PODPOWIEDZI:

Trzydrzwiowa lodówka firmy Haier z UV? Jedna z ciekawszych na rynku!

Trzydrzwiowa lodówka firmy Haier z UV? Jedna z ciekawszych na rynku!

Miałem ostatnio okazję sprawdzić w praktyce lodówkę Haier z serii trzydrzwiowej. Model ciekawy, bo o niecodziennej budowie, bardzo ergonomiczny i wypełniony funkcjonalnościami. Osobiście najbardziej podoba mi się to, w jaki sposób dba o zdrowie użytkownika. Haier może pochwalić się jedynym takim rozwiązaniem na rynku do eliminowania bakterii i zarazków.

Właściwie najważniejszą kwestią w zwalczaniu bakterii i innych tego typu zarazków w przypadku owoców jest wystawienie ich na słońce. Jasne, można trzymać je w lodówce, ale trzeba pamiętać o tym, że nawet chłodne warunki nie powstrzymają rozwoju wszystkiego. No chyba żeby jakiemuś producentowi udało się zamontować UV w swoje urządzenie. Poznajcie lodówkę Haier A3FE742CGBJ.

Zobacz ofertę na Haier A3FE742CGBJ tutaj:

Haier A3FE742CGBJ w Media Expert

Budowa - funkcjonalna i ładna

Zanim jednak przejdę do samej kwestii higieny wnętrza - trzeba powiedzieć to i owo o budowie. Jest niecodzienna nie bez powodu. Trudno tego nie zauważyć. Design lodówki skręca w stronę eleganckiej prostoty, ale to, co na dole już zaskakuje. Do domów w końcu zwykle trafiają jednak jedno-, dwu- lub czterodrzwiowe modele. 

Szuflady Haier 3D

Model trzydrzwiowy firmy Haier podważa utarte schematy. Ma dosyć wyjątkową, ale nie mniej funkcjonalną, zamrażarkę. Od razu trzeba tu nadmienić, że mieści całkiem sporo - 307 litrów w lodówce i 129 litrów w zamrażarce. Spokojnie więc wystarczy nawet dla rodziny z dziećmi.

Co do frontu - są różne wybory. W tym konkretnym wariancie trzy, ale zamrażarka szufladowa występuje też w innych modelach, w wielu kolorach. Tutaj szczególnie przypadła mi do gustu elegancka czerń, ale i biel jest dosyć ładna dzięki szklanemu wykończeniu drzwi. Praktycznie można się w nich przeglądać. 

Podświetlenie w lodówce Haier A3FE742CGBJ

Równie fajne jest również oświetlenie wnętrza. Producent montuje wewnątrz spory panel, który podświetla się powoli po otwarciu drzwi. Daje to ciekawy efekt i nie oślepia nocą. Oczywiście pozwala też dokładnie zobaczyć przechowywane jedzenie. To wygodne oraz całkiem ładne.

Wyświetlacz lodówki Haier A3FE742CGBJ

Na froncie znajduje się nawiasem mówiąc wyświetlacz z panelem dotykowym. To wygodna opcja do sterowania. Pozwala zmieniać nie tylko temperaturę lodówki, ale i różne funkcje. Na przykład włączając tryb wakacyjny, automatyczny lub ustawiając preferowane parametry szuflady My Zone.

O zamrażarce z szufladami Easy Access i kompresorze

Zamrażarka podzielona jest w praktyce na dwie szuflady Easy Access. To rozwiązanie ma w zasadzie trzy zalety:

  • Energooszczędność,
  • wytrzymałość i
  • ergonomiczność.

Pod względem energii według producenta jest nawet do 30% oszczędniej w stosunku do dwudrzwiowych lodówek firmy. Nie otwiera się w końcu całej zamrażarki. Właściwie i tak zawsze zastanawiało mnie czemu większość producentów nie postawi po prostu na zewnętrzne i stabilniejsze szuflady zamiast prostych i łamliwych plastikowych, ukrytych za jednymi drzwiami. Tutaj nie ma problemów za sprawą stabilnych prowadnic i solidnego wykonania.

Wyjmowanie rzeczy z szuflady Haier A3FE742CGBJ

To oszczędność na dwóch frontach (prąd i konieczność ewentualnych napraw) oraz wygoda przeglądania. Łatwo jest otworzyć jedną ręką szufladę i zamknąć nawet z obojgiem rąk zajętych. W dodatku dzięki prowadnicom nie opada i nie trzeba kucać, aby wkładać jedzenie do zamrażarki. Stawy na pewno będą wdzięczne.

Fajny jest dodatek przesuwalnych pokryw ze szkła hartowanego na górze każdej z szuflad. Funkcjonują one jak dodatkowe półki na mniejsze rzeczy, na przykład miskę lodów lub po prostu lód, i dają większe możliwości w porządkowaniu wnętrza zamrażarki.

15 lat gwarancji Haier A3FE742CGBJ

Producent gwarantuje 15 lat bezproblemowej pracy kompresora - serca lodówki. Na tle częstej praktyki oferowania tylko 10 lat to całkiem niezły wynik. W końcu chłodziarko-zamrażarka to jednak sprzęt kupowany raz, ale na lata. Dobrze móc w trakcie używania wszelkie problemy rozwiązywać od razu u producenta, zamiast zapraszać do siebie kolejnych “fachowców”.

Zdrowie i świeżość - Technologie lodówki Haier

Tym, co na pewno wyróżnia lodówki firmy Haier, jest jedna z moich ulubionych technologii na rynku. Mowa oczywiście o ABT, czyli Anti-Bacterial Technology (technologia antybakteryjna). Rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że wykorzystuje promieniowanie ultrafioletowe oraz płytkę z dwutlenku tytanu do ograniczania rozwoju bakterii. Zabija przy tym nawet do 99,9% bakterii! Jeżeli coś, oprócz chłodu, ma zagwarantować świeżość pożywienia - to na pewno to. 

ABT w Haier A3FE742CGBJ

Działa stosunkowo prosto. System wentylacji cyrkuluje powietrze w lodówce, przepuszczając je przez filtr. Ów filtr złożony jest ze wspomnianej płytki z dwutlenku tytanu i lampy UV wytwarzającej światło pełniące funkcję fotokatalizatora. Ta ostatnia przyspiesza działanie, zwiększając skuteczność całości. Co ważne, takiego filtra nie trzeba wcale czyścić! Wszystko po to, aby było smacznie, świeżo i zdrowo, a przy tym po prostu wygodnie.

Specjalne strefy lodówki Haier do wszystkiego

Z tym, że jak to w lodówkach z tej półki cenowej i jakościowej bywa - to nie wszystko. Są też specjalne strefy i dodatki zapewniające świeżość przechowywanych w chłodziarko-zamrażarce Haier A3FE742CGBJ produktów spożywczych:

  • My Zone Plus - szuflada umożliwiająca wygodną zmianę temperatury przy pomocy frontalnego panelu dotykowego. Chłodzi w przedziale od -3°C do +5°C - w zależności od tego, jakie produkty mają w niej być przechowywane. Opcje spełniają właściwie wszystkie potrzeby i obejmują ustawienia przystosowane do przechowywania warzyw i owoców, mięsa i serów, produktów

My Zone w Haier A3FE742CGBJ

  • Instant Cool Box - wydzielona komora lodówki, która schładza naprawdę szybko. Może po prostu pełnić funkcję schowka na butelki. Jednak po włączeniu odpowiedniego trybu i z wykorzystaniem dobrze przewodzącej temperaturę aluminiowej tacy - schłodzi to, co na niej położysz bardzo szybko, bo obniża temperaturę do -10 stopni na aż 15 minut! Masz ciepłe wino lub dopiero co zakupione krewetki, które czekają na to aż skończysz obiad? Nie ma problemu, mogą poczekać w sporym chłodzie.

Pudło Special Box Haier A3FE742CGBJ

  • Freshbox - szuflada przystosowana do przechowywania owoców lub warzyw. Lepiej utrzymuje stały poziom wilgotności za sprawą membrany roślinnej HCS. W dodatku mieści naprawdę sporo produktów rolnych (tudzież sadowniczych) - jak znalazł dla osób wplatających w swoją dietę więcej zdrowej zieleni.

Szuflady Haier A3FE742CGBJ

Co ważniejsze jest tu pełny No Frost!

Z dalszych kwestii praktycznych - lodówka Haier pomimo właściwie trzech niezależnych komór ma pełny No Frost​. To system odparowujący wilgoć z lodówki. Zapobiega szronieniu i oblodzeniu wnętrza. Wspomaga przez to na przykład kwestię higieny​​ - bakterie w końcu osadzają się na lodzie - oraz poprawia wydajność sprzętu. W dodatku nie trzeba cyklicznie rozmrażać lodówki, co jest dodatkową wygodą!

Góra lodówki Haier A3FE742CGBJ

Powiązana z tym technologia Fresher Shield to z kolei​ ​ osłona powstrzymująca powietrze wydostające się z lodówki przy usuwaniu szronu. Działa w obie strony, ma zapobiegać też dostawaniu się nadmiernie ciepłego powietrza do lodówki. Dzięki temu temperatura jest stabilniejsza, a zużycie prądu niższe.

Wnętrze lodówki Haier A3FE742CGBJ

Jedna z ciekawszych lodówek na rynku

Teraz wiesz coś więcej o modelu Haier A3FE742CGBJ. To obecnie jedna z ciekawszych propozycji na rynku w segmencie chłodziarko-zamrażarek z przystępnej cenowo półki. Przy okazji trzeba też wspomnieć o tym, że model występuje w kilku wariantach kolorystycznych: 

  • wykończeniu w czarnym szkle (A3FE742CGBJ), 
  • białym szkle (A3FE742CGWJ) lub 
  • srebrnym inoxie (A3FE742CMJ).

Jeżeli przejmujesz się tym, w jaki sposób przechowywane jest w twoim domu jedzenie i szukasz jak najlepszych efektów, trudno będzie przebić propozycję firmy Haier. Model pozbawiony zbędnych bajerów, za to wypakowany technologiami poprawiającymi higienę i jakość pożywienia, jest ukłonem w stronę świadomego​ swojego zdrowia konsumenta​. 

blog comments powered by Disqus
Trzydrzwiowa lodówka firmy Haier z UV? Jedna z ciekawszych na rynku!