PODPOWIEDZI:

Od open space do UC – trendy w komunikacji biurowej

Szybki spis treści:
Od open space do UC – trendy w komunikacji biurowej

Open space’y”, komunikatory wewnątrz firmowe i szklane ściany są tylko niektórymi efektami starań firm o poprawę komunikacji między pracownikami. Zamknięte boksy to już przeszła era. Z jakimi nowymi trendami w komunikacji biurowej będziemy mieć wkrótce do czynienia?

Od dawna nie dziwi widok osób które porozumiewają się w pracy przez komunikator online. Tomasz Miller Senior Account Manager z Jabra mówi, że to właśnie wykorzystanie w sposób intensywny nowych technologii, odegra dużą rolę w kształcie komunikacji wewnątrz firmowej.

Trend wdrażania rozwiązań IT w codzienne funkcjonowanie biur wiąże się także 
ze zmianą ich dotychczasowych struktur. W tym obszarze należy uwzględnić różne formy pracy od pracowników stacjonarnych po mobilnych lub pracujących w trybie mieszanym, którzy dzięki nowym technologiom mogą być w stałym kontakcie z centralą” – mówi Tomasz Miller.

Od open space do UC

Wyniki oszacowane przez GN Netcom i E-media wskazują że 75 % osób z nas, jest w grupie która wykonuje swoje obowiązki w biurze, ale również poza nim.

Multi- funkcjonalność

Liczba czynności jaką pracownicy wykonują w tym samym czasie, sprawia, że wykorzystują oni intensywnie rozwiązania IT. Pisanie do siebie maili zamiast rozmowy nie świadczy o trudnościach w nawiązywaniu relacji międzyludzkich, ale wynika z natłoku informacji, jakie przetwarzamy w jednej chwili. Pisząc do kogoś wiadomość możemy jednocześnie przeszukiwać przeglądarkę pod kątem potrzebnych danych lub prowadzić rozmowę telefoniczną” – wyjaśnia Miller z Jabra.

Koncepcja komunikacji zintegrowanej (Unified Communications) jest odpowiedzią na potrzeby mobilnych i biurowych pracowników. Idea tej koncepcji polega na zarządzaniu przez jeden interfejs kilkoma kanałami komunikacyjnymi. Zaliczamy tutaj proste funkcje telefoniczne czy edytowanie dokumentów i udział w wideokonferencjach.

Jabra prognozuje, że obecnie na świecie jest blisko 7,8 mln użytkowników technologii Unified Communications (UC, komunikacja zintegrowana). Do 2015 roku liczba ta może sięgnąć nawet 49,5 mln.

blog comments powered by Disqus
Od open space do UC – trendy w komunikacji biurowej