaterkę i skórki do pozostałych herosów.

Overwatch Ashe

Warcraft 3: Reforged

Bardzo pozytywne wrażenie wywarła na mnie zapowiedź Warcraft 3: Reforged. Będzie to remake kultowej trzeciej części Warcrafta. Twórcy od podstaw przygotowali nową oprawę graficzną. Wszystkie modele postaci i jednostek zostały stworzone od podstaw. Widać to już po pierwszych trailerach i aspekt graficzny robi wrażenie. Powrócą wszystkie kampanie znane z podstawki oraz dodatku. W znaczący sposób zmieni się tryb multiplayer. Odżyje za sprawą nowej gry i na pewno będzie oferował wiele trybów rozgrywki. Remaster Warcrafta 3 bardzo chciałem zobaczyć i to co zostało zaprezentowane przekonało mnie. Nowy tytuł to nie tylko podbicie tekstur do rozdzielczości 4K, a stworzenie czegoś nowego bazując na oryginale. Warcraft 3: Reforged pojawi się w 2019 roku i już nie mogę się doczekać, aby móc zagrać.

Heroes of the Storm

Pozostałe sztandarowe serie otrzymały aktualizację. Heroes of the Storm wzbogaci się Orfea, córkę Władcy Kruków. Jest to pierwsza bohaterka, która jest powiązana z uniwersum Nexusa. HotS w dużej mierze bazował na zapożyczonych postaciach z innych gier Blizzarda. Sama gra otrzyma własną tożsamość za sprawą rozwinięcia fabuły. Nowa postać to dopiero początek, jednak ważny krok w dalszym rozwoju HotSa. Oprócz tego sam tytuł czeka wiele poprawek i zmian. Szczególnie aktualizacji doczeka się system rankingowy i balans bohaterów. Orfea będzie postacią, którą otrzymają wszyscy uczestnicy Blizzconu 2018, kiedy trafi do gry. Inni gracze będą mogli ją wykupić za wirtualną walutę.

Heroes of the Storm Orfea

World of Warcraft

World of Warcraft jest świeżo po wydaniu dużego dodatku Battle of Azeroth. Było więc do przewidzenia, że autorzy nie pokażą zbyt wiele. Jednak potrafili zaskoczyć ogłaszając World of Warcraft Classic. Prawdziwy powrót do przeszłości! Wersja Classic będzie wierna grze wydanej 14 lat temu. Oryginalna część WoW, którą nie wszyscy pamiętają. Rozgrywka pozbawiona będzie dodatków fabularnych i ma przypominać dawne doświadczenie. Spora część fanów domagała się serwerów klasycznych. Takich, które przypominały graczom początki marki. Twórcy w końcu spełnili marzenia graczy z całego świata, zapowiadając powrót do korzeni. World of Warcraft Classic ma pojawić się w wakacje 2019 roku. Z przyjemnością zanurzyłbym się w klasyczną odsłonę, poznając grę od podstaw.

Polecane zestawy komputerowe! |►

Diablo Immortal

Czas na łyżkę dziegciu w beczce miodu. Nie wszystko co zostało zaprezentowane spodobało się wieloletnim fanom. Nowy Diablo Immortal będzie grą mobilną, która trafi na smartfony. Olbrzymia ilość graczy wyraziła swoje niezadowolenie w komentarzach. Można zaobserwować niskie oceny pod oficjalną zapowiedzią Diablo Immortal w serwisie YouTube. Immortal nie jest grą na którą czekali fani. Nasze oczekiwania były znacznie większe od gry mobilnej. Większość spodziewała się kolejnego dodatku do Diablo 3, ewentualnie samej zapowiedzi Diablo 4. Niestety nic takiego nie miało miejsca. Diablo Immortal ma trafić na Androida i iOSa, prawdopodobnie w przyszłym roku. Na razie data premiery nie jest jeszcze znana, jednak warto poczekać do premiery gry. W końcu za serię odpowiedzialny jest Blizzard i wątpię, aby chcieli splugawić swoją jedną z największych marek.

StarCraft

StarCraft także miał swoje pięć minut na scenie. Niestety nic nie zostało zapowiedziane. Seria w tym roku obchodziła 20 rocznicę powstania. Gracze otrzymali StarCraft: Remastered, fani mogli śledzić zawody esportowe na strimach.

Gry firm trzecich

Destiny 2

Blizzard nie wyklucza współpracy z nowymi developerami. Pierwszą z zewnętrznych firm jaką niebiescy zagościli na Battle.necie jest Bungie. Firma odpowiedzialna za Destiny 2 także była obecna na Blizzconie 2018. Niestety nie powiedzieli nic nowego. Praktycznie potwierdzili swoje plany na zbliżający się rok 2019. Szykują dwa duże rozszerzenia, które będą darmowe dla osób posiadających roczną przepustkę sezonową. W Destiny 2 pojawią się także mniejsze darmowe dodatki. Najważniejszą wiadomością jest ofiarowanie podstawki Destiny 2 wszystkim graczom. Wystarczy posiadać konto w usłudze Battle.net oraz przypisać grę do 18 listopada. Przypomnę, że Destiny 2 na konsole było już od jakiegoś czasu ofiarowane użytkownikom abonamentów. Ofiarowanie gry innym użytkownikom to dobry krok, który może mieć wpływ na jakość przyszłych rozszerzeń.

Call of Duty Black Ops 4

Trochę rozczarowujące może być brak informacji na temat Call of Duty Black Ops 4. Activision nie zdradził żadnych planów, na temat przyszłości gry. Nie zostały zapowiedziane żadne dodatki czy wydarzenia. Pomimo, że CoD jest dostępny w usłudze Battle.net od października tego roku.

Call of Duty Black Ops 4

Podsumowanie

Blizzcon 2018 dostarczył wiele pozytywnych emocji. Przed startem konwentu oczekiwania były dość wysokie. Spora część fanów czekała na nowe Diablo. Co prawda Diablo Immortal powstaje, jednak nie jest to produkt, na który czekali fani. Zdecydowanie na plus należy wymienić powstającą gry Warcraft 3: Reforged i World of Warcraft Classic. Do sieciowych tytułów trafią nowe bohaterki, za równo do Overwatcha i Heroes of the Storm. Hearthstone natomiast otrzyma nowe wydarzenie sezonowe. Nie pojawiła się żadna nowa marka od Blizzarda czy powrót innych zapominanych serii tego studnia. Jeżeli miałbym ocenić Blizzcon 2018 wystawiłbym ocenę 4 na 5. Spory niedosyt pozostawił Diablo Immortal, który przyćmił pozostaje zapowiedzi. Plany Blizzarda są już znane, nam graczom pozostaje poczekać na wprowadzenie zmian do gier, które tak bardzo kochamy.

blog comments powered by Disqus
Blizzcon 2018 – Podsumowanie Konwentu