PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Najlepsze aplikacje do nauki 2019 - Darmowe i płatne apki dla uczniów

Najlepsze aplikacje do nauki 2019 - Darmowe i płatne apki dla uczniów

Zbliża się rok szkolny, a co za tym idzie - okres intensywnej nauki. W dzisiejszych czasach nie trzeba jednak opierać się wyłącznie na tradycyjnych metodach. Oto najlepsze aplikacje do nauki w 2019 roku - zarówno darmowe, jak i płatne.

W 2019 roku aplikacje do nauki to już nie dziwny wynalazek, a codzienność. Dzięki nim jesteśmy w stanie zwiększyć naszą produktywność. Dają także pożytek ze smartfonów, które towarzyszą nam na co dzień. W poniższym zestawieniu przedstawię najciekawsze aplikacje do nauki. Wśród nich propozycje płatne, jak i darmowe. 

Aplikacje do notatek

Zacznijmy od najlepszych aplikacji-notatników, no bo przecież notatki z zajęć bywają nieocenione, a tego typu apki mają sporo bajerów, których nie da Wam zwykły notes czy kartka papieru.

OneNote (iOS, Android, PC, macOS, web) - darmowa

Jedno z lepszych darmowych narzędzi do tworzenia notatek. Synchronizacja z każdym zalogowanym urządzeniem jest błyskawiczna. Sam program może także służyć jako dodatek do kalendarza.

Stworzone w nim teksty można łatwo otagowywać, dzięki czemu nie zgubimy definicji, list zadań czy rzeczy, które chcemy zapamiętać na przyszłość. Wewnątrz stworzymy notesy gromadzące treści z poszczególnych kategorii. 

One Note to narzędzie o wysokim stopniu zaawansowania

Samo notowanie jest przyjemne dzięki zaawansowanym opcjom edytowania tekstu. Dodamy kolory, zmienimy kroje pisma oraz ich rozmiar czy wstawimy tabelę albo symbol.

OneNote pozwala także na dołączanie multimediów, takich jak nagrania głosowe, skany czy nawet video z Youtube. Dodatkowo po tym wszystkim da się rysować, zaznaczać, a nawet dodać styl strony przypominający kartkę. Udostępnianie plików jest łatwe, a serwis posiada także usługę webową. 

Alternatywna opcja: Evernote - płatna (11 zł miesięcznie)

Google Keep (iOS, Android, web) - darmowa

Jeśli nie jesteście mistrzami notowania, to Google Keep zaoferuje wam prostą obsługę. Na początku szybko zdecydujecie, czy chcecie stworzyć listę, narysować czy nagrać lub wrzucić zdjęcie. Notatkom da się doczepić etykietę, a do ich edycji zaprosicie znajomych. 

Google Keep oferuje szybką synchronizację

Notatkom dodacie kolor, można je także przypiąć oraz stworzyć przypomnienie, co przyda się przy zadaniach domowych. Po wszystkim notatkę łatwo przerzucicie do Dokumentów Google. Synchronizacja z serwisem webowym jest błyskawiczna i nie wymaga dużo internetu. 

Alternatywa: Simplenote - jeszcze prostsza aplikacja od Google Keep, także darmowa

Aplikacja do nauki matematyki

Królową nauk, czyli matematykę, można kochać lub nienawidzić, ale trzeba się jej nauczyć. Najlepsze aplikacje dla uczniów również tutaj dają radę.

PhotoMath (iOS, Android) - darmowa (zakupy w aplikacji)

Ponad 100 milionów pobrań mówi samo za siebie. Jeśli rozwiązywanie kolejnych zadań ma stać się dla was efektywne, skorzystajcie z PhotoMath - zdecydowanie jednej z najlepszych aplikacji do nauki matematyki.

Aplikacja rozpoznaje pismo odręczne, dzięki czemu rozwiąże za was proste równania. Ponadto pokaże wam, jakimi metodami dojść do rozwiązania. 

PhotoMath pozwala zrobić zdjęcie równaniom, by dostać wynik

Aplikacja obsługuje edytor równań, który pozwoli szybko rozpisać funkcję, ułamek, albo potęgę. Po przygotowaniu równania program może zilustrować je wykresem, a w przypadku ułamków - przeliczyć je na procenty. Dzięki temu proste obliczenia zabiorą wam mniej czasu. 

Interfejs aplikacji jest prosty i podzielony na kilka modułów. Oprócz kalkulatora jest aparat i strona z rozwiązaniami waszych ostatnich zadań. Jeśli nie chcecie ich zgubić, łatwo dodacie je do zeszytu. Co prawda wymaga to zalogowania, ale do założenia konta wystarczy wam nawet Snapchat.

Alternatywa: Symbolab - darmowy serwis web, płatna subskrypcja w aplikacji mobilnej (3,99 zł)

Geometria (Android) - darmowa, niektóre figury dostępne w ramach premium (4,99 zł)

Dla tych, którym nie po drodze z figurami, NaN Solvers przygotowało aplikację Geometria. Prosty interfejs zawiera większość figur, z jakimi spotkacie się w szkołach podstawowych i średnich. Dzięki temu szybko zyskacie dostęp do wzorów i obliczeń. 

Geometria to prosty interfejs i dużo funkcji

A obliczycie sporo, bo poza polem czy obwodem są też kąty, wysokości, objętości. Jeśli nie chcecie iść na skróty, wewnątrz znajduje się sporo wzorów do utrwalenia. Jeśli notorycznie ich zapominacie lub w danym miesiącu często liczycie jakieś figury, jednym kliknięciem dodacie je do ulubionych. Na minus fakt, że część figur jest dostępna po opłaceniu abonamentu. 

Alternatywa: pakiet aplikacji GeoGebra 

Aplikacje do nauki języków

Dobra znajomość języków obcych otwiera drogę do kariery, i to w przeróżnych branżach. Najlepsze aplikacje dla uczniów i studentów po raz kolejny nie zawodzą, nawet jeżeli chodzi o darmowe apki do nauki języków.

Memrise (iOS, Android, web) - darmowa (zakupy w aplikacji)

Jedna z najlepszych aplikacji do nauki, przydatna szczególnie tym, którzy chcą nauczyć się praktycznego języka. W Memrise pomagają w tym native speakerzy, dzięki czemu słyszymy frazy tak, jak wymawiane są na co dzień. Język przyswoimy łatwiej także dzięki temu, że część z native speakerów widzimy na krótkim video, przez co zyskujemy kontekst. 

Do każdego nauczonego słówka możemy stworzyć mema (fiszkę) opartego o skojarzenia. Naukę podzielono na kilka kategorii, w których wyszlifujecie swoje umiejętności. Wśród nich spisywanie ze słuchu, wymowę, gramatykę, czy nawet rozmowy z czatbotami. Część z tych funkcji jest dostępna odpłatnie, do kupienia w abonamencie czasowym lub pakiecie językowym. 

Memrise pozwala oglądać video z native speakerami

A jeśli zabraknie wam motywacji, po ustawieniu celu aplikacja będzie przypominać o nauce. Ponadto swój wynik porównacie z rezultatem znajomych, a zdobywając kolejne rangi i serie wyżej uplasujecie się w rankingu. Minusem, który można wyeliminować płacąc, jest obowiązek bycia online.

Duolingo (iOS, Android, web) - darmowa, zakupy w aplikacji

Dla tych, którzy wolą nauczyć się całych zdań oraz wymowy, niezawodną aplikacją będzie Duolingo. Po krótkim teście językowym otrzymacie zadania adekwatne do poziomu waszej znajomości języka. Interfejs programu jest prosty i przejrzysty, a kursy zawierają szeroki zakres wiedzy oraz uczą prawidłowego układania zdań.

Duolingo oferuje zadania z wielu dziedzin, a także wyzwania
Aplikacja nie jest przeznaczona dla tych, którzy chcą zgłębić język praktyczny, chyba że jesteście na bardzo podstawowym poziomie. Jednak Duolingo sprawdza się jako aplikacja utrwalająca podstawowe rzeczowniki, odmiany zaimków osobowych czy konstrukcję zdań. Sprawdza przy tym kolejność słów użytych w zdaniu. 

Duolingo testuje także nasze umiejętności wymowy i odsłuchu, co jakiś czas proponując przepisywanie odsłuchiwanych fraz oraz ich wymawianie. Sam program jest mocno nastawiony na interakcję z użytkownikiem, oferując rankingi oraz walutę, która pozwoli przeskoczyć kolejne poziomy. 

Aplikacje do pracy nad umysłem

Brzmi dziwnie? Sami się zdziwicie, jakie funkcje oferują najlepsze apki dla uczniów z tej kategorii!

Lumosity (iOS, Android, web) - bezpłatna (dostęp do wszystkich gier - 55 zł miesięcznie lub 276 zł rocznie)

Lumosity, tworzona przez zespół naukowców, to jedna z najlepszych aplikacji do nauki... samego siebie. Jeśli potrzebowaliście treningu waszego umysłu, gry zaproponowane w programie nadadzą się idealnie.

Wytrenujecie zarówno zmysł przestrzenny, jak i podzielność uwagi czy szybkość przetwarzania informacji. Po zapłaceniu abonamentu dostaniecie aż osiem kategorii, w tym językową (tylko angielski) i matematyczną.

Lumosity oferuje kilkadziesiąt gier trenujących różne obszary mózgu

Gier w Lumosity jest ponad 50. Każda z nich oferuje odmienny zestaw wyzwań, które przekładają się na wynik naszego umysłu. Dzięki temu aplikacja powie nam, jaki typ umysłu posiadamy i co da się poprawić w sposobie myślenia. Ponadto gra tworzy nasze profile, analizując nasze strategiczne zdolności i dobierając do nich określone zadania. 

Większość funkcji, jak analizowanie umysłu czy nauka języka, są płatne. Darmowy dostęp pozwala na zagranie w trzy tytuły, zmieniające się każdego dnia. 

Peak (Android, iOS) - darmowa z ograniczonym dostępem (roczny abonament 39,99 zł)

Wśród gier, które mierzą pracę naszego umysłu, Peak wyróżnia się programami treningowymi nastawionymi na cele w jednej z siedmiu kategorii. Dzięki aplikacji mamy myśleć szybciej, wydajniej i być bardziej skupionymi. Gra ćwiczy nawet nasze postrzeganie emocji. 

Peak oferuje przejrzysty interfejs z wieloma grami

To, co na pewno udaje się aplikacji, to minimalistyczny interfejs. Poza kategoriami wyróżniono też zadania, w których wymieszane są gry z kilku kategorii. Swój progres porównacie ze znajomymi oraz globalnymi wynikami, a bez tego możecie zagrać w jedną z ponad 40 gier. 

Większość opcji jest płatna. Za darmo możecie wziąć udział wyłącznie w codziennym wyzwaniu, które nie trwa przesadnie długo. Plusem aplikacji jest dopasowanie jej dla dyslektyków oraz daltonistów. Jako że nie jest ona dostępna po polsku, da się także wyłączyć gry językowe. 

Quizy

Quizy to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Łatwy sposób na poszerzenie swojej wiedzy.

Quizlet (Android, iOS, web) - darmowa, część funkcji w abonamencie (4,59 lub 7,09 zł miesięcznie)

Quizlet jest tworzony przez użytkowników i to oni tworzą bazy fiszek oraz testów. Jedna aplikacja posłuży nam do nauki słówek z języka obcego, jak i geografii. Jeśli nie znajdziemy interesującego nas zagadnienia, sami możemy stworzyć bazę wiedzy i dzielić się z użytkownikami

Samo tworzenie fiszek jest proste i wystarczy jedynie wpisać pojęcie oraz definicję. Da się też wybrać język pojęć, dzięki czemu potem inni użytkownicy łatwiej je znajdą. Płatne abonamenty pozwalają dodawać zdjęcia oraz tworzyć bardziej interaktywne zdjęcia. 

Quizlet daje wiele opcji rozwiązywania jednego zbioru wiedzy

Po stworzeniu bazy danych lub wybraniu jednej z wielu dostępnych uzyskujemy kilka rodzajów zadań. Da się zapisywać odpowiedzi, łączyć je w pary lub skorzystać z testu z pytaniami zamkniętymi i otwartymi. Po wykonaniu zadania porównamy nasz rezultat z wynikami znajomych. Aplikacja wyróżnia się także grupowaniem użytkowników w klasy, które mogą się ze sobą mierzyć w zadaniach. 

Quiz Up (Android, iOS) - darmowa z reklamami i zakupami

Choć dostępna w kilku językach obcych, Quiz Up to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki. Przede wszystkim do jej utrwalania, bowiem Quiz Up testuje nas w szybkich pytaniach z innymi graczami. Liczy się nie tylko dobra odpowiedź, ale i jej tempo. 

Aplikacja posiada osobny dział poświęcony edukacji, a w nim zadania matematyczne, biologiczno-chemiczne czy językowe. Oprócz porównania z innymi graczami zdobywamy tu także poziomy w każdym z quizów. Ulubione tematy da się także obserwować, by być na bieżąco z turniejami. 

QuizUP pozwala na poznawanie ludzi o podobnych zainteresowaniach

Quiz Up nastawiony jest na interakcję między użytkownikami. Mierzyć będziemy się z obcymi oraz ze znajomymi, a każdy pojedynek można powtórzyć. Da się nawet obserwować osoby i grać w te same quizy co oni. 

Za darmo otrzymujemy dostęp do wszystkich kategorii. Turnieje są opłacane walutą, którą nabywamy za osiągnięcia lub pieniądze. W płatnych opcjach wyłączymy także reklamy, a tych jest tu dość sporo.

Pobierz na iOS

Pobierz na Androida

Wzory i definicje pod ręką

Najlepsze aplikacje dla uczniów i studentów nie mogły ominąć baz wzorów. Niestety, ale wiele z nich trzeba wykuć na blachę. Dobrze zrobiona apka pomoże w tym.

Wzorowo (Android) - darmowa

Jeśli nie pamiętacie wzorów z różnych przedmiotów, Wzorowo będzie jedną z najlepszych aplikacji do nauki. Program oferuje podział na kilka kategorii związanych z dziedzinami nauki. Poza matematyką czy fizyką jest także chemia i geografia, a twórcy obiecują kolejne działy.

Wzorowo posiada standardowy zestaw wzorów

Wzorowo jest aplikacją dla osób pewnych, czego szukają. Brakuje tu wyszukiwarki, a podkategorii jest dość sporo. Aby łatwiej znaleźć te najważniejsze, każdy da się oznaczyć jako "ulubiony" Nie ma także wielu opisów wzorów, co zapewne zmieni się w najbliższym czasie.

Układ okresowy 2019 - Chemia (Android) - darmowa lub płatna (9,39 zł)

W sklepach z aplikacjami niewiele jest materiałów do nauki chemii. Jeśli jednak chcecie mieć pod ręką dane dotyczące każdego pierwiastka, Układ okresowy 2019 - Chemia to sensowny wybór. Oprócz tabeli z układem okresowym pierwiastków zyskujemy także szczegółowe informacje jak masę pierwiastka czy rok odkrycia. 

Program oferuje szeroką wiedzę na temat pierwiastków

Oprócz tego otrzymujemy dostęp do kategorii. Wewnątrz znajduje się też kilka list segregujących według chociażby masy atomowej czy liczby elektronów. W aplikacji umieszczono też dodatkowe informacje, jak na przykład rozpuszczalność czy szeregi napięciowe metali. Bardziej zaawansowane funkcje, jak kalkulator czy słownik pojęć, są dodatkowo płatne. 

Smartfony pod aplikacje do nauki

To wszystko trzeba na czymś odpalić. Oczywiście każdy z Was ma zapewne jakiegoś smartfona, a jego wydajność nie musi być przecież zbyt wysoka, aby udźwignąć wymagania aplikacji do nauki.

Ale może ekran Twojego smartfona jest dość mały i utrudnia chociażby tworzenie notatek? Może bateria nie wytrzymuje już zbyt długo? Może są jeszcze jakieś inne cechy, które Cię irytują?

Wtedy warto zajrzeć do rankingu smartfonów. Dzieli się na wiele osobnych zestawień, aby każdy znalazł coś dla siebie. Oto one:

blog comments powered by Disqus
Najlepsze aplikacje do nauki 2019 - Darmowe i płatne apki dla uczniów