PODPOWIEDZI:

NetAtmo Weather Station - Test Domowej Stacji Pogody

NetAtmo Weather Station - Test Domowej Stacji Pogody

Ostatnio w nasze ręce wpadło kilka różnych urządzeń marki NetAtmo, których dystrybutorem w Polsce jest firma Horn. Są to gadżety kontrolowane za pomocą naszego smartfona, tableta lub komputera, które pozwalają nam lepiej panować nad naszym własnym domem, nawet gdy jesteśmy daleko poza nim. Należą do nich między innymi kamera, która rozpoznaje twarze domowników czy zestaw będący domową stacją pogodową. Właśnie o nim opowiemy w tym materiale i przedstawimy pokrótce jego użytkowanie.

Podstawowy komplet NetAtmo Weather Station składa się z dwóch czujników – jednego do postawienia w domu i drugiego do zamontowania na dworze. Sposób ich ustawienia lub montażu jest bardzo klarownie przedstawiony w dołączonej instrukcji, więc nikomu czynność ta nie powinna sprawić najmniejszych problemów. Konfiguracja tych modułów również jest prosta – przeprowadza nas przez nią za rękę aplikacja na nasze urządzenie mobilne z iOSem lub Androidem.

NetAtmo Weather StationNetAtmo Weather Station


PROMOCJE na zakup Pralek lub Suszarek

Tak jak zostało wspomniane, aby móc rozpocząć korzystanie z domowej stacji pogodowej, należy przejść przez konfigurację w aplikacji na smartfona lub tablet. Jeśli nie posiadamy żadnego z tych urządzeń, możemy to zrobić na komputerze. Wszystko odbywa się za pomocą naszego konta w usłudze NetAtmo, na które logujemy się w aplikacji mobilnej lub w przeglądarce internetowej na komputerze. Gdy już połączymy się w stacji pogodowej z naszą domową siecią WiFi, pozostaje nam już tylko dołączyć moduły – my do testów dostaliśmy dodatkowo miernik opadów oraz wiatromierz.

Sprawdź cenę NetAtmo Weather Station >>

Z naszym kontem możemy także powiązać dodatkowe stacje, jeżeli zechcemy je dokupić, po to, by przykładowo móc sprawdzać jakość powietrza w różnych pomieszczeniach naszego domu. Montaż dodatkowych modułów również jest jasno opisany w dołączonych instrukcjach, sprawia jednak więcej problemów niż montaż samej stacji, gdyż należy go dokonać w odpowiednich miejscach – w przypadku wiatromierza jest to dach naszego domu, co może być dla niektórych nie lada wyzwaniem; w przypadku deszczomierze jest nieco lepiej, gdyż wystarczy położyć go gdzieś w ogródku lub wystawić przed domem.

NetAtmo Weather StationNetAtmo Weather Station

Zobacz cenę tego sprzętu!

Urządzenie jest już w pełni skonfigurowane, przejdźmy zatem do jego obsługi. W dowolnej chwili możemy przejrzeć informacje zebrane przez czujniki i dodatkowe moduły, otwierając aplikację mobilną lub wchodząc w przeglądarce na komputerze na stronę my.netatmo.com. Oczom naszym ukazują się informacje o stanie powietrza w naszym domu oraz pogody poza nim. Z informacji o wnętrzu mamy temperaturę, wilgotność a także poziom hałasu oraz stężenie dwutlenku węgla. Szczególnie ta ostatnia wartość może okazać się przydatna, gdyż aplikacja powiadamia nas, gdy dwutlenku węgla w powietrzu znajdzie się niebezpiecznie dużo i wiemy dzięki temu, że najwyższy czas przewietrzyć trochę dom. Co do informacji z dworu, z aplikacji, jak z barometru, odczytać możemy ciśnienie, a także temperaturę (zarówno rzeczywistą jak i odczuwalną) i wilgotność powietrza. Mamy również pokazaną ogólną jakość powietrza z dworu, co może pomoc nam podjęciu ewentualnej decyzji o przeprowadzce w mniej zanieczyszczone miejsce. Są tu także dane zebrane z dodatkowych modułów – ilość opadów z deszczomierza czy siła i kierunek wiatru z wiatromierza. Pomiary dokonywane są regularnie, co pewien czas, lecz w możemy także dokonać pomiaru na żądanie dotykając góry głównego modułu stacji.

NetAtmo Weather Station

Choć w aplikacji mamy od razu wyświetloną prognozę pogody na najbliższe dni na środkowym pasku, możemy też sami pobawić się w meteorologów. Po obróceniu ekranu wyświetlają się na nim wykresy przedstawiające zmiany różnych wartości, z możliwością dowolnego dostosowania zakresu czasowego. Widząc, jak wcześniej zmieniała się temperatura czy ilość opadów, jesteśmy w stanie przewidzieć co nastąpi w przyszłości.

NetAtmo Weather Station

Z pewnością nie każdemu z was taki sprzęt będzie niezbędny do życia, docenią go jednak osoby, którym zależy na polepszeniu warunków bytności i mieszkania lub chcą mieć bieżący podgląd na stan pogody u siebie, będąc poza domem. Również entuzjaści technologii, którzy zamiast zerkania na termometr, wolą sprawdzać temperaturę na smartfonie przed wyjściem mogą pokusić się o zakup tego urządzenia.

NetAtmo Weather Station

Jeśli materiał wam się spodobał, pamiętajcie, by zostawić łapkę w górę, rzucić okiem na inne materiały na kanale VideoTesty. Dajcie nam znać w komentarzu, czy takie wykorzystanie nowych technologii wzbudziło wasze zainteresowanie. 

blog comments powered by Disqus
NetAtmo Weather Station - Test Domowej Stacji Pogody