PODPOWIEDZI:

Brakuje portów w Laptopie? 5 produktów, które ułatwiają pracę na Notebooku!

Brakuje portów w Laptopie? 5 produktów, które ułatwiają pracę na Notebooku!

Laptopy stają się coraz bardziej popularnym wyborem, jeśli chodzi o komputer na co dzień i nie dziwi już to nikogo. Czasy, kiedy laptopy były mniej wydajne od PCtów odeszły w niepamięć, a jednym z większych problemów, który jest w nowych laptopach to znikoma ilość portów. Z rozwiązaniem przychodzi marka Belkin, która przysłała nam do sprawdzenia 5 produktów, które pozwolą nam na odzyskanie chociaż części z portów, które sukcesywnie znikają z laptopów.

Przechodzimy do omówienia 5 produktów firmy Belkin, które ułatwiają pracę na notebooku.

Mowa o takich akcesoriach do laptopa, jak: Belkin Hub 4 USB-C, Belkin Kabel USB-C do HDMI 2.1, Belkin Adapter USB-C do HDMI z portem ładowania, Belkin Adapter USB-C do 2,5 Gb Ethernet, Belkin Hub USB-C 5w1.

Hub 4 USB-C

Na wstępie pytanie - ile masz portów USB-C w swoim laptopie lub tablecie? Jeśli tylko jeden lub dwa, to pewnie czasem odczuwasz brak dodatkowych portów i musisz się nagimnastykować żeby wybrać jakie urządzenia mają być podpięte.

Z pomocą przychodzi HUB 4 USB-C, który oferuje nam 4 osobne wyjścia USB-C 3.2 Gen2 z Power Delivery do 100W łącznie oraz transfery danych do aż 10 Gbps. Pozwoli to nam na podpięcie wszystkich peryferiów oraz ich zasilenie a nawet ładowanie innych urządzeń, w tym samym czasie.

Hub-4-USB-C

W momencie realizowania materiału cena takiego huba to 199 zł.

Kabel USB-C to HDMI

Czy Twój laptop ma jeszcze wyjście HDMI? Istnieje spora szansa, że nie, ponieważ za sprawą thunderbolta, możliwe jest wysyłanie obrazu poprzez port USB-C. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że nie wszystkie monitory posiadają port USB-C. Tutaj dobrze się sprawdzi kabel USB-C do HDMI 2.1.

Kabel USB-C to HDMI

Co ważne, kabel ten wspiera rozdzielczość do 8k 60Hz i HDR10+, także nie musimy się martwić o to, że przekazywany obraz będzie tracił na jakości.

Cena?  Za 2m wariant przyjdzie nam zapłacić około 250 zł.

Adapter USB-C do HDMI z portem ładowania

Poprzedni kabel brzmi dobrze, ale jeśli masz IPada lub Macbooka albo po prostu zależy Ci na jak najmniejszej ilości kabli, to przejściówka USB-C do HDMI z osobnym portem do ładowania urządzenia, jest stworzona dla Ciebie.

Adapter USB-C do HDMI z portem ładowania

Mamy tutaj wsparcie do rozdzielczości 4K na 2K przy 60Hz oraz Power Delibery do 60W, co wystarczy do zasilenia większości ultrabooków czy produktów od Apple i to wszystko za cenę oscylującą w granicach 120 zł.

Adapter USB-C to Ethernet

Kolejny produkt, to adapter, który przyda się każdemu, kto narzeka na wifi, i potrzebuje szybszego oraz stabilniejszego łącza i podpięcia do sieci po kablu. Także jeśli streamujesz lub po prostu dużo grasz online, to adapter USB-C na 2.5Gb ethernet jest wręcz pozycją obowiązkową, tym bardziej, że 100 zł nie jest wygórowaną ceną za stabilniejsze połączenie z internetem.

Adapter USB-C to Ethernet

Hub 5w1

Najlepsze rzeczy zazwyczaj zostawia się na koniec i nie inaczej jest w tym przypadku - wieloportowy adapter HUB USB-C 5w1, który zapewni Ci wszystkie potrzebne porty, w formie jednego urządzenia. Mamy tutaj dwa porty USB-A 3.1, 1GB ethernet, HDMI z obsługą do 4k przy 60Hz i USB typu C z power delivery do 86W, więc na spokojnie zasili on większość komputerów. Ponadto warto zaznaczyć, że adapter ten jest także w pełni kompatybilny z Chromebookami.

Hub 5w1

Cena także przystępna, ponieważ za tak wyposażony multiport trzeba będzie zapłacić mniej niż 300zł.

Materiał powstał przy współpracy z producentem Belkin. Wyniki i opinie o produkcie są bezstronne. Partner odcinka nie ma wpływu na merytoryczną warstwę materiału. 

Podane linki są afiliacyjne. Klikając w nie wspierasz naszą twórczość. Dziękujemy

blog comments powered by Disqus
Brakuje portów w Laptopie? 5 produktów, które ułatwiają pracę na Notebooku!