PODPOWIEDZI:

Premiera nowych telewizorów LG OLED i Nano Cell

Premiera nowych telewizorów LG OLED i Nano Cell

Kilka dni temu mieliśmy okazję gościć na polskiej premierze nowych telewizorów LG OLED oraz Nano Cell TV. Na warszawskim wydarzeniu Koreańczycy zaprezentowali swoje propozycje na 2019 rok, którymi chcą pokazać, że będą mocno walczyć o pozycję lidera. Co mają do zaproponowania? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Na polski rynek LG wprowadza cztery serie telewizorów OLED - LG OLED ThinQ AI W9, LG OLED ThinQ AI E9, LG OLED ThinQ AI C9 i LG OLED ThinQ AI B9 w różnych wielkościach, od 55 do 75 cali, oraz aż pięć serii telewizorów Nano Cell TV - SM98, SM90, SM86, LG Nano Cell SM85 i SM82 występujące w wielkościach od 49 do nawet 86 cali.

Rozmiary ekranów w telewizorach LG OLED na 2019 rok

Seria

55 cali

65 cali

75 cali

LG W9

-

TAK

TAK

LG E9

TAK

TAK

-

LG C9

TAK

TAK

TAK

LG B9

TAK

TAK

TAK

Wielkości telewizorów LG Nano Cell TV na 2019 rok

Seria

49 cali

55 cali

65 caali

75 cali

86 cali

LG SM98

-

TAK

TAK

-

-

LG SM90

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

LG SM86

TAK

TAK

TAK

TAK

-

LG SM85

TAK

TAK

TAK

-

-

GL SM82

TAK

TAK

TAK

-

-

Telewizory różnią się oferowanymi wielkościami lub cechami zewnętrznymi, jednak wszystkie łączy to, co dla LG najważniejsze, czyli sztuczna inteligencja oraz odpowiadające za jej funkcjonowanie nowe procesory Alfa 7 i Alfa 9 drugiej generacji.

LG oled i nano cell na 2019 rok

Co nowego potrafią telewizory LG na 2019 rok?

W ofercie LG mamy do czynienia z nowymi możliwościami sztucznej inteligencji, która nie służy tylko do komunikacji z użytkownikiem, sterowania czy wyszukiwania informacji. W 2019 roku sztuczna inteligencja będzie zarządzała jakością obrazu i dźwięku odtwarzanego przez telewizory.

  • Opracowany przez LG algorytm uczenia się Deep Learning rozpoznaje obrazy, dzięki czemu procesor wie, w jaki sposób poprawić ich jakość i zapewnić lepsze wrażenia.
  • Nowe procesory wspierają funkcjonalność AI Picture wykorzystującą proces głębokiego uczenia opartego na wbudowanej, ogromnej bazie informacji wizualnych (ponad 1 mln). Rozpoznają one także jakość sygnału źródłowego i na tej podstawie dobiorą optymalne algorytmy, dzięki którym na ekranie telewizora wyświetlany jest zadziwiająco realistyczny obraz
  • LG zastosowało także nową funkcję AI Brightness, która mierzy natężenie światła w otoczeniu, dzięki czemu może określić oraz inteligentnie dostosować jasność obrazu do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Gdy natężenie światła rośnie, rozjaśniane są fragmenty obrazu, które tego wymagają, dzięki czemu wszystkie detale na ekranie pozostają wyraźne i dobrze widoczne. Nie musimy zatem martwić się, czy oglądamy film w samo południe, czy wieczorem, gdyż niezależnie od natężenia światła wyświetlany obraz będzie najwyższej możliwej jakości.
  • Nowa funkcjonalność AI Sound z nowym algorytmem LG pozwala na optymalne przetworzenie dwukanałowego dźwięku stereo na wirtualny 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Procesory α9, α7 drugiej generacji umożliwiają precyzyjne odtwarzanie dźwięku w zależności od rodzaju treści, co ułatwia m.in. odbieranie dialogów w filmach oraz programach telewizyjnych, a także zapewnia kinowe wrażenia dźwiękowe.

LG oled i nano cell na 2019 rok sterowanie

Nowe telewizory LG to centrum inteligentnego domu

Od 2019 r. LG wprowadziło jeszcze większą wygodę użytkowania dzięki zastosowaniu panelu Home Dashboard w nowych telewizorach. Integruje on wszystkie podłączone urządzenia przewodowo lub bezprzewodowo. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sterować produktami LG ThinQ – pralkami, lodówkami, klimatyzatorami, oczyszczaczami powietrza itd.

Home Dashboard pozwala również na sterowanie urządzeniami innych producentów skupionymi w organizacji Open Conectivity Foundation.

Panel pozwala sprawdzać czas pozostały do końca programu prania, regulować temperaturę klimatyzacji czy kontrolować pracę lodówki. Wszystko po to, by ułatwić monitoring, kontrolę i sterowanie inteligentnym domem.

LG oled i nano cell na 2019 rok obraz

Telewizory LG na 2019 rok - jakość obrazu

Pomimo postawienia wszelkich sił na rozwój telewizorów pod względem ich inteligencji LG nie zapomniało o jakości. Telewizory LG Nano Cell oferują bardzo dobrej jakości obraz i równomierne rozłożenie kolorów, dodatkowo bardzo mocne kąty widzenia, jeszcze lepszą czerń, jak i możliwie najlepszy efekt odwzorowania obrazów HDR.

Telewizory OLED ciągle pozostają na piedestale najlepszych wyświetlaczy na świecie. Idealna i nieskończona czerń nie mają sobie równych, a jakość kolorów to praktycznie niedościgniony ideał. Zapewne niedługo pojawią się w rankingu telewizorów.

Te słowa potwierdził też gość specjalny, którego spotkaliśmy na polskiej premierze – Marian Prokop, znany polski operator filmowy. W kilku słowach dla naszej redakcji potwierdził, że obraz z OLED-ów LG jest bardzo bliski do referencyjnych wyświetlaczy filmowców. To chyba najlepsza rekomendacja, która nie wymaga komentarza.

blog comments powered by Disqus
Premiera nowych telewizorów LG OLED i Nano Cell