PODPOWIEDZI:

Nowoczesne zmywarki - Technologie i modele na 2020

Nowoczesne zmywarki - Technologie i modele na 2020

Nowoczesne zmywarki na IFA 2019 zostały zaprojektowane w oparciu o wygodę użytkownika. W końcu zmywać nie lubi nikt, a przynajmniej nie ma zbyt wielu takich osób. Zastanawiasz się, w jaki sposób producenci tego typu urządzeń postanowili ci w tym pomóc? Sprawdź naszą relację z targów elektroniki użytkowej w Berlinie.

Producenci postawili na sprawdzone rozwiązania i funkcje inteligentne. Nadchodzące serie zmywarek będą więc nierzadko uczyć się jak optymalniej zmywać naczynia i zużywać mniej energii. To pozytywna zmiana, która przełoży się bezpośrednio na oszczędność.


 

Intuicyjny Sharp i cichy Bosch

Nowości pokazał przede wszystkim Sharp. Zaprezentowana zmywarka 1-Touch Pro jest w stanie pomieścić nawet 15 kompletów naczyń. Oprócz tego za sprawą funkcji IntelliWash sprawdzi rodzaj naczyń i ustawi każdy parametr zmywania tak, aby zagwarantować jak najlepsze efekty.

Obsługuje się ją prosto - za pomocą przycisku Start. Klasa energetyczna A+++ zapewni niskie zużycie energii, a najszybszy cykl przyspieszy pracę nawet do 14 minut. Oprócz tego producent chwali się też funkcjami AquaGlide (możliwość ręcznego sterowania dyszami zmywarki) i WaterBlade (dwie dodatkowe dysze zapewniają większą moc czyszczenia). To sprzęt, który na pewno pojawi się w wielu rankingach zmywarek.

Zmywarka Sharp 1-touch Pro

Równie nowocześnie prezentuje się Bosch. Pośród przedstawionych przez tego niemieckiego producenta produktów najbardziej odstaje seria Bosch SilenceEdition. Modele serii 6 są, jak twierdzi firma, najcichszymi zmywarkami na świecie. Uzyskują hałas na poziomie zaledwie 38 decybeli - można to przyrównać do odgłosów oddychania.

_______________________________

Sprawdź aktualne Promocje na: 

_______________________________

Poza tym nowe zmywarki Boscha wspierają Home Connect - aplikację łączącą inteligentne AGD w całym domu - i korzystają z technologii Zeolitowej ułatwiającej wysuszenie naczyń po zmywaniu.

Bosch Varioflex zmywarki na IFA 2019

Inteligentne i wydajne zmywarki Hoover i Candy

Warto również zwrócić uwagę na innych solidnych przedstawicieli tego segmentu urządzeń AGD na targach. Pojawiły się między innymi sprzęty Hoovera i Candy, oferujące niski pobór mocy w prawdopodobnie niskiej cenie.

Przede wszystkim pojawiły się zmywarki z serii Candy Brava o wysokiej klasie efektywności energetycznej i wsparciu SimplyFi, dedykowanej aplikacji producenta. Urządzenia te umożliwiają 39-minutowe cykle i dodawanie zapomnianych naczyń w trakcie trwania mycia.

Candy Brava IFA 2019

Hoover z kolei zaprezentował zmywarkę H-DISH 700 korzystającą z dobrodziejstw sztucznej inteligencji. Ze wsparciem aplikacji Hoover Wizard użytkownikowi łatwiej jest dobrać odpowiedni program dla naczyń. Poprawia to wydajność sprzętu, a co za tym idzie zmniejsza zużycie wody i prądu.

Hoover Wizard H-Dish 700

Samsung i Siemens - niewiele nowości

Samsung pokazał modele korzystające z najnowszych rozwiązań firmy. Na targi trafiły między innymi te z serii DW9000, DW7000 i DW4000. Sprzęty wspierają technologie WaterWall domywającą naczynia w każdej części zmywarki (ta w tym roku pojawiła się też w modelach 60-centymetrowych) i Zone Booster usuwającą uporczywe zabrudzenia.

Zmywarki Samsunga mają specjalne przegrody na sztućce, dzięki czemu użytkownik nie musi ich szukać po całej zmywarce. Poza tym poprawią też stan twojego portfela - zostały stworzone z myślą o niższym zużyciu prądu i wody.

Samsung zmywarka IFA 2019

Jeżeli o Siemensa chodzi - producent pochwalił się systemami, które już od jakiegoś czasu są dostępne w zmywarkach. Urządzenia są w stanie pokazywać pozostały czas pracy na podłodze za pomocą świateł punktowych, a także korzystają z technologii Zeolitowej, aby lepiej wysuszyć naczynia Zmywarki zaprezentowane na IFA wyposażono w VarioSpeed Plus przyspieszający cykl mycia i VarioFlex Pro pozwalający na lepsze dostosowanie kosza do wkładanych naczyń.

Zmywarki Siemens na IFA 2019

Zmywarki polskiej firmy Amica

Na koniec jeszcze coś od naszego rodzimego producenta. Amica również pokazała kilka zmywarek, prezentując rozwiązania, które już spotykaliśmy we wcześniejszych modelach tej firmy.

Najciekawszy jest system WaterSpinner. Ramię natryskowe znajdujące się pod górnym koszem obraca się podczas pracy i dociera wodą wszędzie tam, gdzie najczęściej mogłyby się ostać brudy. Oprócz tego maszyny do zmywania tej firmy wyposażono w kosz MaxiSpace przeznaczony specjalnie na sztućce i system TurboDrying suszący po pracy naczynia dzięki dodatkowemu układowi wentylatorów. 

Amica zmywarki na IFA 2019

Sercem urządzeń jest silnik Logic Drive 2.0 dopasowujący parametry pracy do programu i rodzaju naczyń, którego bezszczotkowa konstrukcja zmniejsza awaryjność i pobór prądu. To sprawia, że sprzęty z tej serii mają klasę energetyczną A+++. Miłym dodatkiem jest w nich też BlueDot pozwalający użytkownikowi na kontrolowanie procesu mycia za pomocą niebieskiego światła u spodu zmywarki.

Zmywarki na IFA 2019 - Podsumowanie

W nowych urządzeniach do zmywania naczyń na tegorocznych targach elektroniki użytkowej producenci postawili na sprawdzone rozwiązania. Pojawiło się kilka nowości, ale w gruncie rzeczy są to po prostu odświeżone serie dotychczas już wydanych zmywarek.

Przyszłoroczne maszyny będą jeszcze lepiej skomunikowane ze smartfonami i inteligentnym domem. Rzecz tyczy się zwłaszcza bardzo cichej serii Boscha, która poprzez Home Connect połączy się z aplikacją, pozwalając ci na zdalne sterowanie. Nie inaczej prezentują się sprzęty Hoovera i Candy - Wizard i SimplyFI posłużą do kontrolowania urządzeń tych firm na odległość - na przykład z salonu.

blog comments powered by Disqus
Nowoczesne zmywarki - Technologie i modele na 2020