PODPOWIEDZI:

Kobieta i technologie

Kobieta i technologie

Obecnie nowe technologie coraz częściej dedykowane są kobietom. W szczególności tym, które w codziennej gonitwie, nie chcą stracić nawet sekundy cennego czasu przeznaczonego dla siebie i swojej rodziny. Zapracowane, ambitne i zaradne kobiety szukają najlepszych i najwygodniejszych rozwiązań nowoczesnej technologii, które ułatwią oraz pomogą im poradzić sobie z codziennymi obowiązkami zawodowymi tak jak i domowymi. Firma Microsoft spytała Panie, pracujące w polskim oddziale, o to jak godzą życie prywatne z zawodowym, używając na co dzień najnowszych technologii: http://bit.ly/Kobiety_i_technologie_w_pracy.

Stały rozwój nowoczesnych technologii nie tylko dostarcza narzędzi potrzebnych do rozwoju ekonomii i gospodarki. Nowe technologie pomagają w życiu codziennym milionom kobiet. Coraz częściej w ich torebkach pojawiają się smartfony, tablety czy ultrabooki, a ich codzienna praca zawodowa jak i domowa opiera są na programach i rozwiązaniach najnowszej technologii.

„Półtora roku temu zostałam mamą. Zdążyłam już do tej pory wrócić do pracy. Nie ukrywam, że przez pewien czas martwiłam się czy uda mi się pogodzić rolę mamy i rolę pracownika, który ma swoje ambicje i chce realizować się zawodowo. Okazuje się, że jest to całkiem proste w dobie obecnej technologii” – mówi Katarzyna Pawlonka, odpowiadająca w polskim oddziale Microsoft za wdrożenia nowych technologii na uczelniach – „Korzystam z laptopa oraz z Windows Phone, więc mam stały dostęp do wszystkich danych w każdym miejscu i czasie. Mogę swobodnie komunikować się z moimi partnerami biznesowymi i klientami. Praca nie przeszkadza mi, w tym by wcześniej pojechać po dziecko do żłobka czy zostać z nim w domu w czasie choroby. W codziennym życiu mogę korzystać z takich technologii jak Microsoft Outlook, czy Lync, dzięki któremu często łączę się ze swoimi klientami z domu. Nie przeszkadza mi to, żeby spełniać się w roli mamy opiekuńczej i kochającej swoje dziecko.”

Ciągły wyścig z czasem jest dla kobiety nie tylko uciążliwy, ale staje się dużym wyzwaniem. Trzeba pogodzić wszystkie obowiązki biznesowe, spotkania, telekonferencje, wyjazdy służbowe czy odpowiadanie na kilkanaście e-maili dziennie z pracami domowymi takimi jak zrobienie zakupów, ugotowanie obiadu, posprzątanie domu.

Najtrudniej jednak znaleźć czas dla rodziny. Takie technologie firmy Microsoft jak pakiet MS Office 2010, poczta Microsoft Outlook, komunikator Lync czy Windows Phone mogą pomóc każdej kobiecie w ustaleniu kalendarza dnia, szybszej komunikacji w pracy oraz sprawniejszemu wykonaniu wszystkich zaplanowanych działań. Dzięki temu nowoczesna kobieta zyskuje więcej czasu dla siebie i swojej rodziny.

„Jako kobieta, matka dwójki dzieci, wiem jak ważny jest każdego dnia czas. A jeszcze ważniejsza jest jego doskonała organizacja. Mając pod ręką kalendarz: ten prywatny i służbowy jestem bardzo dobrze zorganizowana, nigdy nie zapominając o ważnych terminach. Poczta e-mail i jej nadmiar nie stanowi dla mnie żadnego problemu, gdyż na bieżąco mogę śledzić maile oraz nadawać im odpowiednie priorytet” – mówi Ewelina Bagińska, odpowiedzialna za Windows Phone w polskim oddziale Microsoft. – „Mój smartfon jest zorganizowany podobnie jak ja: kafle na ekranie dostosowane do aktualnych potrzeb. Gdy jestem w pracy mam pod ręką internet, pocztę, dokumenty, komunikator. Gdy z niej wychodzę korzystam z aplikacji: pogoda, nawigacja, newsy, portale społecznościowe, które są w pełni zintegrowane z moimi kontaktami, tak więc komunikacja ze znajomymi jeszcze nigdy nie była tak prosta. Dodatkowe funkcje zaszyte w aplikacjach z powiadomieniami na ekranie powodują, że nie muszę zaglądać do aplikacji, by sprawdzić czy pojawiło się w sieci coś nowego. Myślę, że smartfon staje się nieodzownym narzędziem każdej nowoczesnej kobiety, dzięki któremu codzienne funkcjonowanie w tych szybkich czasach staje się dużo łatwiejsze.”

kobiety i technologia

Nowe technologie pomagają także kobietą w radzeniu sobie z trudnymi, a często nieprzewidzianymi, zadaniami w pracy. Ciekawą technologią, która zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród pań jest SkyDrive, czyli możliwość dostępu do wirtualnej chmury, tak w prywatnej jak publicznej. „Nowe technologie pomogły mi kiedyś w sytuacji zawodowej uratować moja reputację. Kiedy byłam gościem na konferencji zostałam zaskoczona prośbą o zastąpienie nieobecnego prelegenta – Katarzyna Lorecka, odpowiedzialna za zaangażowanie społeczne firmy i pracowników Microsoft. – „Nie byłam przygotowana, nie miałam przy sobie żadnych slajdów, ale na szczęście udostępniono mi komputer podłączony do internetu, mogłam się zalogować na swoje konto Windows Live i ze SkyDrive pobrać jedna z moich prezentacji, która akurat świetnie pasowała do tematyki konferencji. W ten sposób mój występ był bardzo profesjonalny i myślę, ze nikt się nie zorientował, że zostałam o ten występ poproszona parę minut wcześniej.”

Jak widać kobiety, mimo ciągłej codziennej gonitwy potrafią znaleźć takie rozwiązania, podsuwane im przez nowe technologie, by poradzić sobie z nawałem pracy w biurze oraz odpowiedzialnością związaną z wychowaniem dzieci oraz funkcjonowaniem w domu.

blog comments powered by Disqus
Kobieta i technologie