PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Do Czego Służy Test Flight?

Do Czego Służy Test Flight?

Kiedyś testowanie aplikacji na platformie iOS, nie należało do najprzyjemniejszych zajęć. Na szczęście twórcy systemu operacyjnego, poszli po rozum do głowy i stworzyli znakomite narzędzie do testowania. Tym właśnie zajmuje się aplikacja Test Flight. W artykule możesz dowiedzieć się więcej oraz jak z tego korzystać.

TROCHĘ HISTORII

Kiedyś do testowania aplikacji na iPhonie czy iPadzie, konieczny był kod UDID urządzenia. Następnie ten ciąg znaków, wysyłaliśmy do deweloperów. W ten sposób mogliśmy uruchomić apkę, na naszym sprzęcie. Dość proste rozwiązanie, jednak posiadało sporo ograniczeń. Deweloperzy musieli sami dostarczać nam odpowiednie pliki, o rozszerzeniu ipa, drogą elektroniczną. Nie mogliśmy pobrać gry czy też aplikacji, bezpośrednio z App Store. Zabrakło także systemu, do zgłaszania błędów podczas działania apki. Kiedy już autorzy poprawili swój produkt, musieli na nowo przesyłać nam kolejny bulid. Ten w zależności od złożenia aplikacji, mógł ważyć nawet około 1Gb. Nie muszę chyba mówić jaki to stanowi problem, w przypadku wysyłania aplikacji, jako załącznik do wiadomości e-mail, wielu osobom.

Sprawdź Cenę iPhone 6!

JAK JEST TERAZ?

Na szczęście teraz jest zdecydowanie łatwiej, deweloperzy mają większą kontrolę na testowaną aplikacją. Mogą przypisać jednocześnie nawet do tysiąca różnych urządzeń. Wystarczy, że poda im się nasz adres Apple ID. Otrzymamy wtedy specjalny link, który musimy aktywować. Kolejnym krokiem, będzie pobranie darmowej aplikacji Test Flight. Znajduje się ona w App Store. Kiedy już pobierzemy aplikację i ją uruchomimy, powinniśmy widzieć listę dostępnych aplikacji, które możemy testować. Wystarczy teraz pobrać interesujący nas obiekt. W międzyczasie możemy przeczytać co developerzy zmienili w danej wersji oraz kiedy ma się pojawić następna. W przypadku wypuszczenia kolejnego builda aplikacji, jesteśmy informowani powiadomieniem na telefonie.

CO SIĘ ZMIENIŁO?

Tak naprawdę zmieniło się bardzo dużo. Teraz jest lepsza komunikacja, na drodze deweloper i tester. Twórca dokładnie wie, komu udostępnia swoją aplikację, wysyłając w jedno miejsce program, jest dostępny dla wszystkich pozostałych użytkowników. W ten o to sposób pobranie i testowania aplikacji, jest niezwykle proste. Wystarczy podać tylko konto użytkownika Apple, tak zwane Apple ID.

Etui Do iPada Air - W Dobrej Cenie!

JAK ZOSTAĆ TESTEREM?

To już zdecydowanie trudniejszy proces. Musimy mieć pojęcie, o tym jak tworzy się aplikację, lubić matematykę, kryptografię i mieć do tego zapał. Mile widziane jest poznanie jakiegoś języka programowania. Łatwiej będzie szukać luk w aplikacji, kiedy będziemy przewidywać sytuacje, które programista mógł pominąć. Testerzy to zazwyczaj ludzie z powołania, lubiący swoją pracę i nie zamieniliby jej na żadną inną. Czasami szczęście może się do nas uśmiechnąć. Warto szukać na przeróżnych forach twórców, którzy szukają chętnych do testowania aplikacji. Dobrym rozwiązanie jest także, napisanie wiadomości do naszego ulubionego mobilnego dewelopera.

Jak Zrealizować Kod W App Store

blog comments powered by Disqus
Do Czego Służy Test Flight?