PODPOWIEDZI:

Samsung AI Control - Jedna z bardziej intuicyjnych pralek?

Samsung AI Control - Jedna z bardziej intuicyjnych pralek?

Samsung wprowadził na rynek nową linię pralek AI Control. To rozwiązanie ma nie tylko pomóc w codziennym korzystaniu z takiej maszyny, ale również w lepszym sparowaniu jej możliwości z suszarką. Na przykład poprzez automatyczne dobieranie optymalnych ustawień suszenia na podstawie programu prania.

To jednak nie wszystko, czym może się pochwalić Samsung w 2021 roku w segmencie pralek. Wciąż wprowadzane są sprawdzone rozwiązania z poprzednich lat, nierzadko ulepszane, aby poprawić wygodę codziennych porządków. W tym artykule poznasz kilka najciekawszych technologii, systemów i funkcji pralek Samsunga:

 • AI Control.
 • Program Optymalny AI.
 • Kwestie oszczędności (EcoBubble i QuickDrive).
 • Budowa - AddWash, bęben Diamond i szuflada StayClean.
 • Aplikacja SmartThings.
Zobacz cenę pralki Samsung AI Control!

Samsung WW90T986ASH w Ceneo

Czym jest to AI Control?

Właściwie AI Control to przede wszystkim elegancki i minimalistyczny panel na górze pralki. Dzięki uproszczonej budowie, wyświetlaczowi z językiem polskim, przyciskach dotykowych i gałce sterowania - jest intuicyjnym sposobem na sterowanie urządzeniem. 

Pralka w oparciu o uczenie maszynowe bazy danych zawierającej aż 28 milionów cykli dostosowuje się do użytkownika. Rozpoznaje różnego rodzaju nawyki - na przykład to, że często w konkretne dni tygodnia pierzesz odzież sportową. Wykorzystuje te dane do zapamiętywania parametrów i lepszego sugerowania programów. Przykładem może być przesunięcie trybu “Odzież sportowa” na początek listy dla szybszego wybierania oraz większej wygody.

Panel pralki Samsung AI Control

AI Control to też lepsza współpraca pralki z suszarką. Przy pomocy aplikacji po skończonym cyklu prania wysyła informacje do sparowanej suszarki. Na panelu drugiego urządzenia pojawi się komunikat o sugerowanym programie. Oczywiście optymalnym, odpowiednim do jak najlepszego wysuszenia dopiero co wypranych tkanin.

Program optymalny AI i inne programy pralek Samsunga

Skoro już o inteligencji pralki - warto napisać również o Programie Optymalnym AI. To rozwiązanie o tyle wygodne, że nie musisz się przy nim przejmować konkretnymi ustawieniami. Pralka zrobi to za ciebie. Wykorzystując czujniki pozwalające jej określić m.in. wagę i stopień zabrudzenia ubrań, dostosuje czas pracy oraz ilość wody i detergentu.

Nowoczesne pralki Samsunga z AI Control mają również inne specjalne programy - na przykład dla ubrań delikatnych, wełny lub odzieży sportowej. Jest ich naprawdę sporo i pozwolą precyzyjnie dostosować działanie urządzenia do potrzeb każdego użytkownika. Również poprzez aplikację SmartThings.

Widok na pralkę Samsung AI Control

Warto też wspomnieć o obecności Programu szybkiego, gwarantującego czyste ubrania w zaledwie 59 minut, programu Higiena usuwającego w trakcie prania przy pomocy pary aż do 99,9% bakterii1 i alergenów2 oraz AirWash. Ten ostatni odświeża ciepłym powietrzem ciuchy, usuwając nieprzyjemne zapachy powstałe dla przykładu po smażeniu obiadu lub wizycie tej “palącej” części rodziny.

Higiena rozciąga się nie tylko na ubrania, ale i wnętrze pralki. Program Czyszczenie Bębna+ przy pomocy gorącej wody doczyszcza nie tylko wnętrze bębna, ale i gumowy kołnierz przy drzwiach. Co ważne, nowe urządzenia Samsunga z AI Control informują cię w odpowiednim momencie o konieczności włączenia tego trybu.

Jedna aplikacja, żeby wszystkich złączyć i w wygodzie zjednać

SmartThings to aplikacja Samsunga, która pozwala kontrolować wszelkie inteligentne urządzenia producenta w całym domu. Można z niej korzystać nie tylko na telefonie i tablecie, ale również na przykład na telewizorze koreańskiej firmy.

Co umożliwia użytkownikowi w kwestii pralki? Między innymi:

 • Zdalne sterowanie działaniem urządzenia.
 • Powiadomienia o postępach prania.
 • Porady użytkowania.
 • Przepis na pranie.

To ostatnie to najciekawsza funkcja. Przy pomocy wygodnego interfejsu Przepis na pranie pozwoli ci łatwiej określić odpowiedni program dla twoich ubrań. Bazując na typie brudnych ciuchów (np. bielizna z koszulami i spodniami), kolorach i stopniu zabrudzenia, proponuje najlepsze ustawienia. Co ważne - można je dowolnie modyfikować. Inteligentne pralki Samsunga z AI Control ostatecznie zostawiają pełnię kontroli w rękach użytkownika.

Aplikacja pralki Samsung AI Control

Aktywna Piana, QuickDrive i energooszczędność

Wiecie co gwarantuje energooszczędność i lepsze efekty prania w pralkach? Przede wszystkim nowoczesne technologie.

Samsung stawia na dwa szczególnie interesujące rozwiązania:

 • EcoBubble - pralka wyposażona jest w specjalny generator wytwarzający aktywną pianę. Taka piana szybko wnika w ciuchy od samego początku cyklu prania, ułatwiając usuwanie zabrudzeń - nawet w niższych temperaturach. To przekłada się nie tylko na lepsze efekty prania, ale i energooszczędność - nawet do 70% mniej zużytego prądu.

Piana w pralce Samsung AI Control

 • QuickDrive - system łączący bęben i niezależnie obracającą się płytę tylną. Dzięki temu pranie przesuwane jest w dwóch osiach. Dodatkowe ruchy skracają czas prania nawet o połowę, a zużycie energii do 20%3. Dzięki profilowi bębna, a także  dodatkowej dyszy, przyspieszenie pracy rozciąga się również na etap płukania i wirowania.

Budowa pralki Samsunga? Funkcjonalna!

Warto również dodać coś więcej o budowie pralki. Właściwie najważniejsze technologie, które znajdziesz w pralkach Samsunga z AI Control, są trzy:

 • Drzwiczki AddWash.
 • Bęben Swirl.
 • Szuflada StayClean.

Bęben Swirl ma specjalne zaprojektowane otwory (w kształcie diamentu), dzięki czemu lepiej dba o stan ubrań. Włókna się nie zaciągają, a w efekcie twój ulubiony sweter nie mechaci się. Szuflada StayClean to z kolei rozwiązanie higieniczne - ma system przepłukiwania. Strumień wody wymywa detergent, pozbawia wnętrze osadu i finalnie utrzymuje lepszą czystość całości.

Otwieranie Add Wash Samsung AI Control

Najciekawsze moim zdaniem są dodatkowe drzwi AddWash. Znajdują się na głównych drzwiach pralki i pozwalają na każdym etapie prania (pod warunkiem że wnętrze nie jest zbyt gorące) dorzucić ubrania lub dolać detergentu.

To fajne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy masz do wyczyszczenia delikatniejsze ciuchy, wymagające na przykład prania ręcznego, po którym możesz je dodać do pralki tylko na płukanie i wirowanie. Po praniu AddWash może służyć za uchył do wentylowania wnętrza pralki.

Co sądzicie o nowych pralkach (i suszarkach) Samsunga? Nam AI Control wydaje się dobrym krokiem w stronę wygodniejszego codziennego dbania o ulubione ubrania.

1 Na podstawie badań Intertek przy użyciu programu Higieniczna para. Usuwa aż do 99,9% wybranych rodzajów bakterii, w tym bakterie Staphylococcus aureus i Escherichia coli. Wyniki mogą się różnić.

2 Na podstawie badań British Allergy Foundation (BAF) przy użyciu programu Higieniczna para. Usuwa alergeny pochodzące z roztoczy kurzu domowego.

3 Na podstawie badań Intertek: seria WW8000T vs. WW6500K. Skrócenie czasu prania o 50% oraz zmniejszenie zużycia energii o 20% (40°C, połowa załadunku), przy założeniu wydajności prania ±5%.

Materiał powstał przy współpracy z Samsungiem.

blog comments powered by Disqus
Samsung AI Control - Jedna z bardziej intuicyjnych pralek?