PODPOWIEDZI:

Jaki zestaw komputerowy dla ucznia? Back to School 2022

Jaki zestaw komputerowy dla ucznia? Back to School 2022

Szukasz zestawu komputerowego dla ucznia na powrót do szkoły? Dobrze się składa. W tym materiale poznasz nieźle wyceniony gotowy zestaw - w końcu kto ma czas na to, aby dobierać poszczególne podzespoły i składać w domu - a także dodatkowe akcesoria PC. No bo wiadomo, monitor jest niezbędny, a bez klawiatury lub myszki młoda osoba nie da rady się pouczyć ani sekundy.

Komputer do szkoły musi być zatem pełnym zestawem. Nie tylko jednostką centralną, ale i peryferiami. Przez to kosztuje zwykle nieco więcej i oczywiście nie jest mobilny. Jeżeli szukasz czegoś mniej drogiego, a przy tym łatwego w przenoszeniu, sprawdź nasz artykuł z laptopami dla ucznia na Back to school  2022. Na pewno znajdziesz tam coś dla obdarowywanej przez ciebie osoby (lub siebie).

Serce zestawu czyli komputer dla ucznia

HP Pavilion Gaming TG01-2203nw oferta w Media Expert

Komputer HP Pavilion Gaming TG01-2203nw to porządna jednostka centralna, która w zasadzie pozwoli uczniowi na wszystko, czego może chcieć od komputera. Przy swoich podzespołach bez problemu poradzi sobie z typowymi biurowo-szkolnymi zadaniami. Uczeń lub uczennica łatwo otworzą wiele kart w przeglądarce, aby się uczyć z kilku źródeł naraz, stworzą prezentację lub napiszą esej.

HP Pavilion Gaming TG01-2203nw koło monitora

Przy tym to nie wszystko. Dzięki mocnemu procesorowi AMD Ryzen 5 5600G o 6 rdzeniach i wysokim taktowaniu, a także 16 gigabajtach pamięci RAM komputer będzie w stanie procesować wiele aplikacji jednocześnie. Ewentualnie też te wymagające więcej czystej mocy. Photoshop, programy do montażu filmów i inne tym podobne będą działać bez zająknięcia.

Do tego jest tu też solidna karta graficzna RTX 3060 najnowszej generacji. Może nie jest topową jednostką (wiele osób wolałoby 3060 TI z 8 GB VRAM-u za kilkaset złotych więcej), ale ma aż 12 gigabajtów pamięci VRAM. To ważne, bo bardziej zaawansowane funkcje w programach do montażu filmów lub chociażby Blender, czyli aplikacja do tworzenia obiektów trójwymiarowych, bardzo polegają na tym zasobie. Te 50% więcej pamięci robi różnicę.

HP Pavilion Gaming TG01-2203nw na biurku

W dodatku mocna karta graficzna to też świetne osiągi w grach. Większość najnowszych tytułów będzie bez problemu uzyskiwać przynajmniej 60 klatek w wysokich ustawieniach graficznych przy rozdzielczości Full HD. 

Wisienką na torcie jest tu wbudowana karta sieciowa, obsługująca Wi-Fi 5 i Bluetooth 5.0, szybki dysk SSD NVME o pojemności 512 gigabajtów (są dwa porty, więc można w przyszłości rozszerzyć pamięć), a także ciekawy design obudowy. Ma zielone podświetlenie od spodu i geometryczny wzór na froncie. Wpasuje się estetycznie w każdy pokój młodej osoby.

Akcesoria PC i monitor dla ucznia

Acer Nitro VG240YBMIIXMad Dog GK900Steelseries Rival 3
Acer Nitro VG240YBMIIX oferta w Media ExpertMad Dog GK900 oferta w Media ExpertSteelseries Rival 3 oferta w Media Expert

Jeżeli jest coś, co niezaprzeczalnie warto dokupić do komputera dla ucznia, jest tym na pewno monitor. Acer Nitro VG240YBMIIX to model 24-calowy. Dzięki temu mieści się w tej bezpiecznej przestrzeni pomiędzy odpowiednio dużym ekranem do czytania tekstu, oglądania filmów i grania a dostatecznie małym, żeby nie zajmować za dużo miejsca na biurku. Jeżeli i tak będzie za duży, to jest też VESA. Monitor zamocujesz na ścianie lub wysięgniku.

Acer Nitro VG240YBMIIX na szarym tle

Model to IPS, co przełoży się na świetne kąty widzenia i, co za tym idzie, mniej zniekształcone kolory. Ma co prawda rozdzielczość Full HD, ale przy tych rozmiarach to odpowiednia jakość. Poza tym jest nieco płynniejsza matryca o częstotliwości 75 herców. Fizycznie wyświetli więc tyle klatek na sekundę. Przez niektórych recenzentów ta propozycja uznawana jest za jedną z najlepszych w swojej półce cenowej!

Nie można zapominać o dodatkowych peryferiach. Szczególnie przydatna będzie oczywiście klawiatura. Tutaj polecamy model mechaniczny, to znaczy z przełącznikami, które są bardziej responsywne i dają większą satysfakcję z pisania niż typowe membranówki. Mad Dog GK900 występuje w trzech wersjach: z Outemu Blue, Brown oraz Red.

Trzy kolory przełączników Mad Dog GK900

Różnią się głośnością i charakterystyką kliknięć. Dla gracza lepiej postawić na wersję czerwoną, a osoba, która lubi dużo pisać, na przykład uczeń, uzyska większą pewność klikanych liter przy niebieskiej lub brązowej. Proponowana klawiatura jest typową budżetową opcją pełną, ze wszystkimi klawiszami głównego sektora i dodatkowym numpadem. Ma podświetlenie RGB, co nie tylko fajnie wygląda, ale i ułatwia znalezienie odpowiednich przycisków wieczorem.

Klawiaturę mechaniczną najlepiej sparować z odpowiednią myszką. Steelseries Rival 3 to jedna z częściej wybieranych propozycji przewodowych. Świetnie wyceniona, nieźle wykonana i po prostu ładna. Ma czułość na poziomie 8500 CPI, co będzie szczególnie ważne w bardziej dynamicznych grach, a także wyjątkowy czujnik.

Podświetlenie Prism w Steelseries Rival 3

TrueMove Core gwarantuje śledzenie ruchu 1 do 1. To przekłada się na wyższą dokładność przełożenie ruchów myszą na kursor w komputerze. Wyjątkowe jest tu też podświetlenie, w formie kolorowego logo i paska wokół podstawy. Wygląda ładnie, świeci w 16 milionach kolorów, a na dodatek można je zsynchronizować z innymi produktami SteelSeries. To może ci od razu poddać pomysł na kolejne prezenty - na przykład podkładkę RGB na święta.

Materiał powstał przy współpracy z Media Expert.

blog comments powered by Disqus
Jaki zestaw komputerowy dla ucznia? Back to School 2022