PODPOWIEDZI:

Samsung Dual Cook Flex - Wygodnie i z prezentem

Samsung Dual Cook Flex - Wygodnie i z prezentem

Piekarniki Samsung Dual Cook Flex to jedne z bardziej wyjątkowych urządzeń na rynku. Może to zabrzmieć dosyć kontrowersyjnie, ale jest dobry powód dla takiego stwierdzenia. Koreański producent stawia na interesujące i wygodne, lecz raczej rzadko spotykane wśród piekarników różnych firm, pieczenie dwustrefowe. To jednak nie wszystko. Są inne intuicyjne funkcje i jest też promocja. O tej ostatniej jednak na końcu.

Piekarniki Samsung Dual Cook Flex są na rynku już od jakiegoś czasu. Jeszcze w 2019 roku otrzymały IF Design Award, czyli nagrodę przyznawaną za jakość projektów - od tych architektonicznych, po elektronikę użytkową właśnie. Nie chodzi tutaj tylko o wygląd urządzenia, ale i o kwestie dodatkowe. Na przykład funkcjonalność podwyższającą wygodę korzystania.

Samsung Dual Cook Flex - Piecz dwie rzeczy równocześnie

Tutaj przejawia się to przede wszystkim wykorzystaniem wspomnianych dwóch komór, od których zresztą wywodzi się nazwa Dual Cook. Jak to działa? Producent dorzuca separator, który blokuje przestrzeń pomiędzy górną a dolną komorą. To pozwoli ci na przykład na dole piec ciasteczka, a na drugim poziomie pasztet zajęczy. Dania można przygotowywać w różnych trybach, temperaturach oraz czasie i bez obawy o mieszanie się aromatów.

Samsung Dual Cook Flex w kuchni

Nie musisz się też martwić o to, że coś się spali albo przesiąknie zapachem drugiej potrawy. Obie komory pieką niezależnie, w oddzielnych temperaturach i trybach. Da się je w dodatku połączyć w jedną, żeby w pełni wykorzystać możliwości, płynące z 75-litrowego wnętrza piekarnika. Łatwo zmieścisz w nim więc na przykład dużą brytfannę z pieczenią na niedzielny obiad.

Samsung Dual Cook Flex połowa drzwi

Samsung Dual Cook Flex to nie są jednak wyłącznie dwie komory, dzięki którym upieczesz potrawy niezależnie. To także system drzwi, które zostały zaprojektowane tak, aby dało się otwierać je połowicznie. Zamiast uchylać całość, możesz sięgnąć tylko do górnej komory. Kiedy to jest ważne? Na przykład wtedy, gdy na dole znajduje się ciasto, któremu trzeba dać w spokoju wyrosnąć, nie naruszając temperatury wnętrza, a na górze piecze się mięso wymagające podlewania.

Dodatkowe funkcje i innowacje serii Samsung Dual Cook Flex

Warto poruszyć również temat wspomnianych pozostałych funkcji poprawiających zdaniem producenta wygodę korzystania z piekarników Samsung Dual Cook Flex. Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na najważniejszych pięć:

 • Podwójny termoobieg,
 • Tryb Pro Roasting,
 • Prowadnice teleskopowe,
 • Sterowanie Guide Lighting,
 • Wi-Fi.

Szczególnie interesujące, z punktu widzenia samego pieczenia, są: podwójny termoobieg i tryb Pro Roasting. System Dual Fan, czyli dwóch wentylatorów, poprawia cyrkulację wewnątrz piekarnika. To z kolei po prostu wygodne, zwłaszcza gdy nie masz czasu czekać na obiad. Urządzenie szybciej się nagrzeje oraz zużyje mniej prądu, odciążając domowy budżet.

Pro Roasting to tryb nagrzewający piekarnik do 220 stopni Celsjusza w pierwszej fazie pieczenia. To optymalna temperatura do uzyskania złotej i chrupiącej skórki kurczaka lub opieczenia dowolnego mięsa. Następnie piekarnik sam obniży temperaturę do wybranej przez ciebie, aby wnętrze potrawy powoli się dopiekło. Po wszystkim wygodnie wyjmiesz jedzenie z wnętrza piekarnika za sprawą stabilnych prowadnic teleskopowych. Bez ryzyka oparzeń!

System Samsung Guide Lighting

Interesująca jest kwestia sterowania. Samsung w swoim sprzęcie AGD co jakiś czas zmienia tę podstawę funkcjonowania urządzeń, aby ułatwić korzystanie z nich. Najnowszą technologią w piekarnikach producenta jest Guide Lighting. To system klasycznych pokręteł sprzężonych z podświetlanymi piktogramami i wyświetlaczami ułatwiającymi wybór odpowiedniej temperatury lub trybu.

Samsung Dual Cook Flex sterowanie Wi-Fi

Najciekawszą opcją sterowania jest jednak ta związana z wbudowanym w niektóre modele modułem Wi-Fi. Przy pomocy aplikacji SmartThings - łączącej cały inteligentny dom, gdy korzystasz z produktów Samsunga - masz pełny i zdalny dostęp do piekarnika. Możesz monitorować jego pracę (między innymi sprawdzać temperaturę i pozostały czas pieczenia) oraz sterować jego funkcjami. To sprawdzi się przykładowo po to, aby wygodnie - jeszcze w drodze z pracy - ustawić nagrzewanie wnętrza.

Wygodne czyszczenie wnętrza Samsung Dual Cook Flex

Po przygotowaniu jedzenia, a czasem nawet w trakcie, warto zadbać o czystość piekarnika. W modelach Samsung Dual Cook Flex są rozwiązania, które właściwie nie wybiegają poza standardy rynku. Uświadczysz tu - w zależności od produktu - trzy typy technologii czyszczenia wnętrza:

 • Parowe - bardzo proste w obsłudze. Wystarczy, że nalejesz odrobinę wody na spód piekarnika, a następnie włączysz dedykowany tryb na wybrany czas. Podgrzana w niższej - a co za tym idzie oszczędnej - temperaturze woda parując zmiękczy resztki jedzenia i ułatwi usuwanie plam.
 • Katalityczne - specjalne panele wewnątrz piekarnika pochłoną tłuszcz i jeszcze w trakcie pieczenia przyspieszą proces spalania go. To najwygodniejszy sposób dbania o higienę urządzenia. W dodatku zużywa tyle prądu, ile potrzeba na upieczenie potrawy.
 • Pyrolityczne - opcja spotykana w wybranych modelach, w której piekarnik rozgrzewa wnętrze przy specjalnym trybie do 500 stopni Celsjusza. Oczywiście wymaga to wcześniejszego przygotowania wnętrza do pracy. Za to masz pewność, że wszelki tłuszcz i ewentualne resztki potraw zostaną spopielone. W sam raz do przetarcia wnętrza gąbką lub ścierką na błysk.

Samsung pyroliza dla wygody

Promocja Dual Cook Steam - Piecz parami i na parze

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem jakiegoś piekarnika z serii Samsung Dual Cook Flex, to spieszę donieść, że obecnie trwa interesująca promocja. W prezencie otrzymasz naczynie Dual Cook Steam. Do czego służy? Do gotowania i pieczenia na parze. Szczegóły promocji poniżej.

Samsung Dual Cook Steam dodatek do zakupu

Całość składa się właściwie z trzech części. Brytfanny, do której wlewa się wodę, wkładki perforowanej i pokrywki zdejmowanej w zależności od tego, czy chcesz gotować, czy piec na parze. Naczynie może ci służyć więc nie tylko do ryb i warzyw, ale również do wypieku domowego chleba i przygotowywania kurczaka.

Jak skorzystać z tej promocji? To bardzo proste:

 • Kup urządzenie - pomiędzy 15 maja a 31 grudnia 2021 roku kup wybrany piekarnik z serii Samsung Dual Cook lub Dual Cook Flex i zachowaj dowód zakupu. Warto się pospieszyć, bo liczba gratisów jest limitowana.
 • Zostaw opinię - napisz krótką recenzję dotyczącą zakupionego przez ciebie modelu na stronie sklepu, w którym go nabyłeś. Alternatywnie możesz zrobić to też na pieczparami.pl lub stronie porównywarki cenowej, takiej jak ceneo.pl. Najważniejsze jest to, aby w treści dodać hashtag #uzytkownikSamsung.
 • Zarejestruj się w promocji - mając zdjęcie lub zrzut ekranu opinii, dowód zakupu i fotografię tabliczki znamionowej, wejdź na tę stronę i przejdź przez proces rejestracji. Wymaga to założenia konta na stronie Samsung Account. Bardzo ważne jest to, że formularz zgłoszeniowy trzeba wypełnić w ciągu 21 dni od zakupu piekarnika.
 • Czekaj na naczynie Dual Cook Steam - gdy już wszystkie powyższe punkty są za tobą, pozostaje ci uzbroić się w cierpliwość. Ile przyjdzie ci czekać na kuriera? To zależy od wielu zmiennych, między innymi od czasu weryfikacji zgłoszenia. Najlepiej odnosić się w tym względzie do regulaminu lub kontaktować na bieżąco z Samsungiem.

Materiał powstał we współpracy z Samsungiem.

blog comments powered by Disqus
Samsung Dual Cook Flex - Wygodnie i z prezentem