PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Ładowarka GaN, którą chcesz mieć. Baseus wytacza lekkie działa

Ładowarka GaN, którą chcesz mieć. Baseus wytacza lekkie działa

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez ładowarki. Wszyscy korzystamy z technologii, a ta z kolei wymaga prądu. Smartfony, laptopy, słuchawki… Jesteśmy uzależnieni od energii. Tym większe znaczenie mają nowości w świecie adapterów zasilających. Ładowarki Baseus należą do jednych z ciekawszych modeli na rynku.

Nie wiem jak ty, ale ja mam bardzo dużo ładowarek. Przez lata nagromadziło się tego sporo, a wciąż nie umiem się zmusić do tego, aby większość z nich wyrzucić. Prawda jest jednak taka, że to w większości akcesoria do kupionych przeze mnie sprzętów, a sam korzystam na co dzień z góra dwóch. W dodatku dokupionych osobno.

Fakty są takie, że dzięki znaczącej unifikacji standardów, za sprawą Quick Charge oraz Power Delivery, do większości nowych urządzeń wystarczy jedna ładowarka. Najlepiej jak najmocniejsza, bo i tak sprzęty będą sobie negocjować pobierany prąd. Chodzi więc nie tyle o samą jej obecność, co jej dodatkowe możliwości. I tu w grę wchodzą tacy producenci jak Baseus.

Baseus GaN5 Fast Charger(mini) 1C 30W EU

Baseus GaN5 Fast Charger(mini) 1C 30W EU w RTV Euro AGD

Baseus PowerCombo 65W

Baseus PowerCombo 65W

Baseus GaN5 Pro 2xUSB-C + USB 65W

Baseus GaN5 Pro 2xUSB-C + USB 65W w RTV Euro AGD

Baseus GaN5 CCGP150113 65W

Baseus GaN5 CCGP150113 65W w RTV Euro AGD

Nowoczesne ładowarki dla każdego

Firma ma ogromne portfolio adapterów do ładowania. Po moim domu rozlokowanych jest w tym momencie kilka z nich. Na przykład Baseus GaN5 Fast Charger.. Może i jest niewiele większy od baterii, ale daje radę ładować z mocą 30 watów. To dość dużo do szybkiego podładowania większości przynajmniej średniopółkowych smartfonów.

Małe ładowarki Baseus 30 w na żółtym tle koło gaiwana i rośliny

Jeżeli jesteś bardziej wymagającą osobą, zwróć uwagę na Baseus GaN5 Pro w wersji 65-watowej. Tu moc jest dużo większa. Idealna pod laptopy. Jest też wsparcie dla standardów Power Delivery i Quick Charge. Z tym że ten model ma aż trzy porty. Masz do podładowania parę smartfonów i słuchawki? Da się zrobić, w dodatku jednocześnie.

Dwa kolory Baseus GaN 65 w obok innych ładowarek firmy

Na moim biurku znajduje się obecnie ciekawostka. Ładowarka Baseus PowerCombo. To kolejny model 65-watowy. Wspiera Power Delivery, ma jeden port USB i USB-C, a także długi rozwijany kabel USB-C. Tak naprawdę jest stacją ładowania.

Baseus PowerCombo koło gaiwana

To świetny wybór dla kogoś z minimalistycznym biurkiem. Dla osób z ogromnymi potrzebami też. Są tu trzy gniazdka, czyniące z tej ładowarki właściwie rozdzielacz. To szwajcarski scyzoryk dla osób korzystających ze zdobyczy nowej technologii. To wszystko łączy jedna ważna rzecz. Ładowarki Baseus są bardzo małe!

Nietypowa, płaska ładowarka Baseus - Zasługa GaN?

To wszystko prowadzi, jak po nitce, do tematu GaN. Azotek Galu to półprzewodnik, który, w ogromnym skrócie, pozwolił znacząco odchudzić ładowarki. Są nawet o kilkadziesiąt procent mniejsze w stosunku do dotychczasowych odpowiedników wykorzystujących krzem. Jeżeli wydaje wam się to bez znaczenia, to chyba nigdy nie próbowaliście podłączyć ładowarki do gniazdka za łóżkiem.

Cienka ładowarka Baseus Slim

Jedna z ładowarek Baseus nieironicznie mnie ekscytuje. To moim zdaniem najciekawszy z modeli. Każdemu wystarczy chyba zaledwie rzut oka, żeby wiedzieć dlaczego. Odpowiednie ułożenie komponentów i wykorzystanie Azotku Galu, pozwoliło firmie na stworzenie absolutnie bezpardonowego modelu.

Baseus GaN5 Slim Charger CCGP150113 65W waży zaledwie 150 gramów, przy głębokości 16 milimetrów. Tę ładowarkę bez przeszkód można nazwać kieszonkową. Jest cieniutka, mieści się wszędzie i nie będzie zbędnym balastem w drodze na uczelnię lub do pracy.

Baseus Slim 65 W widziana od góry na żółtym tle

Z uwagi na metalowe wykończenie, wygląda elegancko. W dodatku jest po prostu wytrzymała. No i najważniejsze: może ładować prądem o mocy nawet do 65 watów. Sprawdzi się więc nie tylko przy szybkim doładowywaniu telefonu i słuchawek. Obsłuży nawet laptopa.

Naładuje ci zarówno laptopa, jak i telefon w tym samym momencie. Są tu dwa porty, jeden USB-A, a drugi USB-C. W takim układzie jeden osiąga 45, a drugi 20 watów. Dla większości osób to będzie pewnie jedna ładowarka do wszystkiego. W dodatku jest bardzo przenośna. Można ją na przykład złożyć na płasko. W zestawie są dwa typy wymiennych wtyczek.

Którą ładowarkę Baseus kupisz?

Modele przedstawione w dzisiejszym materiale to sprzęty nie tylko nowoczesne, ale i bezpieczne. Większość wspiera najnowsze uniwersalne protokoły ładowania. Jestem prawie pewien, że nie uszkodzą wam żadnego sprzętu z portem USB-C ani iPhone’a. W dodatku same mają zabezpieczenia przeciwprzepięciowe i przed przegrzaniem. Ładowarki jeszcze nigdy nie były tak wygodne.

W dodatku każde z tych urządzeń można już kupić. Pomimo swoich możliwości, wcale nie kosztują tak dużo. Ładowarki Baseus to popularny wybór od firmy, która próbuje skraść serca klientów nie tylko ciekawymi rozwiązaniami, ale i przystępnymi cenami. Pasuje więc w sam raz na nasz rynek.

Zobacz też: Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Materiał powstał w ramach płatnej współpracy z firmą Baseus.

blog comments powered by Disqus
Ładowarka GaN, którą chcesz mieć. Baseus wytacza lekkie działa