PODPOWIEDZI:

Jaki wypiekacz do chleba wybrać?

Jaki wypiekacz do chleba wybrać?

W publikacji, jaki wypiekacz do chleba wybrać, znajdują się najważniejsze parametry, jakie trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupu domowego wypiekacza do chleba. Dzięki temu będziesz wiedział, z którym modelem sprawnie upieczesz chleb i inne rodzaje wypieków. Zapraszam!

Poradnik zakupowy, jaki wypiekacz do chleba wybrać, powstał z myślą o osobach, którym zależy na samodzielnym pieczeniu świeżego i chrupiącego pieczywa w zaciszu domowym. Z takim urządzeniem poczujesz niezwykły aromat i smak jeszcze ciepłej kromki chleba.

Najistotniejsze parametry przy zakupie wypiekacza do chleba

Wypiekacze do chleba pozwolą rozkoszować się zdrowym pieczywem bez wychodzenia z domu do piekarni. Aby model służył wiele lat i spełniał oczekiwania danej rodziny, musi cechować się jak najlepszymi elementami.

Oto czołowe zagadnienia, jakimi należy się kierować podczas wyboru automatu do chleba.

Jaka moc wypiekacza do chleba?

Wypiekacz do użytku domowego powinien mieć moc minimalną na poziomie około 550 W. Niektóre modele osiągają wynik nawet 1600 W. Przykładem jest wypiekacz Tefal Home Bread Baguette PF610138.

Im większa moc, tym wydajniejsza praca, a więc szybszy proces pieczenia wypieków i imponujące efekty końcowe. Jeżeli masz liczną rodzinę, zamierzasz piec chleb codziennie, chcesz przyrządzać ciasta, to warto celować w najwydajniejszy sprzęt spełniający wszelkie potrzeby.

pieczenie chleba w wypiekaczu firmy Unold

Jaka pojemność formy w wypiekaczu do chleba?

Zakres pojemności, jaką oferują maszyny do chleba jest dosyć obszerny. Sięga od 0,9 kg do 1,8 kg. Tutaj należy zastanowić się nad swoimi potrzebami, bowiem nie każdemu zależy na jak największej formie. Dobrą opcją jest regulacja wielkości wypieku. W takiej sytuacji wybierzesz spośród nawet 3 rozmiarów chleba. Takie udogodnienie znajdziesz w wypiekaczu Morphy Richards 502000.

Czy wypiekacz ma regulację stopnia zarumienienia?

Domowe wypiekacze do chleba w większości przypadkach wyróżniają się kilkoma stopniami zarumienienia skórki do wyboru. Możesz zatem jednym razem przyrządzić bardziej spieczony chleb, a innym jasny.

Ile programów automatycznych ma wypiekacz do chleba?

Gotowe programy w robotach do pieczenia chleba są zawsze pożądane, ponieważ znacznie ułatwiają proces pieczenia i pozwalają na eksperymentowanie z przeróżnymi wypiekami. Nowoczesne modele są wyposażone w ilość programów od 10 do 31. Największą ilość ma wielofunkcyjny wypiekacz Panasonic SD-YR2550. Przy okazji programów dowiesz się, jakie są prawdziwe możliwości wypiekacza.

Wśród nich na przykład:

 • Wyrabianie ciasta na makaron, ciasta na pizzę, ciasto francuskie, ciasto drożdżowe, babeczki.
 • Przygotowywanie domowego dżemu (bądź innych przetworów), zdrowego jogurtu.
 • Pyszne bułki, bagietki.
 • Chałki, brioszki.
 • Tradycyjny chleb, chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, chleb bezglutenowy, chleb bez soli, chleb słodki (z dodatkiem m.in. rodzynek, czekolady), chleb francuski (lekkie pieczywo).
 • Program do szybkiego pieczenia.
 • Własny program do indywidualnych ustawień.

Jak widać, wypiekacze potrafią zachwycić oferowanym rodzajem wypieków i wypiekanych ciast.

wypiekacz do chleba z wieloma programami

Jaka jakość wykonania wypiekacza do chleba?

Każdy sprzęt, w tym również uniwersalny wypiekacz do chleba, powinien być solidnie wykonany. Polecane są korpusy ze stali szlachetnej. Dopuszczalne obudowy z tworzywa sztucznego, ale tylko najwyższej jakości. Formy muszą mieć nieprzywierającą powłokę, aby ciasto się nie lepiło, a i czyszczenie było dużo prostsze.

Dobrze, jak wypiekacz posiada specjalny uchwyt ułatwiający przenoszenie (przykładem jest Eta Harmony II 2149 90021). Zwróć uwagę na umieszczenie w wygodnym miejscu elementów sterujących. Tylko intuicyjny panel zapewni komfortową obsługę bez zbędnych trudności. Niekiedy występują noże ze specjalnymi żebrami, które idealnie wyrobią ciasto.

Na rynku znajdziesz wypiekacze z 1 lub z 2 mieszadłami. W momencie, gdy pieczesz dla dużej ilości osób największy rozmiar chleba, postaw na urządzenie z 2 mieszadłami. Najlepiej wyrobią ciasto.

Wypiekacze występują w różnych wersjach kolorystycznych. Najczęściej jest to wariant biały, czarny, srebrny. Wbrew pozorom konstrukcje są dosyć zgrabne.

Czy wypiekacz jest bezpieczny w użytkowaniu?

Automaty do pieczenia chleba charakteryzują się pewnymi elementami wpływającymi na bezpieczną obsługę. Są to przede wszystkich antypoślizgowe (gumowe) nóżki zwiększające stabilność, obudowy izolujące ciepło, jak również zabezpieczenia przed przegrzaniem czy też automatyczne wyłączniki.

Jakie dodatkowe udogodnienia w wypiekaczu do chleba?

Jak wybrać wypiekacz do chleba, aby był jak najbardziej praktyczny? Polecam rozejrzeć się za modelem z pomocnymi rozwiązaniami, a nie zbędnymi bajerami.

Przydadzą się takie opcje, jak:

 • Wyświetlacz LCD - na czytelnym wyświetlaczu zobaczysz najistotniejsze parametry pieczenia (m.in. czas).
 • Okienko podglądowe - sporych rozmiarów wizjer pozwoli na bieżąco kontrolować postępy pieczenia bez otwierania pokrywy.
 • Oświetlenie wewnętrzne - ułatwi monitorowanie procesu przyrządzania wypieków. Wszystko będzie wyraźnie widoczne.
 • Sygnał dźwiękowy - powiadomi, kiedy masz dodać resztę składników.
 • Funkcja opóźnionego startu - ustawisz godzinę, o której urządzenie rozpocznie pracę. Dzięki temu świeże pieczywo będzie zawsze gotowe na śniadanie (jeżeli ustawisz pieczenie wieczorem lub w nocy). Wypiekacz Ariete 133 Pane Express 1000 cechuje się funkcją opóźnionego startu aż do 15 godzin.
 • Funkcja pauzy - wstrzymasz proces pieczenia. Tylko niektóre wypiekacze mogą się nią pochwalić. Wśród nich jest Unold 68456.
 • Funkcja podtrzymywania ciepła - podtrzymywanie temperatury chleba do 60 minut jest przydatne, aby wypiek był zawsze gotowy do spożycia.
 • Automatyczny dozownik dodatków - pozwoli na wygodne i równomierne rozprowadzanie składników w dowolnym momencie, np. ziaren, ziół.
 • Funkcja pamięci - niektóre wypiekacze potrafią zapamiętać wybrane przez Ciebie ustawienia, a to przyda się najbardziej w momencie awarii zasilania.
 • Podwójny czujnik temperatury - wypiekacz samodzielnie dopasuje odpowiednią temperaturę na każdym etapie pieczenia.

wypiekacz do chleba Tefal z akcesoriami

Czy korzystanie z wypiekacza jest skomplikowane?

Obsługa wypiekaczy nie jest trudna. Twoja największa rola polega na przygotowaniu odpowiednich składników. OProdukty umieszczasz w pojemniku, ustawiasz właściwy program i uruchamiasz urządzenie. Od teraz nie musisz ręcznie zagniatać ciasta. Wypiekacz wszystko wymiesza, wyrobi ciasto oraz wypiecze pieczywo.

Co otrzymasz wraz z wypiekaczem do chleba?

W komplecie z wypiekaczem zdarzają się dodatkowe akcesoria poza instrukcją obsługi. Mogą to być miarki, formy, łyżki do dozowania wody i mąki, kubki z podziałką, haczyk do mieszadeł, nożyk, pędzelek, wkładka do bagietek.

Jakiej firmy wypiekacz do chleba?

Tylko renomowany producent dba o to, aby sprzęt był bezawaryjny przez wiele lat. Dlatego postaw na jedną z tych marek wypiekaczy: Tefal, Raven, Panasonic, Adler, Eta, Unold, Ariete, Morphy Richards, MPM, WMF, Gastroback, Zelmer, Gorenje, Sencor, Concept, Clatronic.

Ile kosztuje wypiekacz do chleba?

Wszystkie aktualne ceny poznasz w dziale ranking wypiekaczy do chleba. Nie musisz się martwić, że dysponujesz mniejszym budżetem. Ceny zaczynają się od 299 zł za całkiem funkcjonalne urządzenie do pieczenia chleba. Najbardziej zaawansowane modele to koszt dochodzący do 999 zł.

chowanie wypiekacza do chleba do szafki kuchennej

Jaki wypiekacz do chleba wybrać - Podsumowanie

Wypiekacze do chleba to mało skomplikowany sprzęt, za to o wielkich możliwościach. Z powyższego materiału, jaki wypiekacz do chleba wybrać, dowiedziałeś się, na które zagadnienia zwrócić największą uwagę.

Głównie przyjrzyj się mocy wypiekacza, pojemności formy, regulacji stopnia zarumienienia, programom automatycznym, jakości wykonania, elementom wpływającym na bezpieczeństwo użytkowania, dodatkowym udogodnieniom, akcesoriom w zestawie.

Zdecyduj, ile jesteś w stanie zapłacić za wypiekacz do użytku domowego, i celuj w sprawdzone marki.

blog comments powered by Disqus
Jaki wypiekacz do chleba wybrać?