PODPOWIEDZI:

Epson EcoTank L3110 i L4160 - Oszczędne drukarki na Święta

Epson EcoTank L3110 i L4160 - Oszczędne drukarki na Święta

W tym materiale zaprezentujemy Wam możliwości drukarek Epson EcoTank, które charakteryzują się niskim kosztem wydruku i niewielkim rozmiarem. Zobaczcie, jaką jakość oferują te biurowe maszyny 3w1!

Boże Narodzenie jest definitywnie świętem kojarzonym z rodzinnymi spendami, ucztami przy jednym stole i pięknymi dekoracjami. W tym materiale chcemy Wam pokazać sprzęt, który pozwoli wszystkie te niezapomniane momenty uwiecznić na papierze, a przy okazji pomoże Wam w przygotowywaniu Wigilijnych potraw.

Epson L3110 i L4160 - drukarki tanie w utrzymaniu

Może Wam się wydawać, że drukarka nie jest specjalnie oszałamiającym prezentem na Święta, w końcu wielu kojarzy się ona z pracą, jednak podczas tych paru wolnych dni przemienić ją możecie w narzędzie do uwieczniania przepisów, czy wreszcie samych zdjęć, które cykniecie swoim najbliższym. Często takie fotki są potem przesyłane mailami, i w sumie nie ma w tym nic złego, ale otrzymanie do rąk gotowego już zdjęcia na pewno ucieszy mniej technologiczną starszyznę.

Zobacz ceny tego sprzętu:

Epson L3110 i L4160 wydruk foto

Na te potrzeby odpowiedzieć Wam może Epson modelami EcoTank L3110 i L4160, jako że obie te drukarki oferują odporny na zamoczenie i rozmazanie czarny tusz oraz bezramkowy druk zdjęć. Tą drugą będziecie mogli nawet drukować wprost z telefonu przez sieć Wi-Fi, więc każdy za pomocą aplikacji uwieczni swoje fotki bez większego problemu.

Epson L4160 - aplikacja mobilna

Sama jakość wydruków także stoi na niezłym poziomie, jako że Epson w swych konstrukcjach zastosował wiodące rozwiązania, w tym autorską głowicę Micro Piezo. Bez niej nasza foto choinka pewnie wyszłaby gorzej, a świąteczne przepisy spłynęłyby po stronach w zapomnienie.

Epson L4160 - drukarka z wyświetlaczem LCD

W Epson EcoTank L4160 znalazł się nawet wyświetlacz LCD, którym w łatwy sposób obsłużycie jej funkcje. Możecie nawet wydrukować coś bezpośrednio z karty pamięci, bo na obudowie znalazł się dla niej slot.

Epson EcoTank - sposób aplikacji tuszy i wydajność

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to jak już pewnie zdołaliście zauważyć, Epson EcoTank L3110 jest bardziej kompaktowym urządzeniem, które wpasuje się w każdą przestrzeń. Tą miniaturyzację zawdzięczamy integracji pojemników w obudowę.

Epson L3110 - drukarka z EcoTank

Te z kolei napełniane są specjalnymi buteleczkami, które zaprojektowano w taki sposób, aby nigdy nie pomylić się przy wlewaniu, bo mają inne kształty nasadek. Zastosowano także specjalne zaworki, które nie pozwolą Wam niczego rozlać, bo jak widzicie, wlewanie atramentów odbywa się poprzez postawienie butelki na sztorc.

Epson L3110 i L4160 - jak dolać tusz

W EcoTank L4160 zastosowano te same rozwiązania, jednak pojemniki są już trochę wysunięte, więc i gabaryty lekko wzrosły.

Epson L4160 -drukarka tania w utrzymaniu

Oprócz tego mamy oczywiście funkcje skanowania i kopiowania, więc oba modele można śmiało nazwać 3w1, choć przy droższej propozycji mamy nieco lepszą rozdzielczość skanu i opcję druku dwustronnego.

Obie atramentówki od Epsona mają także wyjątkowo niski koszt drukowania, jako że za 100 stron kolorowego wydruku przyjdzie Wam zapłacić około 2 zł, a przy monochromatycznym ta kwota obniży się o połowę.

Epson L3110 i L4160 - zestaw startowy tuszy

Jeżeli zdecydujecie się na którąś z dzisiejszych propozycji, to w zestawach otrzymacie oczywiście atramenty startowe. Te starczyć powinny nawet na 3 lata drukowania, choć wszystko zależy od profilu użytkowania.

Cashback na drukarki Epson

Obie prezentowane dziś drukarki objęte są programem Cashback, który pozwoli Wam zaoszczędzić parę złotych przy zakupie. Przy L3110 w kieszeniach zostanie Wam 100 zł, a kupując L4160 dostaniecie 160 zł zwrotu. Macie także opcję przedłużenia gwarancji do 3 lat na oficjalnej stronie producenta.

Epson L3110 i L4160 - podsumowanie

Poszukiwania przyzwoitej drukarki mogą z pozoru wydawać się łatwe, jednak wielu producentów oferuje tanie modele, które zachęcają konkurencyjną ceną, by potem zrujnować Was przy wymianie tuszy. Przy Epsonie sprawy mają się zupełnie inaczej, bowiem początkowa cena jest wysoka, jednak potem oszczędza się na każdej wydrukowanej stronie.

Epson L3110 i L4160- EcoTank

Jeżeli więc jesteście w potrzebie drukarki i skanera do biura, którego oszczędzać nie będziecie, to w ogólnym rozrachunku po paru latach będziecie znacznie do przodu, szczególnie w obliczu wydajności zestawu startowego. Nie są to jednak konstrukcje dla każdego, więc jeżeli chcesz zobaczyć więcej propozycji, sprawdź nasz ranking drukarek, w którym powinieneś znaleźć coś dla siebie.

Nagroda - Wydajność dla Drukarek EpsonNagroda - Jakość dla Drukarek Epson

blog comments powered by Disqus
Epson EcoTank L3110 i L4160 - Oszczędne drukarki na Święta
Autor: Paweł Rudy