PODPOWIEDZI:

VPS od nazwa.pl? Czy naprawdę warto?

VPS od nazwa.pl? Czy naprawdę warto?

Twój sklep internetowy się rozrasta? Czy być może zależy Ci na domenie, która będzie w stanie utrzymać sporą ilość danych? W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem okaże się prywatny serwer wirtualny. Od 2017 roku VPS-y oferuje nazwa.pl - największa w Polsce firma hostingowa. Czym jest VPS i jaka w tym zakresie jest oferta polskiego rejestratora domen? Dowiesz się poniżej!

VPS, czyli prywatny serwer wirtualny. Jest to oferta sprzedaży maszyny wirtualnej, w której usługodawca udostępnia fizyczną moc obliczeniową, by stworzyć użytkownikowi autonomiczny i wirtualny serwer, na którym będzie mógł składować swoje dane, tworzyć bazy i obsługiwać skomplikowane aplikacje.

Na komputerach, które fizycznie są w serwerowni, tworzy się maszynę wirtualną, która działa jak osobny system dla dedykowanego dla Ciebie serwera. Dzięki VPS masz praktycznie nieograniczony dostęp do swoich zasobów. Poza tym eliminuje wszystkie bolączki hostingu współdzielonego - od wspomnianego wcześniej dostępu do zasobów, przez niebezpieczeństwa związane ze współdzieleniem mocy obliczeniowej i pamięci, po instalowanie oprogramowania.

Zalety VPS od nazwa.pl

Przede wszystkim serwery od nazwa.pl opierają się na wirtualizacji KVM w systemach Linux. Kernel-based Virtual Machine to środowisko, w którym każda maszyna wirtualna posiada swój prywatny, zwirtualizowany sprzęt. Mowa tu o dysku twardym, karcie sieciowej czy karcie graficznej. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób prywatnych i firm, ponieważ dzięki pełnemu dostępowi do konta root masz całkowitą kontrolę nad swoim serwerem.

Od 9 grudnia 2020 roku nazwa.pl oferuje również VPS-y na systemach Windows Server. Te świetnie sprawdzą się na przykład do wykonywania zdalnie czynności biurowych. Tak samo, jak w przypadku Linuxa, dostęp jest szybki, łatwy i nieograniczony.

Należy wspomnieć, że VPS-y od nazwa.pl korzystają z dysków twardych NVM-e, które są dziesięciokrotnie szybsze od standardowych SSD-eków.

Do tego serwery są bardzo dobrze zabezpieczone przed atakami DDoS za pomocą sprzętowych firewalli FortiGate. W praktyce oznacza to stałe i stabilne połączenie, chronione przed atakami z zewnątrz. W ramach każdego fizycznego urządzenia tworzona jest ograniczona ilość maszyn wirtualnych, dzięki czemu może ona korzystać z pełni swojej mocy w każdej chwili.

Sprawdź aktualną ofertę VPS

VPS na nazwa.pl

Decydując się na usługę od nazwa.pl, twój serwer jest gotowy w 15 sekund od momentu zaksięgowania wpłaty. Otrzymujesz dostęp do panelu sterowania, który umożliwia Ci łatwy obsługę najważniejszych czynności. Reboot, zatrzymanie i ponowne uruchomienie serwera za pomocą jednego kliknięcia.

Co w ofercie?

W swojej ofercie firma ma 5 pakietów VPS, które różnią się od siebie specyfikacją. Podstawowym i najtańszym jest Basic, który oferuje 1 rdzeń słabszego z dwóch procesorów, 500 MB RAM-u i jedynie 10 GB pamięci.

VPS oferta w nazwa.pl

Pozostałe 4 nazwa.pl oferuje w dwóch wersjach - standardowej oraz speed, w zależności od wybranego procesora. Do dyspozycji są dwa Intel Xeony E5, z taktowaniem 2,2 GHz i 3,3 GHz. Są to kolejno oferty: Start, Biznes, Pro i Max

Cennik oferty speed naturalnie jest nieco droższy.

VPS od nazwa.pl oferta SpeedWystarczy wybrać odpowiednią dla siebie ofertę na stronie nazwa.pl/vps/, następnie wybrać czy kupujesz jako firma, bądź osoba prywatna.

Zakup serwera VPS od nazwa.plWtedy przeniesiesz się do zakładki, w której wybierasz okres, z jakiego chcesz korzystać z usługi i wybierasz jeden z 5 dostępnych systemów operacyjnych Linuksa, bądź 3 systemów Windows Server. Ostatnie, co pozostaje, to wypełnić swoje dane, jeśli wcześniej nie byłeś zarejestrowany w serwisie, i dokonać opłaty.

Dlaczego warto?

Nazwa.pl jest najbardziej doświadczoną tego rodzaju firmą w Polsce, działa od 1997 roku. Obsługuje największą ilość użytkowników w naszym kraju, to mówi samo za siebie. Pomimo ugruntowanej pozycji cały czas się rozwija, o czym świadczy chociażby zeszłoroczna wymiana serwerów. W 2020 roku ich usługa VPS Biznes została wyróżniona przez magazyn PC World. Tego samego roku nazwa.pl otrzymała statuetkę za najlepszą firmę hostingową roku, podczas gali IT Champions. Poza tym w razie problemów możesz skonsultować się z pomocą techniczną 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Jeśli więc zastanawiasz się nad wykupieniem prywatnego serwera wirtualnego, to właśnie nazwa.pl jest firmą, do której powinieneś się zwrócić. Warto przecież postawić na zaufanego dostawcę, z którego skorzystało już ponad milion użytkowników od momentu powstania!

Materiał powstał we współpracy z nazwa.pl

blog comments powered by Disqus
VPS od nazwa.pl? Czy naprawdę warto?