PODPOWIEDZI:

Piekarniki przyszłości - modele na 2019 i 2020 rok

Piekarniki przyszłości - modele na 2019 i 2020 rok

Zastanawiałeś się, jak prezentują się nowości na rynku piekarników? Na targach elektroniki użytkowej w Berlinie czołowe firmy pokazały sprzęty na rok 2019 i 2020. Jakie piekarniki trafią do sklepów w najbliższym czasie?

Pojawiły się różne urządzenia największych producentów. Swoje piekarniki pokazał Samsung, Bosch i LG. Nie zabrakło również Candy i Hoovera, a także Siemensa. To sprzęty korzystające w większości ze starych sprawdzonych funkcji.

Piekarniki Candy i Hoover na 2019 i 2020 rok

Spółka Candy Group, do której należą marki Hoover i oczywiście Candy, pokazała parę interesujących urządzeń z tej kategorii. Piekarnik parowy Candy Smart Steam WIFI podąża za trendem urządzeń inteligentnych, wspierając aplikację Candy Simply-FI. To pozwala na zdalne sterowanie urządzeniem i dostęp do 200 dedykowanych przepisów, a także obsługi głosowej. Dodatkowa funkcja pary poprawi wypieki - zapewni na przykład chrupiącą skórkę w chlebie.

Najnowsze Piekarniki Candy

Piekarnik Hoover H-KEEPHEAT to nie mniej rozwinięte urządzenie. Wbudowana książka kulinarna i 20 automatycznych programów pieczenia to jedno, ale tym, co wyróżnia ten sprzęt, jest… system przechowywania potraw.

__________

Sprawdź aktualne promocje na Piekarniki ⤵️  

__________

Umożliwia zostawienie ich wewnątrz piekarnika nawet do 14 dni w temperaturze od 63 do 70 stopni Celsjusza. Oprócz tego modele z tej serii pozwalają na wolne pieczenie w niskiej temperaturze idealne do stylu sous-vide.

Hoover H-Keepheat Piekarnik

Samsung, Sharp i Bosch - inteligentne piekarniki wielozadaniowe

Wśród wystawców pojawił się też Samsung z piekarnikiem Dual Cook Steam Oven, Sharp z przemyślanym urządzeniem z serii Love2Cook i Bosch ze sprzętami z serii 8 Accent Line. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach?

Dual Cook Flex Samsunga to seria urządzeń dwudrzwiowych, które pozwalają na pieczenie i, co ważniejsze, kontrolowanie dwóch różnych potraw naraz bez mieszania się zapachów. Pierwszym modelem tej linii, zaprezentowanym na niemieckich targach, jest piekarnik Dual Cook Steam. Jak sama nazwa wskazuje, model korzysta z pary, aby zapewnić lepsze efekty przy pieczeniu na przykład chleba.

Samsung Dual Flex IFA 2019

Oczywiście ta funkcja działa indywidualnie w zależności od ustawionych parametrów dla wybranej komory. To oznacza, że w jednej części maszyny można przygotowywać chrupiące ciasto z parą, a w drugiej kurczaka w termoobiegu.

Piekarniki tej serii wspierają również system Steam Clean - to trwające 25 minut czyszczenie parą. Po tym czasie przypalone resztki jedzenia zmiękną, a użytkownik będzie mógł wytrzeć je łatwo ścierką.

Jeżeli kochasz gotować, to Sharp Love2Cook może być w sam raz dla ciebie. To inteligentny piekarnik, który aktywnie współpracuje z użytkownikiem. Ma wbudowane aż 150 funkcji automatycznego przygotowywania dań, a każdą można aktywować głosowo. Wszystko dzięki aplikacji kulinarnej Innit.

Sharp Love2Cook IFA 2019

Ta pozwala na korzystanie z Asystenta Google lub Alexy. Oprócz tego umożliwia dostosowanie tysięcy modułowych przepisów. Aplikacja określa również czas i ustawienia według potrzeb użytkownika, optymalizując jednocześnie zużycie energii. Pozwala także na utworzenie profilu dietetycznego i znalezienie przepisu odpowiadającego potrzebom domowników na bazie wybranych przez nich składników.

Oczywiście urządzenia pokazane przez Sharp korzystają też z innych technologii. Systemów takich jak Air Curtain (półka zabezpieczająca przed gorącym powietrzem przy otwieraniu piekarnika) czy program AirStream (pozwalający na pieczenie w czterech poziomach kilku różnych potraw dzięki szczelnym półkom i cyrkulacji powietrza w poziomie).

Jeżeli o niemieckiego producenta elektroniki użytkowej chodzi - Bosch również pokazał warte uwagi sprzęty. Piekarniki serii 8 Accent Line współpracują z aplikacją Home Connect i są wyposażone w sensor PerfectBake i dodatkową sondę Perfect Roast. Wszystko po to, aby ułatwić użytkownikowi walkę z różnego rodzaju potrawami.

Bosch Accent Line IFA 2019

Wspomniane sensory mierzą dane adekwatne do ciast lub mięs, korzystając ze sztucznej inteligencji, aby dostosować odpowiednio parametry pieczenia. Urządzenie w trakcie użytkowania uczy się pieczenia, a zebrane informacje wymienia z bazą danych.

Dzięki temu piekarniki z tej serii będą z czasem stawać się coraz wydajniejsze i lepsze w pomaganiu użytkownikowi upiec ciasto lub kurczaka. Producent planuje do wiosny 2020 wprowadzić sztuczną inteligencję do wszystkich piekarników serii 8 wspierających Home Connect, PerfectBake i PerfectRoast.

Piekarniki LG i Siemens - mało zmian

Warto również wspomnieć o tym, że na targach swoje piekarniki zaprezentowały firmy LG i Siemens. Ten pierwszy postawił na przyspieszanie pracy, a drugi na inteligentne rozwiązania. To właśnie inteligencja prawdopodobnie zdominuje każdy przyszły ranking piekarników.

LG pojawiło się na targach z urządzeniami z serii SpeedOven+. Maszyny współpracują z aplikacją ThinQ, co ma na celu znaczne przyspieszenie i ułatwienie prac kuchennych. Można nimi sterować za pomocą głosu dzięki współpracy z asystentami głosowymi Amazonu i Google. Urządzenia z tej serii inteligentnie dobierają czas i temperaturę pieczenia, zgodnie z wybranym przez użytkownika przepisem.

LG SpeedOven IFA 2019

Piekarniki Siemensa należą do eleganckich urządzeń. Widać to w modelach, które firma pokazała na tegorocznym IFA. Wśród ich możliwości warto wymienić szybkie nagrzewanie, cookControl z szeregiem automatycznych programów dostosowujących się do gotowanego pożywienia i 3D hotAir plus, który rozprowadza równomiernie ciepłe powietrze po całym piekarniku. To może nie nowe, ale przydatne funkcje.

Siemens piekarniki IFA 2019

Szczególnie może zainteresować funkcja ActiveClean, która dzięki wysokim temperaturom jest w stanie oczyścić wnętrze urządzenia z plam, które czasem występują po gotowaniu.

Na targach firma pokazała też piekarniki z serii iQ700, wyposażone w funkcje parowe. To ułatwia przygotowanie chrupkich potraw i umożliwia gotowanie sous-vide. Co jednak najważniejsze, pokazane na targach urządzenia są w stanie połączyć się z telefonem lub tabletem, co umożliwia między innymi sterowanie głosowe za pomocą asystentów Google i Amazona.

Nowości wśród piekarników na 2019 i 2020 rok

Jeżeli będziesz w tym lub przyszłym roku szukał nowego piekarnika - nie zdziw się, jeżeli okaże się inteligentny. Nowoczesne sprzęty potrafią dostosować się do twojej diety, zaproponować ci multum przepisów, a nawet do ciebie zagadać.

Najciekawiej zaprezentował się Hoover. Nowatorski piekarnik pozwalający na długotrwałe przechowywanie jedzenia w temperaturach w sam raz zabijających bakterie i pleśnie? To idealna opcja dla miłośników kuchni niekonwencjonalnej - na przykład czarnego czosnku. A wszystko w urządzeniu, które unitaskerem wcale nie jest. W końcu taki piekarnik może posłużyć do wielu różnych potraw i sous-vide. 

blog comments powered by Disqus
Piekarniki przyszłości - modele na 2019 i 2020 rok