PODPOWIEDZI:

HP Instant Ink czy HP+? Subskrypcja tuszu wkracza na rynek

HP Instant Ink czy HP+? Subskrypcja tuszu wkracza na rynek

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak można jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z drukarki? Wiadomo, jest to już stosunkowo łatwe. HP wkracza jednak na rynek z czymś, co musi cię zainteresować. Usługą subskrypcji Instant Ink i inteligentnym systemem drukowania HP+.

Obie te opcje są na swój sposób przełomowe na naszym rynku. W tym wypadku można z czystym sumieniem powiedzieć, że ta niewielka firma założona przez dwójkę entuzjastów z Doliny Krzemowej naprawdę stara się prześcignąć konkurencję. I wszystko wskazuje na to, że między innymi pod względem wygody oraz oszczędności może im się udać. Na czym to wszystko polega?

Instant Ink - Wygodnie i nowocześnie

Zaczynając od początku, a w zasadzie od czegoś, czego jeszcze na naszym rynku nie było, a co jest już całkiem popularne na zachodzie. Instant Ink to w praktyce usługa subskrypcji tuszu. Takie rozwiązania abonamentowe przedzierają się ostatnimi laty do większości dziedzin życia. Niczym niezwykłym jest opłacanie konta na serwisach streamingowych, a coraz więcej osób stawia również na zbilansowany catering dostarczany prosto do domu.

Nieodpakowany pakiet Instant Ink

HP idzie z duchem czasu. Plan jest elastyczny, przeprowadzany w pełni przez Internet i pozbawiony kary za anulowanie subskrypcji oraz zmianę rozliczenia. Właściwie jedyną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, że tusze dostarczane w ramach Instant Inkprzestaną działać po zrezygnowaniu z abonamentu - można je będzie za to za darmo firmie odesłać.

I to jest bardzo istotnym elementem tej nowoczesnej usługi. Firma automatycznie wyśle ci pakiet tuszów na wymianę wtedy, gdy obecny zacznie ci się kończyć. Skąd HP będzie to wiedzieć? Drukarka samodzielnie poinformuje o tym firmę, pod warunkiem że będzie podłączona do Internetu. Zużyte wkłady można odesłać przy pomocy dołączanej i już opłaconej koperty.

Pakiet Instant Ink

Trafiają one do recyklingu. To bardzo istotne, bo utylizacja zużytych pojemników po tuszach jest po pierwsze bardzo ważna, a po drugie nawet egzekwowana prawnie (chociaż tylko w przypadku firm). Tutaj załatwi to za ciebie HP, wszystko w cenie subskrypcji, nad którą będziesz mieć pełną kontrolę.

Ile to kosztuje i jak się zarejestrować? HP Instant Ink

Właściwie cały proces rejestracji jest banalny. Najpierw trzeba sprawdzić, czy posiadana przez ciebie drukarka jest kompatybilna z usługą. Potem należy połączyć ją z Internetem. Samo zamawianie można przeprowadzić z poziomu komputera lub z telefonu; sprowadza się do wypełnienia odpowiednich rubryk, a także wybrania docelowej subskrypcji.

Kwalifikowanie do Instant Ink

Opcji jest sporo, a oszczędność zwiększa się wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem na wydruki. Nawet do 70 procent w porównaniu do tradycyjnego sposobu zakupu oryginalnych wkładów. Poza tym że w każdej chwili można zmienić plan na wyższy (lub niższy od początku kolejnego cyklu rozliczeniowego), jego elastyczność zawiera się także w dodatkowych opcjach. 

Jeżeli w danym miesiącu przekraczasz limit - HP powiadomi cię o tym, a potem automatycznie dorzuci dodatkowo pakiet na najtańszy z planów. Jeżeli go nie wykorzystujesz - pozostałe strony przejdą na kolejny miesiąc. Nic więc nie tracisz, a zyskujesz rozsądne, ekologiczne i wygodne podejście do swoich potrzeb.

HP+ - Usługa premium dla konsumenta?

Drugim istotnym elementem nowości firmy jest HP+. Według nich jest to inteligentny system drukowania. W praktyce to usługa, do której można dołączyć poprzez drukarkę dedykowaną HP+. Dołączenie nie jest obowiązkowe, decyzję o tym podejmujesz w domu, podczas konfiguracji urządzenia. Dzięki HP+ możesz zyskać szereg benefitów:

  • Dodatkowy rok gwarancji producenta - firma rozszerza gwarancję z roku do dwóch lat. Kwestia bardzo przydatna, zwłaszcza gdy kupuje się poważniejszy sprzęt do drukowania.
  • Bezpłatny okres próbny korzystania z Instant Ink - to kwestia właściwie prosta i w pełni zrozumiała. Przy rejestracji nowej drukarki wchodzącej w zakres systemu HP+ otrzymasz za darmo półroczny bezpłatny okres próbny korzystania z usługi subskrypcji tuszu.

Drukarka HP na fioletowym tle

  • Dodatkowe funkcje aplikacji HP Smart - w ramach inteligentnego systemu drukowania będziesz mógł skanować mobilnie, łączyć się z bezpieczną chmurą, na której składowane będą wszystkie zeskanowane pliki, i przesyłać polecenie wydruku z dowolnego miejsca świata. Do tego firma gwarantuje możliwość przesyłania faksów przy pomocy telefonu oraz wbudowaną ochronę plików w aplikacji. Pierwsza rzecz jest istotna z reguły dla firm, a druga dla każdego internauty.  
  • Pozytywny wpływ na ekologię - w subskrypcji Instant Ink, HP gwarantuje użytkownikowi łatwe i bezpłatne odsyłanie kartridżów do recyklingu. HP+ idzie o krok dalej. Firma zobowiązuje się do inwestycji w akcje zalesiania wprost proporcjonalne do ilości stron wydrukowanych przez użytkowników HP+. To na pewno dla producenta postęp w kwestii ekologii.

Ważne jest to, że w przypadku HP+ trzeba korzystać wyłącznie z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Drukarki korzystające z inteligentnego systemu drukowania potrzebują też łączności z Internetem i konta HP. 

Rejestracja w HP+Panel sterowania HP+Darmowy pakiet HP Instant Ink

To bardzo proste - Rejestracja w usłudze HP+

Sam proces konfiguracji drukarki i rejestracji do usługi HP+ jest banalnie prosty. Wystarczy dostęp do Internetu i konto HP.

Moim zdaniem najwygodniej dołączyć do HP+ przy pomocy telefonu. Na samym początku trzeba włożyć do urządzenia dołączane pojemniki z tuszem, a potem pozwolić mu wyrównać głowice. Następnie trzeba połączyć się z telefonem. W przypadku mojego modelu to sprowadziło się do prostego połączenia Bluetooth, a następnie wpisania i przesłania drukarce hasła do Wi-Fi. Gotowe, teraz trzeba przejść przez proces konfiguracji usługi HP+.

HP+ drukarka w biurze

Jeżeli masz już konto w systemie firmy, wystarczy się na nie zalogować. Jeżeli nie - sam proces rejestracji zajmuje najwyżej minutę, a wszystko jest w pełni po polsku. Potem, jeżeli chcesz, możesz skonfigurować Instant Ink - czyli plan rozliczeniowy na tusze, adres dostawy i w końcu dane bilingowe. Z usługi darmowych dostaw przez pół roku skorzystasz automatycznie - musisz się jednak spieszyć. Ta możliwość obowiązuje wyłącznie przez 7 dni od pierwszej konfiguracji urządzenia.

Szykuje się rewolucja? HP z systemem subskrypcji

Obie opcje wydają się co najmniej ciekawe ze względu na to, że na naszym rynku właściwie nowatorskie. Jak to się przyjmie - zobaczymy. Na pewno jest to ukłon w stronę konsumenta nowoczesnego, który nie ma czasu przejmować się tak banalnymi sprawami, jak poziom tuszu w jego drukarce i chciałby jednocześnie w jakiś sposób dołożyć cegiełkę do dbania o środowisko.

Zainteresowały was nowe usługi HP?

blog comments powered by Disqus
HP Instant Ink czy HP+? Subskrypcja tuszu wkracza na rynek