PODPOWIEDZI:

Jak kupować podgrzewacz do butelek?

Jak kupować podgrzewacz do butelek?

Nie karmisz dziecka w sposób naturalny? Twoje dziecko jest już na tyle duże, że wprowadzasz do jego menu nowe pokarmy – kaszki i zupki, które trzeba podawać w odpowiedniej temperaturze? A może gotujesz sama zupki dla swojego dziecka, które trzeba miksować? Podgrzewacz do butelek to urządzenie, które powinno znaleźć się wśród akcesoriów do pielęgnacji dziecka. Jest on stosunkowo niedrogi, pozwala rodzicom oszczędzić cenny czas, a także jest niezwykle funkcjonalny.

Rodzaje

Podgrzewacz standardowy
Obecnie na rynku jest dużo podgrzewaczy, które różnią się od siebie rozmaitymi funkcjami. Podgrzewacz z jedną funkcją, jaką jest podgrzewanie i utrzymywanie w odpowiedniej temperaturze mleka lub innego pokarmu, jest ogromną pomocą, a także zapewnia bezpieczeństwo dziecku. Pokarm w podgrzewaczu osiąga tylko wskazaną temperaturę, co nie grozi na przykład oparzeniem dziecka.
Większość takich prostych podgrzewaczy ma na tyle uniwersalną wielkość, że można w nich podgrzać zarówno butelkę, jak i słoiczek z zupką/deserkiem.
Niektóre standardowe podgrzewacze posiadają funkcję sterylizacji butelek – jest to ważne, ponieważ gotowanie butelek i smoczków to dość żmudne i czasochłonne zajęcie.
Coraz częściej nawet proste podgrzewacze posiadają wyświetlacz LCD, termostat, a nawet specjalną tackę na pokarmy stałe.

Podgrzewacz turystyczny
Tu można wyróżnić kilka rodzajów podgrzewaczy, ponieważ niektóre z nich mają podłączenie do gniazdka zapalniczki samochodowej, działają na baterie lub akumulatorki, a jeszcze inne podgrzewają poprzez krystalizację specjalnego żelu. Dwa ostatnie typy podgrzewacza są bardzo przydatne, gdy trzeba wyjść z dzieckiem na dłuższy spacer, a dziecko musi być nakarmione w jego trakcie.

Podgrzewacz, jako urządzenie wielofunkcyjne
Warto zainteresować się podgrzewaczem wyposażonym w szereg różnych funkcji. Urządzenie tego typu zastępuje wiele innych urządzeń koniecznych do przygotowania posiłków. Jest w nim funkcja sterylizacji butelek, miksowania, można w nim także podgrzewać jedzenie w butelce, jak również w słoiczkach oraz kubeczkach.

podgrzewacz do butelek

Wielkość podgrzewaczy

Podgrzewacz dla niemowląt do 4 miesiąca życia
Tego typu podgrzewacz zazwyczaj pasuje do małych butelek (do 125 ml), jednak często niemowlęta zaczynają zjadać większe posiłki.

Podgrzewacze dla niemowląt od 5 do 12 miesiąca życia
Powinny mieścić różnego typu butelki, które mają nawet dość dużą pojemność. Urządzenia te powinny również podgrzewać słoiczki z gotowym jedzeniem, a także posiadać tackę do pokarmów gęstych i stałych, gdyż dziecko w okolicach roku zaczyna już gryźć jedzenie.

Podgrzewacze dla dzieci powyżej roku
Muszą posiadać funkcję podgrzewania kubeczków oraz dużych butelek i słoiczków.

Parametry

Zużycie energii
Wielu rodziców zastanawia się, jaki jest koszt używania podgrzewacza, szczególnie, gdy ten działa prawie przez całą dobę. Otóż, w takim wypadku warto kupić podgrzewacz z termostatem, który będzie samoczynnie włączał i wyłączał urządzenie. Podgrzewacz ma mniejszą moc niż na przykład telewizor LCD, nie mówiąc o czajniku, czy maszynce elektrycznej. Warto też pamiętać, że można wybrać urządzenie energooszczędne.

Temperatura posiłków i czas podgrzewania
Najnowocześniejsze podgrzewacze mają szeroki zakres podgrzewania – nawet do 100 °C, co umożliwia podgrzanie wody do zrobienia mleka czy mieszanki mlecznej. Zazwyczaj taki zakres temperatury mają urządzenia z funkcją sterylizacji w 95°C.

Temperatura płynów podawanych dziecku powinna oscylować miedzy 35-37°C.

Warzywa podaje się podgrzane do 25 °C
Niektóre podgrzewacze mają dość rozbudowane systemy podgrzewania z płynną regulacją, która uwzględnia również rozmrażanie posiłków.

podgrzewacz do butelek

Funkcje i akcesoria

Najważniejszą funkcją każdego podgrzewacza jest podgrzewanie butelek z mlekiem lub kaszką. Obecnie, gdy wiele osób karmi dzieci daniami ze słoiczków warto kupić podgrzewacz, w którym również te pokarmy bez problemu zmieszczą się i będą podgrzewane.

Stała temperatura
Warto by podgrzewacz miał możliwość utrzymywania stałej temperatury posiłków, wówczas, szczególnie w nocy, gdy maleństwo domaga się jedzenia jest ono gotowe natychmiast.
Automatyczne wyłączanie i włączanie
Podgrzewacz sam się wyłączy po uzyskaniu odpowiedniej temperatury lub wyparowaniu wody.

System inteligentnego podgrzewania
Podgrzewacz ustawia się na dany rodzaj pokarmu i w zależności od tego jest on odpowiednio intensywnie podgrzewany.

Sterylizowanie butelek
Rodzice coraz częściej wybierają tego typu podgrzewacze, ponieważ tradycyjne gotowanie butelek jest dość uciążliwe i powoduje, że na butelce osadza się kamień. Sterylizowanie obejmuje też słoiczki i inne akcesoria dziecka.

Miksowanie i gotowanie na parze
Nowoczesne podgrzewacze mają nawet możliwość miksowania i gotowania pokarmów na parze. Dziecko w pewnym wieku je sporo posiłków, które muszą być w całości lub częściowo zmiksowane.

Dodatkowe akcesoria

Koszyczek do słoiczków – warto go mieć w podgrzewaczu, bo od chwili wprowadzenia jedzenia ze słoiczków odpada problem ich podgrzewania.
Pokrywa ochraniająca wnętrze przed kurzem.
Wyświetlacz, dzięki któremu można precyzyjnie ustawić temperaturę posiłku i czas podgrzewania
Miseczka do podgrzewania pokarmów – przydatna, gdy dziecko je pokarmy gotowane w domu.
Łyżeczki, szczególnie takie kolorowe, do karmienia nieco starszych dzieci.

Kupując podgrzewacz zastanów się, do czego Ci będzie on służył, ponieważ do podgrzewania mleka wystarczy najprostszy podgrzewacz, którego cena zazwyczaj nie przekracza 100 złotych. Podgrzewacze z mikserem, funkcją gotowania na parze, z inteligentnym programowaniem temperatury to wydatek rzędu ponad 250 złotych.

blog comments powered by Disqus
Jak kupować podgrzewacz do butelek?