PODPOWIEDZI:

Tanie gadżety pod choinkę - Prezent około 200 złotych

Tanie gadżety pod choinkę - Prezent około 200 złotych

Zastanawiasz się, jakie tanie gadżety pod choinkę będą dobrą opcją prezentową? Wybrałem pięć propozycji właściwie dla każdego. Starałem się przy tym oscylować wokół kwoty 200 - 250 złotych, bo to całkiem sensowna i rozsądna cena za drobny, lecz przydatny prezent elektroniczny. Płacąc tyle, masz większą szansę na to, że podarunek stanie się dla bliskiej Ci osoby praktycznym sprzętem na lata.

Nawet niedrogi gadżet pod choinkę nie powinien być byle jakim prezentem. Wszystkie dobrane do tego artykułu urządzenia zbierają świetne opinie od użytkowników i na pewno posłużą jeszcze przez wiele zim.


Pamiętaj przy tym, że o ile wybieranie produktów z takich poradników jest wygodne i niezawodne, tak zawsze warto rozważyć coś dodatkowego, ale bardziej osobistego. Na przykład kartkę z życzeniami, bilet na wspólne wyjście do kina lub ulubioną czekoladę!

Produkt

Nazwa

Link do zakupu

Mysz

SteelSeries Aerox 3

SteelSeries Aerox 3 oferta w RTV Euro AGD

Szczoteczka

Panasonic EW-DM81-K503

Panasonic EW-DM81-K503 oferta w RTV Euro AGD

Smartband

Huawei Band 6

Huawei Band 6 oferta w RTV Euro AGD

Głośnik Bluetooth

Sony SRS-XB13

Sony SRS-XB13 oferta w RTV Euro AGD

Tablet graficzny

Huion H640P

Huion H640P oferta w RTV Euro AGD

Mysz dla gracza - Lekka i z RGB!

Jeżeli szukasz niedrogiego prezentu dla gracza, to zawsze dobrym wyborem (o ile owa osoba planowała zmianę obecnego sprzętu) jest nowe akcesorium. Na przykład mysz komputerowa. Szczególnie interesującą propozycją jest Steelseries Aerox 3. Odświeżona na 2022 rok wersja jest ultralekka, dokładna i bardzo estetyczna.

Przede wszystkim waży zaledwie 59 gramów. To ma szczególne znaczenie przy grach, w których trzeba szybko ruszać myszką - na przykład strzelankach pokroju Counter Strike’a. Tak niską wagę udało się uzyskać poprzez perforację obudowy i ultracienką płytkę PCB. Nie trzeba się jednak martwić. Producent zapewnia odporność na wodę i pył na poziomie IP54 dzięki technologii AquaBarrier.

Steelseries Aerox 3 z RGB

Jeżeli o specjalne rozwiązania chodzi, warto podkreślić obecność przełączników Golden Micro, które mają wytrzymać do 80 milionów kliknięć, i czujnik TrueMove Core. Ten ma czułość na poziomie 8500 CPI, a w dodatku śledzi ruch 1 do 1 - jest więc jednym z najprecyzyjniejszych wyborów na rynku. Do tego odpinany kabel USB-C oraz estetyczne podświetlenie RGB i mamy fajny, mały prezent pod choinkę dla gracza i nie tylko.

Każdy dba o zęby… Prawda?

Być może najbardziej kontrowersyjne prezenty pod choinkę to te, które są związane z naszym zdrowiem lub higieną. Tymczasem nie ma się czego bać. Twoja mama lub druga połówka raczej nie weźmie do siebie prezentu w postaci inteligentnej wagi lub… nowoczesnej szczoteczki do zębów.

Panasonic EW-DM81-K503 jest wyborem niedrogim, ale bardzo docenianym przez użytkowników. To model soniczny, co oznacza w praktyce po prostu bardzo szybkie wibracje. Szczoteczka porusza się z prędkością 31 tysięcy ruchów na minutę, co w połączeniu z bardzo cienkim włosiem zapewni dokładne czyszczenie zębów. Nawet w głębi kieszonek dziąsłowych.

Panasonic EW-DM81-K503 na tle zębów

Urządzenie jest w miarę bazowe, ale producent i tak wyposażył je w parę przydatnych funkcjonalności. Na przykład wbudowany czasomierz z przerwami co 30 sekund, aby zasygnalizować konieczność zmiany czyszczonej sekcji zębów.

Jest też funkcja łagodnego startu, która - jak sama nazwa wskazuje - po włączeniu szczoteczki ustawi niższe obroty, aby ułatwić przyzwyczajenie się do uczucia wibracji. Model występuje w różnych kolorach i jest super prezentem na święta dla każdego - w końcu wszyscy chcemy mieć jak najmniej bakterii i płytki nazębnej, prawda?

Smartband na każdą kieszeń

Jeżeli szukasz uniwersalnego prezentu z segmentu urządzeń smart  ułatwiających życie, na pewno rozważasz też smartbanda. Na rynku jest kilka liczących się firm, ale jeżeli nie chcesz bliskiej osobie kupować inteligentnej opaski na prezent marki Xiaomi, to jednym z lepszych wyborów będą modele Huawei. Dla przykładu Huawei Band 6.

To model doceniany za wysoką dokładność zbieranych danych. Oczywiście podstawową funkcjonalnością inteligentnej opaski, obok wyświetlania powiadomień i w pewnym stopniu zdalnej kontroli smartfona, jest kolekcjonowanie na bieżąco informacji o użytkowniku. Dzięki temu (i wbudowanej aplikacji) osoba, której sprezentujesz tę opaskę, będzie mogła na przykład lepiej określić jakość swojego snu, a także śledzić wiele innych danych.

Huawei Band 6 w różnych kolorach

Model - za sprawą technologii Truseen 4.0 - monitoruje także tętno oraz poziom nasycenia krwi tlenem. Na dodatek inne czujniki pozwolą monitorować do 96 aktywności sportowych, takich jak biegi lub pływanie. Te informacje są zbierane w aplikacji i pozwalają wprowadzić odrobinę statystyki do życia użytkownika. 

Na dodatek opaska jest wodoodporna do 5 atmosfer, pracuje do dwóch tygodni na jednym naładowaniu, a zaledwie 5 minut ładowania wystarczy jej do działania przez kolejne dwa dni. Oczywiście w konkretnych, założonych przez producenta, scenariuszach. Praktyczny prezent pod choinkę.

Mały, ale wariat - głośnik bluetooth na prezent

Sony SRS-XB13 to polecany i niewielki model głośnika bezprzewodowego japońskiego giganta elektroniki. Recenzenci zwracają uwagę na to, że pomimo małych rozmiarów (około 7 na 9 cm) gra dosyć głośno, nawet z dodatkowym basem. Chociaż pojawiają się informacje, że właśnie przez niższą masę i wspomniane niskie tony lubi “podróżować” po płaskich powierzchniach w czasie pracy.

To świetny prezent dla nastolatka - po zimie nieuchronnie przychodzi wiosna, a wraz z nią wypady nad rzekę, jezioro lub do lasu. Koniecznie ze znajomymi i koniecznie z muzyką. Producent dorzuca w zestawie pasek, dzięki któremu Sony SRS-XB13 można łatwo przypiąć do paska lub powiesić na najbliższej gałęzi. Na dodatek jest tu wysoki stopień ochrony przed wodą i pyłem: IP67. Żaden teren temu głośnikowi nie jest straszny.

Wodoodporny głośnik Sony SRS-XB13

Szczególnie fajne jest to, że pomimo mniejszych rozmiarów i łączności Bluetooth głośnik jest w stanie pracować nawet przez 16 godzin na jednym naładowaniu. To dwie długie imprezy! Można go też sparować z drugim, takim samym modelem, aby uzyskać dźwięk stereofoniczny. To fajny wybór na niedrogi prezent, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że występuje w wielu przyjemnych kolorach. Można go więc spersonalizować.

Tablet graficzny pod choinkę!

Jednym z lepszych prezentów dla każdego jest tablet graficzny. Poważnie. Można myśleć o tego typu sprzęcie w kategoriach myszki lub klawiatury. To po prostu kolejny interfejs, ułatwiający wprowadzanie danych do komputera lub po prostu jego kontrolowanie. 

Nawet jeżeli osoba, której dajesz pod choinkę taki sprzęt, nie jest zapalonym rysownikiem, na pewno z niego skorzysta. Na przykład przy obróbce graficznej zdjęć lub podpisywaniu się pod dokumentami. Chociaż oczywiście znacznie lepiej sprezentować go początkującej rysowniczce lub rysownikowi.

Propozycja tym ciekawsza, że Huion H640P to naprawdę niedrogi sprzęt firmy, która jest jedną z dwóch najczęściej polecanych w budżetowym segmencie tego typu urządzeń. Tablet graficzny ma mały obszar roboczy - 160 na 99 milimetrów - ale to oznacza, że łatwo go schować do torby lub plecaka. Są tu za to dodatkowe przyciski, które można zaprogramować pod konkretne funkcje w edytorze graficznym i nie tylko, a także pióro.

Huion H640P na białym tle

No właśnie - każdy tablet graficzny potrzebuje pióra. W tym modelu jest to dodatek, który nie wyróżnia się niczym standardowym. Ma 8192 stopnie nacisku, co przekłada się na lepsze odwzorowanie naturalnego charakteru odręcznego pisma oraz rysowania. Szkoda, że nie ma wykrywania nachylenia, ale to już domena droższych modeli!

Dodatkowo Huion H640P współpracuje nie tylko z Windowsem lub MacBookami, ale też smartfonami poprzez OTG. Moim zdaniem tablet graficzny pod choinkę jest świetnym pomysłem - chociaż głównie dla początkujących rysowników.

Materiał powstał przy współpracy z RTV Euro AGD.

blog comments powered by Disqus
Tanie gadżety pod choinkę - Prezent około 200 złotych