PODPOWIEDZI:

Aplikacje Android Przydatne w Podróży

Aplikacje Android Przydatne w Podróży

Okres wakacji to niewątpliwie czas wzmożonych podróży. Każdy jak tylko może stara się maksymalnie wykorzystać ten okres na rozmaite wycieczki. Dziś przyjrzymy się aplikacją, które ułatwią nam nasze podróże. Chcemy Wam przedstawić listę ciekawych programów pod system Android, które są bardzo przydatne w okresie urlopu.

PetroKumpel

To bardzo przydatna aplikacja, zwłaszcza teraz kiedy ceny paliwa z powodu zawirowań na rynkach światowych, szybują ciągle w górę. Program przydaje się również w momencie kiedy podróżujemy po obcych nam miejscach, a musimy znaleźć stację benzynową. Już nie musimy błądzić na nieznanym terenie w poszukiwaniu paliwa, wystarczy mieć smartfona z systemem operacyjnym Android i aplikację PetroKumpel. Głównym zadaniem aplikacji jest wyszukiwanie najbliższych stacji benzynowych. Oprócz tego na wyświetlonych stacjach, możemy porównać aktualne ceny paliwa. Musimy jednak pamiętać, że baza danych zawiera ponad 6500 różnych stacji i jest ciągle aktualizowana przez użytkowników na podstawie własnych doświadczeń. Każda osoba posiadająca tą aplikację może sama dodać nie znajdującą się jeszcze w bazie stację. Oprócz tego każdy może wprowadzić aktualną cenę na stacji.

PetroKumpel 2

PetroKumpel

Transportoid

Jest to aplikacja dzięki której możemy sprawdzać rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. Możemy tutaj wyszukiwać różne połączenia, lokalizować przystanki, wszystko z zastosowaniem technologii GPS. Warto nadmienić, że nie wszystkie funkcje dostępne w programie są darmowe. Poniżej przedstawiamy Wam tabelę, w której widzimy jakie opcje znajdują się w wersji płatnej i jakie w wersji darmowej.

Transportoid3

Twórcy programu Transportoid zapowiadają oddanie 20 % zysków z płatnej wersji na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. W programie mamy informacje dotyczące rozkładów jazdy w około 50 polskich miastach. Rozkłady mogą być aktualizowane i dodawane przez samych użytkowników. W programie możemy również określić przystanek początkowy i końcowy, określić szacunkowy czas podróży i koszt.

Transportoid

Złap Taxi

To doskonała propozycja dla tych osób, które znalazły się w obcym mieście, a chcą skorzystać z taksówki. Jak wiadomo, branie taksówki na przykład pod dworcem nie zawsze jest bezpiecznym rozwiązaniem, ponieważ możemy zapłacić bardzo wysoki rachunek. Zamawiając zaś taksówkę telefonicznie musimy znać numery sieci taksówkowych. Z taką właśnie funkcją wychodzi program Złap Taxi. W aplikacji znajduje się baza telefonów do niemal 400 różnych korporacji przewozowych, znajdujących się w 60 największych miastach Polski. Oprócz samych numerów, znajduje się tutaj również informacja o cenie początkowej w danej sieci, a także stawce za kilometr. W połączeniu z systemem GPS aplikacja sama odnajduje nasze miejsce pobytu i sama proponuje spis najbliższych firm przewozowych. Kiedy wybierzemy już firmę, obok niej mamy zieloną słuchawkę. Po jej naciśnięciu dzwonimy pod numer taxi i ją zamawiamy.

Złap Taxi

Yanosik

To program stworzony z myślą o kierowcach, dzięki któremu możemy uniknąć mandatów i możemy zostać powiadomieni o różnych niebezpieczeństwach, które czekają na drodze. Program ten jest wyposażony w scentralizowaną bazę danych, ale również sami użytkownicy mogą wprowadzać różne aktualne informacje. Dzięki czemu użytkownicy, którzy sami są kierowcami, mogą ostrzegać innych kierowców o zdarzeniach na drodze. Podczas jazdy, kiedy mamy włączoną aplikację Yanosik, program wysyła nam informacje głosowe ostrzegające o zagrożeniach na drodze. Program wysyła nam te informacje odpowiednio wcześniej, informując o odległości od zdarzenia. Dzięki aplikacji kierowca odpowiednio wcześniej może być poinformowany o fotoradarach, patrolach drogowych, o wypadkach i korkach.

Yanosik

Google Maps

Aplikacja powinna być pozycja obowiązkową dla każdej podróżującej osoby. Program zawiera szczegółowe mapy, które możemy również wyświetlić w postaci zdjęć satelitarnych. Dodatkowo Google poinformowało niedawno o nowej funkcji w aplikacji polegającej na pobieraniu map danego terenu "na zaś". Pozwala to wyświetlić mapy pobranego obszaru bez konieczności dostępu do internetu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich turystów lubiących piesze wędrówki. Funkcja ta pozwala na pobranie tylko map, bez widoku satelitarnego. Pobrana paczka z mapami zwiększa szybkość przeglądania obszaru, przez co ograniczmy czas potrzebny przy korzystaniu z mapy z wykorzystaniem internetu.

Google Maps

blog comments powered by Disqus
Aplikacje Android Przydatne w Podróży