PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Dlaczego nie wszyscy mają telefon komórkowy?

Dlaczego nie wszyscy mają telefon komórkowy?

Emporia przedstawiła wyniki przeprowadzonych badań, w których firma analizowała dlaczego niektóre osoby nie używają telefonu komórkowego. Zostało przebadanych 1075 osób w wieku powyżej 30 lat. Okazało się że 20,2 % z nich nie posiadała telefonu komórkowego. Poniżej przedstawiamy Wam wyniki badań, gdzie ankietowani wyjaśniają czemu nie posiadają telefonów komórkowych.

95,3% respondentów wyjaśniła, że wystarcza im posiadanie telefonu stacjonarnego. Połowa z nich (50,4%) stwierdziła, że dzwonienie z telefonu komórkowego jest zbyt drogie.

Część badanych przyznała że nie lubi być nieustannie "pod telefonem" Tak zdecydowanie stwierdziło 66,7 % badanych, a umiarkowanie 9,7 %. 86,7% ankietowanych nie widzi potrzeby aby korzystać z telefonu komórkowego.

70% respondentów stwierdziło, że telefony komórkowe wyposażone są w wiele skomplikowanych funkcji. 85,3 % stwierdziło, że telefony posiadają zbyt małe klawisze. 76,2 % twierdzi, że komórkowy telefon łatwo zgubić. Prawie ośmiu na dziesięciu respondentów (78,6%) zgadza się 
z tezą, że o telefonie komórkowym łatwo zapomnieć – np. aby zabrać go ze sobą wychodząc z domu…

Wyniki przeprowadzonego badania potwierdzają, że większość telefonów na rynku jest mocno skomplikowana dla przeciętnego konsumenta. Również brak wystarczającej informacji i wyjaśnień ze strony sprzedawców nie pomaga starszym klientom w podjęciu decyzji o zakupie telefonu komórkowego.

blog comments powered by Disqus
Dlaczego nie wszyscy mają telefon komórkowy?