PODPOWIEDZI:

Najlepsze aplikacje na Windows Phone 8 [PORADA]

Najlepsze aplikacje na Windows Phone 8 [PORADA]

Choć obecnie Windows Phone 8 w swoim sklepie posiada najmniej aplikacji w porównaniu do konkurencji, to i tak jest w czym wybierać. Zapraszamy na prezentację kilku (naszym zdaniem) najbardziej wartych uwagi, takich, które trzeba obowiązkowo mieć!

Weather View

Zawsze aktualna pogoda? Nie ma problemu! Z pomocą przyjdzie program Weather View. Wydawcą aplikacji jest Mobwerk AB. Program jest całkowicie bezpłatny i co ważne - nie wyświetla natarczywych reklam. Użytkownik ma możliwość wyboru do pięciu lokalizacji, z których będzie wyświetlana aktualna pogoda. Na wyświetlaczu widoczne są duże czytelne ikony, z aktualnym stanem pogody oraz temperaturą. Całość została podzielona na sekcje godzinowe, a przechodząc do widoku szczegółowego widzimy również prędkość wiatru. Weather View umożliwia nam odczyt prognozowanej pogody z ponad tygodniowym wyprzedzeniem w widoku ogólnym oraz dwudniową pogodę szczegółową. Po przypięciu programu do panelu startowego, na kafelku wyświetlane są aktualne informacje pogodowe dla domyślnej lokalizacji.

Windows Phone 8 pogoda

Windows Phone 8 pogoda 2

Bateria Pro+

Bateria Pro+ to kolejna darmowa aplikacja w naszym zestawieniu. Choć jej nazwa może sugerować program rozbudowany, w rzeczywistości tak nie jest. Do dyspozycji użytkownika jest w zasadzie tylko jedna strona, na której wyświetlane są wszystkie informacje. Największa ikona pokazuje stan naładowania baterii. Poniżej mamy widoczny szacowany czas pracy na baterii (obliczany na podstawie jej użycia z ostatnich 48 godzin) oraz aktualne zużycie baterii w procentach. Informacja o stanie naładowania baterii z ostatnich dwóch dni została przedstawiona również w formie graficznego wykresu. Miejsca puste (brak wykresu) oznaczają bardzo niskie zużycie baterii (na przykład w nocy).

Windows Phone 8 bateria pro

Ciekawą funkcją programu jest również wyświetlanie informacji o pojemności baterii. Na ile jednak podawane informacje są prawdziwe - trudno nam ocenić.

Trzy ikony obok informacji o pojemności baterii wskazują na aktywne funkcje: połączenie z siecią GSM, WiFi oraz Bluetooth. Są to jedyne aktywne ikony w aplikacji, a po ich wybraniu zostajemy przeniesieni do ustawień systemowych, w których możemy włączać/wyłączać poszczególne funkcje, co pozwoli na zredukowanie zużycia baterii.

Program TV WP.PL

Chyba najlepsza wersja darmowego programu telewizyjnego na Windows Phone 8. To gratka dla prawdziwych telemaniaków. Program jest czytelny, wyświetla nie tylko podstawowe informacje o emitowanych programach, ale i ich szczegółowe opisy. Użytkownik ma dodatkowo możliwość personalizacji ulubionych kanałów, tak aby pod ręką mieć te najczęściej oglądane. Aplikacja dodatkowo ustawia listę emisji w taki sposób, że wyświetlane są programy aktualnie emitowane, wraz z osią czasu.

Windows Phone 8 program wp

Windows Phone 8 program wp2

Windows Phone 8 program wp3

Facebook

Aplikacja również bezpłatna. Pozwala na komfortowe korzystanie z portalu, pisanie nowych postów oraz odbieranie wiadomości. Program nie wyświetla reklam, co jest jego dużą zaletą. Czcionki są czytelne zarówno w postach, jak i komentarzach. A sama aplikacja traci niewiele w swojej wersji mobilnej na WP8 w porównaniu do desktopowego odpowiednika.

Windows Phone 8 facebook

Windows Phone 8 facebook 2

SkyDrive

Praca w chmurze to łatwy i szybki dostęp do plików z każdego miejsca na świecie. SkyDrive to nic innego jak mobilny odpowiednik desktopowej aplikacji umożliwiający dzielenie się oraz przechowywanie plików we własnej chmurze. Choć na Windwos Phone 8 są również odpowiedniki aplikacji Dropbox, tak my szczególnie polecamy właśnie SkyDrive. Wydawcą tej aplikacji jest Microsoft, dzięki czemu program doskonale integruje się zarówno z WP8, jak i desktopowymi odpowiednikami. Interfejs jest czytelny, a dzięki pakietowi office na WP8 oraz innym aplikacjom edycja, czy tworzenie nowych dokumentów są szybkie i proste. Warto również wspomnieć o automatycznym dzieleniu notatek z programu OneNote, do których dostęp będziemy mieli zarówno z poziomu www, jak i programu.

Windows Phone 8 skydrive

BZ WBK

Mobilna aplikacja na WP8 dla posiadaczy rachunku w BZ WBK. Program umożliwia dostęp do konta i wykonanie większości operacji na koncie, tak samo jak w wersji desktopowej centrum24 oraz kontakt z biurem obsługi (może być przydatne na przykład w przypadku zgubienia, czy kradzieży kart bankomatowych). Bardzo przydatną jest również opcja "znajdź". Na podstawie naszej lokalizacji aplikacja odszukuje oraz pokazuje na mapie wszystkie najbliższe bankomaty. Te należące do BZWBK są wyraźniej oznaczone. Funkcja bardzo przydatna zwłaszcza w obcym mieście, kiedy potrzebujemy szybko znaleźć bankomat (nie koniecznie nawet WBK).

Windows Phone 8 bzwbk

bzwbk wp8

W Market Place znajdziemy również aplikacje innych banków do obsługi kont internetowych.

Allegro

Darmowy program umożliwia dostęp do najpopularniejszego w Polsce programu aukcyjnego Allegro. Program jest funkcjonalny i intuicyjny w obsłudze. Przedmiotów możemy szukać zarówno korzystając z wyszukiwarki, jak i widoku kategorii. Program jest w pełni funkcjonalny i umożliwia nie tylko zakup czy licytację przedmiotów, ale i zapłacenie za nie również przez PayU.

Windows Phone 8 allegro

Windows Phone 8 allegro 2

Konwerter Miar Pro+

Jest to kolejna aplikacja Nokii w zestawieniu. Program jest czytelny, ale co najważniejsze bardzo przydatny. Konwerter Miar Pro+ umożliwia przeliczenie masy, pojemności, temperatury prędkości itd., z jednej jednostki na drugą. Wartości możemy wprowadzać ręcznie lub wybierając z menu przelicznik dla jednej jednostki (na przykład ile cali to 1 metr). Wadą aplikacji jest wyświetlanie reklam. Jednak te nie są natarczywe i co najważniejsze nie utrudniają korzystania z programu.

Windows Phone 8 konwerter miar

Windows Phone 8 konwerter miar 2

YouTube - Galaxy Studio

Jest to nic innego jak programowy odpowiednik mobilnej wersji YT. Aplikacja nie ustępuje niczym w funkcjonalności wersji mobilnej portalu na www. Czytelność, jak i funkcjonalność są na dobrym poziomie, a szybkość działania aplikacji bez uwag. Program przydatny szczególnie dla osób, które z jakiegoś powodu nie chcą korzystać z mobilnego odpowiednika YT na IE.

Windows Phone 8 youtube

Windows Phone 8 youtube 2

Windows Phone 8 youtube 3

blog comments powered by Disqus
Najlepsze aplikacje na Windows Phone 8 [PORADA]